„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Polish Nursing and Midwifery Portal

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Londyn – najwięcej pielęgniarek z innych krajów

 

Aż jedna na trzy pielęgniarki pracujące w Londynie była kształcona za granicą – podaje gazeta Daily Mail w wydaniu z 9 stycznia. Ten wynik zdecydowanie wyróżnia stolicę na tle reszty Anglii.

Profesor James Buchan z Queen Margaret University College zwraca uwagę na fakt, iż „od zawsze przybywały tu pielęgniarki z zagranicy, ale wcześniej rzadko które szpitale aktywnie szukały nowego personelu w innych krajach”. To się zmieniło.

Po napływie do Anglii pielęgniarek z Indii, Filipin czy Polski, ostatnio głośno także o napływie setek Hiszpanek i Portugalek oraz innych krajów UE. The Independent informuje o 1360 zagranicznych pielęgniarkach zatrudnionych w Anglii tylko ostatniej jesieni.

W komentarzu gazeta cytuje przedstawiciela NHS: „Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu i przywieź je z jednego z krajów UE. One będą zadowolone i szpital też będzie zadowolony”. Howard Cutton z Royal College of Nursing dodaje: „To się dzieje właśnie teraz”.

 

Na podstawie informacji prasowych opracował

 

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.