155 funtów na godzinę. PIELĘGNIARKA! W Anglii.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

155 FUNTÓW NA GODZINĘ

.

W odpowiedzi na powstałe w ostatnich latach braki kadrowe (wywołane rządowymi planami oszczędnościowymi) wiele szpitali zaczęło intensywną rekrutację pielęgniarek. Przykładem takiej placówki jest Royal Bolton Hospital koło Manchesteru. W ubiegłym roku ogłoszono plan uzupełnienia zatrudnienia o 143 osób, do chwili obecnej powstały 53 nowe etaty. Poza tym trwa rekrutacja dodatkowego personelu pomocniczego. Lokalna gazeta The Bolton News informuje, że zarząd szpitala rozważa przeprowadzenie zagranicznej akcji rekrutacyjnej, jak to już miało miejsce w przeszłości.

Inny szpital, Leicester Royal Infirmary, planuje zatrudnienie 200 nowych pielęgniarek do maja 2014 i szuka ich za granicą – podaje BBC.

Kolejnym skutkiem kryzysu zatrudnienia w NHS są rosnące wynagrodzenia pracowników tymczasowych. Jak pisze Mirror w artykule Andrew Gregory, w ciągu jednego roku wzrosły one średnio o 22%. Pojawia się fala krytyki takiej sytuacji. „Krótkowzroczne plany oszczędności Davida Camerona są złe dla służby zdrowia i złe dla naszej gospodarki. Zwalnia doświadczone pielęgniarki tylko po to, żeby wydać miliony na personel zatrudniany przez agencje” – stwierdza Andy Burnham z opozycji.

Rekordowe wynagrodzenie dla pielęgniarek zatrudnionych poprzez agencje wypłaca Wye Valley NHS Trust – aż 155 funtów za godzinę. To 14-krotność normalnej pensji początkującej pielęgniarki (sic!), która wynosi 11 funtów za godzinę. Dla precyzji dodajmy, że pielęgniarka zatrudniona w ten sposób otrzymuje zwykle 80% wynagrodzenia, a reszta trafia do agencji.

.

Na podstawie informacji z mediów wybrał:

Michał Lewicki
International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

/

Zobacz także:

Wielka Brytania - nazwiska odpowiedzialnego lekarza i pielęgniarki wywieszane nad łóżkiem pacjenta!

W Anglii 100 funtów na rok przy zarobkach około 2000 miesięcznie. W Polsce 450 zł., przy zarobkach .....

Pielęgniarstwo w Anglii - od kwietnia szpitale będą zobowiązane "publikować aktualny stan zatrudnienia na każdym oddziale, aby każdy mógł się przekonać, czy standardy w tej kwestii zostały spełnione".

Pielęgniarka w Anglii musi potwierdzić swoją zdolność do wykonywania zawodu co 3 lata.

Angielskie czasopisma dla ogółu pielęgniarek (1).

ZDZIWISZ SIĘ I POZAZDROŚCISZ - specjalistyczne czasopisma dla pielęgniarek w Wielkiej Brytanii (2).

Anglia - kontrowersje w kwestii bieżącego informowania przez szpitale "jaka liczba personelu jest aktualnie na zmianie, a jaka powinna być".

CZY TO MOŻLIWE W POLSCE? Wielka Brytania - była dyrektor ds. pielęgniarstwa ukarana ..... wykreśleniem z krajowego rejestru pielęgniarek!

Anglia - legalna pielęgniarek drzemka na nockach.

„Jeśli szybko potrzebujesz dużo pielęgniarek, najlepiej wsiądź do samolotu ....".

Z jakiego kraju rejestruje się najwięcej pielęgniarek w Anglii? Kochani to ..... Indie!  

Ile polskich pielęgniarek zarejestrowała brytyjska Rada Pielęgniarek i Położnych?

W Anglii pielęgniarki zatrudnią na ..... komisariatach i w sądach.

Materiał filmowy o pracy pielęgniarki w Anglii, zatrudnionej w Narodowej Służbie Zdrowia (NHS).

System wynagrodzeń pielęgniarek w Anglii.  

Niedobór pielęgniarek w Wielkiej Brytanii.

Brytyjczycy wynaleźli „bezbólowe” igły.

.

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

.

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Polskie pielęgniarki w Anglii

.