Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

Polskie pielęgniarki w Anglii.

............................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

.

 Zarejestrowane polskie pielęgniarki

w Wielkiej Brytanii

 

Dane statystyczne publikowane na stronie internetowej brytyjskiej Rady Pielęgniarek i Położnych (Nursing & Midwifery Council) wskazują, że od kwietnia 2004 do marca 2005 do rejestru pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii wpisano 133 osoby z Polski – wzrost w stosunku do lat ubiegłych i najwyższy wynik spośród nowych państw członkowskich UE.

Od kwietnia 2005 do marca 2006 zarejestrowano z kolei 442 osoby z Polski, co stanowiło zdecydowanie najwyższy wynik spośród wszystkich krajów Unii Europejskiej.

W roku sprawozdawczym 2006 - 2007 zarejestrowano jeszcze więcej polskich pielęgniarek – 578.

Natomiast w roku sprawozdawczym 2007-2008 liczba “polskich wpisów” wyniosła 456.

Za następne lata Nursing & Midwifery Council nie podaje danych, jednak na podstawie informacji publikowanych przez Komisję Europejską można stwierdzić, że w dalszych latach liczba polskich pielęgniarek, których kwalifikacje zostały uznane w Wielkiej Brytanii nie malała. Według tych danych pomiędzy 2008 a 2012 rokiem, uznanie kwalifikacji zawodowych rocznie uzyskało od 150 (2011) - do 390 (2010) polskich pielęgniarek.

.

Na podstawie danych publikowanych przez Nursing & Midwifery Council oraz Komisję Europejską opracował

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.