Władze izby pip w Poznaniu o "receptach pielęgniarek".

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.......................................................

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia - pielęgniarka wypisze recepty [Ponad 750 KOMENTARZY!!!]

.

.

STANOWISKO
OKRĘGOWEJ RADY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH W POZNANIU
Z DNIA 24.06.2014r.
w sprawie: projektu zapisów w ustawie o zawodach pielęgniarki i
położnej dotyczących wystawiania recept i zleceń na badania
diagnostyczne przez pielęgniarki i położne.

 

Członkowie Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Poznaniu wyrażają stanowczy protest przeciwko wprowadzaniu zmian w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej dotyczących wystawiania recept i zleceń na badania diagnostyczne przez pielęgniarki i położne.
Zaproponowane przez Ministra Zdrowia rozwiązania dotyczące nowych uprawnień dla pielęgniarek i położnych w zakresie wystawiania recept na określone leki, środki spożywcze specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyroby medyczne oraz skierowań na badania diagnostyczne nie tworzą nowej płaszczyzny współpracy z lekarzami tylko kolejne pole konfliktu.

Zdaniem pielęgniarek i położnych są to nowe obowiązki, które:

Jeszcze bardziej ograniczą czas przeznaczony na pielęgnację pacjentów,
Otwierają nowe pole konfliktu w relacji pielęgniarka - lekarz,
Dyskryminują i różnicują grupę zawodową pielęgniarek i położnych,
Obciążą finansowo pielęgniarki i położne, gdyż nie przewidziano mechanizmów regulujących odpłatność za szkolenia nadające powyższe uprawnienia oraz nie dokonano ich wyceny dla podniesienia wynagrodzenia pielęgniarkom i położnym.

Wprowadzenie proponowanych wpisów powinno być ostatnim etapem zmian po określeniu standardów kształcenia i wynikających z nich uprawnień, zabezpieczeniu odpowiednich środków finansowych itp.
Stąd stanowisko pielęgniarek i położnych jak na wstępie.

Zobacz komentarze na faceboku

Powyższe stanowisko publikujemy w oryginalnym brzmieniu, natomiast linki w treści stanowiska pochodzą od redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych, które prowadzą do artykułów poruszających przedmiotowe zaganienia. 

.

Zobacz także:

Najpierw UE dyskrymiowała pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego. Po 10 latach naprawiła swój błąd! Teraz polskie ministerstwo zdrowa chce przyznać kompetencje do samodzielnego ordynowania leków i wystawiana recept tylko magistrom, natomiast osobom z tytułem licencjata do wystawiana recept na zlecenie lekarza. Tylko ta grupa pielęgniarek będzie miała kompetencje do wystawiania skierowań na badania diagnostyczne i laboratoryjne. NA TO NIE MOŻE BYĆ ZGODY! [CZYTANO PRAWIE 5 000 RAZY, 158 KOMENTARZY!]