Pielęgniarka w Anglii musi potwierdzić swoją zdolność do wykonywania zawodu co 3 lata.

Polish Nursing and Midwifery Portal

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

Wielka Brytania: Każda pielęgniarka musi potwierdzić swoją zdolność do wykonywania zawodu co 3 lata

.

Obecnie w brytyjskim Nursing and Midwifery Council (NMC) trwają prace nad opracowaniem i wdrażaniem nowego systemu tzw. rewalidacji. Chodzi o to, żeby wszystkie pielęgniarki i położne zarejestrowane w brytyjskiej służbie zdrowia co 3 lata potwierdzały swoją zdolność i kompetencje do wykonywania pracy. W razie braku wywiązania się z tego obowiązku mają być wykreślane z rejestru. Według obecnie funkcjonujących przepisów wymagane jest udowodnienie, że przepracowało się przynajmniej 450 godzin przez ostatnie 3 lata. W proponowanym, nowym systemie obowiązkowe ma być dodatkowo potwierdzenie kompetencji przez osobę trzecią,  np. pracodawcę lub menedżera, a to przy uwzględnieniu opinii pacjentów lub ich rodzin czy też kolegów z oddziału szpitalnego.

Wprowadzenie nowych standardów odnośnie zdolności do wykonywania zawodu planowane jest na koniec 2014 roku, a nowy system rewalidacji ma działać od końca 2015 roku. Od stycznia do lipca br. istnieje możliwość wyrażania opinii w kwestii opracowywanych właśnie przepisów w ramach konsultacji publicznych.

Ian Peate, redaktor naczelny British Journal of Nursing, w swoim komentarzu odnosi się przychylnie do idei wprowadzenia rewalidacji, zaznacza tylko, że “będzie obserwować, jak to się rozwija”. Peter Carter z Royal College of Nursing dodaje, że pielęgniarki i położne potrzebują wsparcia, aby system rewalidacji mógł dobrze działać, włączając w to odpowiednie środki na szkolenia.

Podobny system rewalidacji lekarzy funkcjonuje w Wielkiej Brytanii już od roku (jednak tam cykl trwa nie trzy lata, lecz pięć).

Źródło: Nursing and Midwifery Council, British Journal of Nursing (24.10.2013), Royal College of Nursing.

 

Na podstawie informacji z mediów wybrał:

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania - nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

Anglia - kontrowersje w kwestii bieżącego informowania przez szpitale "jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie, a jaka powinna być".

CZY TO MOŻLIWE W POLSCE? Wielka Brytania - była dyrektor ds. pielęgniarstwa ukarana ..... wykreśleniem z krajowego rejestru pielęgniarek!

Anglia - legalna pielęgniarek drzemka na nockach.

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ..... komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy wynaleźli „bezbólowe” igły.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.