Pielęgniarki w Anglii. Położna nie może wykonywać zadań pielęgniarki. NMC ukarała położną wykreśleniem z rejestru.

Polish Nursing and Midwifery Portal.

.................................................

Portal Pielęgniarek i Położnych rozpoczyna swoją działalność w nowym obszarze dotyczącym pracy polskich pielęgniarek i położnych w Wielkiej Brytanii. Mam nadzieję, że praktyczny aspekt przekazywanych informacji w ramach nursingpoland.pl spotka się z zainteresowaniem polskich pielęgniarek zamierzających podjąć pracę w Anglii oraz tych, które już pracują w Wielkiej Brytanii. Zapraszamy na Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Mariusz Mielcarek

 

POŁOŻNA NIE MOŻE WYKONYWAĆ ZADAŃ PIELĘGNIARKI

.

Położna wykonywała obowiązki pielęgniarki nie posiadając odpowiednich uprawnień – donosi dziennik Evening Times.

Przytoczono szereg informacji o pracownicy kliniki i ośrodka zdrowia w West Dunbartonshire w Szkocji. Posiadając jedynie uprawnienia położnej wykonywała również pewne obowiązki pielęgniarki.

Sprawa wyszła na jaw, gdy odwiedzający placówkę wnieśli alarm, podając w wątpliwość, czy położna ma umiejętność prawidłowego wykonywania szczepień dzieci. Sprawa została wniesiona do Rady NMC, która w wyniku śledztwa wykreśliła zainteresowaną ze swego rejestru, tłumacząc w uzasadnieniu, że była ona świadoma nieprawidłowości. „Szczęśliwą okolicznością jest natomiast to, iż żadne dziecko nie doznało uszczerbku” – stwierdziła Rada.

Jak podaje gazeta, źródłem całej sytuacji było nielegalne zapisanie położnej na podyplomowe studium z pielęgniarstwa w sektorze publicznym na University of the West of Scotland, do czego wymagane jest już posiadanie uprawnień wykonywania zawodu pielęgniarki. 

Placówka NHS, która zatrudniała położną zapewniła w oświadczeniu, iż podejmie stosowne kroki w celu zapobieżenia podobnym sytuacjom w przyszłości.

Opracowanie na podstawie: Evening Times (17.09.2014).

Zobacz także: WAŻNA SPRAWA!!! Zwracam uwagę polskim pielęgniarkom i (zwłaszcza) położnym wybierającym się do pracy w Anglii ....

Zobacz komentarze na facebooku

Michał Lewicki

International Relations Coordinator
Polish Nursing and Midwifery Portal
Email: [email protected]

.

Zobacz także:

Facebook - Polish Nursing and Midwifery Portal

Zobacz więcej informacji w aktualnościach - Pielęgniarki w Anglii

.