Anglia - kontrowersje w kwestii bieżącego informowania przez szpitale "jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie, a jaka powinna być".

Polish Nursing and Midwifery Portal

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

"Jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie,

a jaka powinna być".

.

„Wywieszanie na oddziałach informacji o liczbie personelu nie polepszy poziomu opieki, a nawet może zwiększyć zdenerwowanie pacjentów” - stwierdza Eileen Sills, kierowniczka pielęgniarek szpitali Guy`s and St Thomas’ w Londynie. Mówi, że ich placówki nie pójdą w ślad za tymi, które już wprowadziły tabliczki informujące o tym, jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie, a jaka powinna być. Pacjenci mogą myśleć, że jest niedobór, chociaż w rzeczywistości dobórr umiejętności i kwalifikacji personelu odpowiada aktualnym potrzebom.

„Liczba personelu to tylko jeden element układanki. Bardziej interesują mnie umiejętności i kwalifikacje załogi na dyżurze”.

Eileen Sills cieszy się z decyzji rządu, że wymagane wkrótce wywieszanie tabliczek o liczbie personelu na oddziale ma odnosić się do obsady w danym miesiącu, a nie na danej zmianie.

W szpitalach Guy`s and St Thomas’ został niedawno wprowadzony system naklejanych kart z informacją na dany dzień o zapewnianych rodzajach świadczonej opieki i higieny. Dopiero takie działanie może gwarantować, że pacjenci są w dobrych rękach.

Źródło: Nursing Standard 8.01.2014

.

Zobacz także w tym temacie:  - Polish Nursing and Midwifery Portal - 27 stycznia 2014 - Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

 

Na podstawie informacji z mediów wybrał:

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania - nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

CZY TO MOŻLIWE W POLSCE? Wielka Brytania - była dyrektor ds. pielęgniarstwa ukarana ..... wykreśleniem z krajowego rejestru pielęgniarek!

Anglia - legalna pielęgniarek drzemka na nockach.

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ..... komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy wynaleźli „bezbólowe” igły.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.