NMC potwierdziło zmiany w rejestracji europejskich pielęgniarek.

Praca za granicą.

 

 

NMC POTWIERDZIŁO ZMIANY W REJESTRACJI

EUROPEJSKICH PIELĘGNIAREK!

 

 

Na razie wiemy tylko tyle, oczekujemy, że NMC opublikuje wkrótce szczegółowy raport dotyczący rejestracji europejskich pielęgniarek.

 

Prawdopodobnie wymagane będą certyfikaty językowe na poziomie C1 lub IELTS 7.0. Od kiedy? Jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że nie wcześniej niż od stycznia 2016 roku. 

Osobom, które noszą się z zamiarem wyjazdu do Anglii w przyszłym roku lub za dwa lata, polecamy zarejestrować się jak najszybciej, by jeszcze zakwalifikować się pod "stare zasady". Oczywiście chcemy żeby nasze pielęgniarki dobrze komunikowały się po angielsku, ale test IELTS jest bardzo skomplikowany, tym bardziej, że NMC będzie wymagało najprawdopodobniej testu akademickiego, a nie generalnej znajomości angielskiego. Należy zatem zastanowić się jak poradzimy sobie np. z tematem globalnego ocieplania - 30 minutową rozmową na taki bardzo powiązany z pielęgniarstwem i życiem codziennym temat... ?! Wszystkie osoby zainteresowane rejestracja prosimy o kontakt na adres [email protected] lub [email protected] - przedstawimy szczegóły procesu rejestracji na obecnych zasadach i pomożemy w przygotowaniu dokumentów do wysłania do NMC jeszcze przed Świętami.
 
Pozdrawiam serdecznie