Poziom ustawy o "receptach pielęgniarek" jest żenujący! Ale nie może to dziwić skoro Bartosz Arłukowicz pomylił specjalizację pielęgniarek i położnych z .... kursem specjalistycznym.

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zapowiedź ministra zdrowia: pielęgniarki wypiszą recepty PRAWIE 900 KOMENTARZY!!!

............

W dniu 22 lipca sejm głosował nad poprawką do ustawy o "receptach pielęgniarek".

Marszałek sejmu wyjaśnił, że poprawka dotyczy, cytuję słowa marszałka:

"W 1. poprawce do art. 15a ust. 1 – widzę, panie pośle, przeczytam treść poprawki – wnioskodawcy proponują, aby w ramach samodzielnego wykonywania świadczeń zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych także pielęgniarka i położna posiadające tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa miały prawo samodzielne ordynować określone leki i wyroby medyczne, w tym wystawiać na nie zlecenia albo recepty, jeżeli ukończyły kurs specjalistyczny w tym zakresie."

.

W dyskusji nad tą poprawką zabrał głos także minister zdrowia. Cytuję jego słowa:

"(...) zaś my po długiej dyskusji przychylamy się i popieramy tę poprawkę, aby wszystkie pielęgniarki z kursem specjalistycznym i wyższym wykształceniem mogły wypisywać recepty w ramach rozporządzenia, w którym przedstawimy listę tych leków."

.

Panie ministrze! Poprawka dotyczy specjalizacji pielęgniarki i położnej, a pan o .... kursie specjalistycznym!?! Pana słowa idealnie odzwierciedlają poziom merytoryczny przeforsowanej przez pana ustawy o "receptach pielęgniarek". Całość obrazu dopełnia poseł sprawozdawca ustawy o "receptach pielęgniarek", posłanka Małecka-Libera* (PO), która 11 września 2013 roku podczas posiedzenia sejmowej komisji zdrowia zadała pytanie:
"Na szybko wymieniliśmy poglądy w prezydium i, odnośnie do swojego pytania, panie ministrze, chciałabym dopytać o kształcenie pielęgniarek w liceach medycznych. Jak wygląda ta sprawa? Czy jest nabór, ile jest tych liceów, bo w materiale bardzo pobieżnie ten temat jest potraktowany?" [Czytano prawie 5 500 razy, 11 KOMENTARZY]

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

*poseł Beata Małecka-Libera - lekarz, od 9 listopada 2005 roku członek sejmowej komisji zdrowia, a od 15 listopada 2007 roku zastępca przewodniczącego tej komisji.

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.07.23 19:42:44 ~,,,,

Dla własnego bezpieczeństwa,niech żadna pielęgniarka,-arz nie wypisuje żadnej recepty.

#2  2014.07.24 18:21:55 ~piel.specj

Obawiam się, że ustawa jest bublem, za którym nic dobrego nie wniesie dla pielęgniarek a szczególnie dla pacjentów. Absurdy w ochronie zdrowia będą póty póki zarządzać ochroną zdrowia będą tylko lekarze.

#3  2014.07.24 20:31:24 ~Dkilanska

W rozporządzeniu jest tak, jak powiedział Minister kurs specjalistyczny zwany dalej specjalizacjją http://www.ckppip.edu.pl/doki/ksztalcenie.doc , ale Pan Poseł tez mógł używać tego terminu jako prawidłowego

#4  2014.07.24 21:46:25 ~DS

Do Dkilańska . w rozporządzeniu jest ;szkolenie specjalistyczne zwane dalej specjalizacją.Szanowna Pani są kursy specjalistyczne i są specjalizacje.Różnica między nimi jest znaczna.

#5  2014.07.27 20:44:29 ~zocha

A prawda jest taka , ze kursy i kursiki sa o kant d.rozbic dla pielegniarek , a kase robia na nich Pani izbianki i ich rodziny Amen

#6  2014.07.29 22:37:47 ~ja

Nareszcie dowartościowane będą wykształcone pielęgnlarki

Dodaj komentarz