Ministerstwo zdrowia: Podwyżki pielęgniarek - "To będzie pula jednakowa dla wszystkich szpitali. Niezależna od wysokości kontraktu z NFZ, zależna tylko i wyłącznie od liczby pielęgniarek. Niezależna od poziomu wynagrodzeń, natomiast przypadająca na etat bez względu na formę zatrudnienia".

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

Zobacz informację ze spotkania z wiceministrem zdrowia, na którym poruszono kwestię podwyżek dla pielęgniarek ...

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.07.13 13:53:21 ~jo

No i znowu klops. Myślałem,że wpiszą pielęgniarki jak lekarzy do systemu NFZ. Wtedy pielęgniarka specjalistka, mogłaby sama niejako domagać się odpowiedniego poziomu wynagrodzenia-zależnego od poziomu kontraktu szpitala z NFZ. Szpital, żeby dostać dobry kontrakt np. na chirurgię, musiałby zapewnić odpowiednią liczbę pielęgniarek specjalistek, czy też po kursie kwalifikacyjnym, więc pielęgniarka z odpowiednimi kwalifikacjami mogłaby zażądać odpowiedniego wynagrodzenia. A tak znowu jakieś ochłapy i dalej niewidzialni dla systemu. Porażka.

#2  2015.07.13 20:40:28 ~irena

Zaraz, zaraz zaczynamy od kwalifikacji mając na uwadze najpierw wykształcenie. proszę to wreszcie zrozumieć a potem specjalizacje, o kursie nie mowie bo nie ma sensu. LEKARZ a także inne zawody w ten sposób są honorowane, tylko w pielęgniarstwie coś jest nie zrozumiałego pod względem.

#3  2015.07.15 20:40:41 ~oo

To znaczy że tylko pielęgniarki pracujące w szpitalach dostaną podwyżki. A co z tymi co w przychodniach? A co z tymi co ich zakłady zostały przekształcone w spółki? - to już nie pielęgniarki? mimo że pracują po 20, 30 i więcej lat? Lub przeszły do poradni, bo im siły i zdrowie nie pozwala pracować w warunkach szpitalnych? Czy ktoś mi na te pytania odpowie? Czy ja żyję w jednej Polsce?

#4  2015.07.15 22:33:33 ~ja

Przed chwilą przeczytałam na gazeta.pl .że podwyżki będą w formie dodatku do pensji w wysokości 172 pln miesięcznie i do września 2016.Dodatku nie dostaną pielęgniarki i położne z poradni i oddziałów psychiatrycznyćh i rehabilitacyjnych.Dlaczego? Nie mam bladego pojęcia.Tradycyjnie zrobią nas w . Przy okazji w dyskusji pod artykułem wylano na nas kubły pomyj

Dodaj komentarz