Wazelina leje się litrami! Pielęgniarki anestezjologiczne i operacyjne prowadziły strajk głodowy, a zakładowe władze związku pip piszą pismo do dyrekcji. Kogo interesy reprezentuje zakładowy związek pip?

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

Pielęgniarko udostępnij tą informację. Potrzeba Twojego wsparcia!!!


STRAJK PIELĘGNIAREK W RYBNIKU NIE ZOSTAŁ PRZERWANY!!! Trwa nadal!


Pielęgniarki są na zwolnieniach lekarskich. Dyrekcja szuka pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych. 


Więcej o tej sytuacji na: 


https://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/5251

oraz na facebooku. Na facebooku w imię zawodowej solidarności udostępniajcie informacje o proteście pielęgniarek w Rybniku. Wejdź na facebook.


Krajowa izba i związek pip milczą. Dlaczego?


Proszę o głosy wsparcia dla pielęgniarek z Rybnika poprzez udostępnianie tej informacji i komentarz, wobec ewentualnych łamistrajków!


Mariusz Mielcarek

 


 

 

Zobacz także: Pielęgniarki anestezjologiczne i instrumentariuszki strajkują. Szpital ogłasza konkurs na ich świadczenia. Konkurs wygrywa ... 

Zakładowe władze ozzpip w szpitalu w Rybniku: "nie będę się wypowiadać, czy popieram protest czy też nie"

 

 

 

 

 

 

Ciekawe czy autorzy listu nie zastanawiali się jakie szkody wizerunkowe przyniesie treść powyższego listu zakładowym władzom związku pip.

Mariusz Mielcarek

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.10.31 10:02:33 ~piel

Co to za slowo "wlascicielskie" ?

#2  2015.10.31 10:06:48 ~piel

Nie do uwierzenia ! Dziewczyny musimy sie zorganizowac i pomoc dziewczynom z Rybnika oraz samym sobie , zobaczcie ten list przeczytajcie kto nas reprezentuje , matko. Naprawde koniec gadania trzeba dzialac teraz jest ten czas . Potrzeba nam tyko odpowiedniej osoby na przywodce by moc ruszyc. Jest nas naprawde duzo ktore chca zmian i naprawy w naszym zawodzie . Dlatego proponuje by znalezc przywodce bez tego bedziemy tylko tu sobie pisac. Wiem ze wiele osob zarzuca ze tylko tu piszemy , ale nie zrobimy nic nie majac PRZYWODCY ktory nas poporwadzi a jest nas wiele ktore chca zmian !

#3  2015.10.31 10:17:58 ~rybnik

Jestem jedną ze strajkujących pielęgniarek. Muszę wam powiedzieć, że największe obelgi, które uslyszalysmy podczas tego protestu, wychodziły z ust.naszych koleżanek pielęgniarek z oddziałów oraz od fizjoterapeutów! To straszne. Dziewczyny zamiast nas wspierać zarzucily nam egoizm i snobizm i stanęły przeciwko nam. Zamiast nas poprzeć. Ku naszemu zaskoczeniu największe wsparcie dają na m lekarze anestezjolodzy, którzy o nas walczą. Z ust pań z oddziałów same przykre słowa. czy tak powinno być? Smutne to, jak bardzo zepsuła się atmosfera w naszym szpitalu i oczywiście wszyscy twierdzą, że to nasza wina.

#4  2015.10.31 10:32:18 ~piel

Do pielegniarek strajkujacych w Rybniku , w zadnym wypadku nie dajcie sobie tego wmowic, ja was popieram i gleboko wierze, ze wywalczycie sprawiedliwosc, jezeli wy ulegniecie to stanie sie norma w innych szpitalach, zaczna szukac furtek by koszty szpitali zmniejszyc jesli tego wszystkie pielegniarki nie pojma stanie sie tak samo w innych szpitalach w inny miastach znajda podmioty prywatne z ktorymi umowy podpisza a te podmioty dopiero beda zatrudniac pielegniarki wtedy juz nic nie wywalczymy gdyz beda to prywatne placowki, ministerstwo umyje rece gdyz nie mozna strajkowac i negocjowac z MZ w sprawach prywatnych spolek . nie sluchajcie ZDRADZIECKICH osob , one juz nie naleza do naszego srodowika wypowiadajac te slowa zdradzily pielegniarki i nasze srodowisko !

#5  2015.10.31 12:09:34 ~zlośnica

Teraz napiszę prawdę której nie wiecie.Dziewczyny strajkowały i strajkują a tam wśród nich są żmije takie prawdziwe łamistrajki.Pnie magister,specjalistki to niech one się zastanowią czy do tego towarzystwa pasują. Jeżeli dziewczyny coś wystrajkują te łapy wyciągną pierwsze.Jeśli kiedykolwiek przeczytają te moje pisanie niech się zastanowią czy nie czas zmienić miejsce pracy. Wazelina to właśnie one.

#6  2015.10.31 12:18:30 ~ggg

Wg mnie te pielęgniarki, które nawet pomyślały żeby skorzystać z okazji i dorobić w miejsce strajkujących nic w życiu się nie dorobią , ponieważ na ludzkim nieszczęściu nie zbuduje się własnego .Mam nadzieję, że do tego tam nie dojdzie.

#7  2015.10.31 12:37:54 ~piel

Te, które to podpisały do Jarząbki pierwszej wody. BTW: czy wiedzą o tym, że w Wordzie jest możliwa edycja tekstu przed wydrukowaniem dokumentu? Pozdrawiam Was koleżanki z Rybnika. Pielęgniarka z Katowic.

#8  2015.10.31 12:42:55 ~pielęg

Jestem pielęgniarką z Rybnika zrzeszoną w Związkach, które wystosowały powyższe pismo do p. dyr.- oczywiście w porozumieniu z resztą piel. Proszę się najpierw zapoznać dokładnie z sytuacją zaistniałą w naszym szpitalu a dopiero potem szkalować! Chyba można się domyślić, że coś jest baardzo nie tak skoro cała reszta- ponad 500 jest przeciwko. Mało tego, tych strajkujących było 50-60? A zostało ok 30? I nawet wśród nich dziewczyny nie zgadzają się z przewodniczącą i tym strajkiem i poodchodziły z tych związków. I to są te MĄDRE! Umieją odróżnić fanatyzm i działanie na szkodę od walki o dobro pielęgniarek. Dobrze się Wam wypowiadać jak nie chodzi o Wasze miejsca pracy. My chcemy pracować normalnie a nie na kontraktach w prywatnym szpitalu. A do tego dąży ten strajk! Więc? Tylko się zastanawiam dlaczego im tak zależy na doprowadzeniu naszego szpitala do bankructwa? Czyżby kolejny raz mają coś obiecane? Bo to moje Panie nie pierwsza taka sytuacja, że one działają na szkodę reszty piel!

#9  2015.10.31 12:44:52 ~piel

Ja mam taką wielką ochotę zaciągnąć Panią LD do Rybnika do strajkujących dziewczyn i powiedzieć: Szanowna Pani, tak wyglądają negocjacje na poziomie zakładów pracy!

#10  2015.10.31 12:53:01 ~do 8

Przecież Wasze zachowanie jest typowym zachowaniem psa ogrodnika. Nie przedstawiacie żadnych konkretnych argumentów, które opowiadałyby się przeciwko tym strajkującym. Cały czas mówicie tylko o sytuacji szpitala, a to nie jest Wasza rzecz, żeby się o nią martwić. Od tego jest dyrekcja. Te pielęgniarki, które miały odwagę ponieść głowę, to te, które znają wartość swojej pracy i kwalifikacji, cała reszta to osoby, które najwyraźniej mają niskie poczucie własnej wartości. Pozdrowienia dla strajkujących, odważnych i mądrych pielęgniarek. Koleżanka z Katowic.

#11  2015.10.31 13:35:28 ~a

Te Panie działające na szkodę szpitala to:wykonują 10 tyś.procedur anestezjologicznych, 7 tyś. zabiegów operacyjnych na 40 tyś.przyjętych pacjentów. Oddział OIT wypracowuje nadwykonania nielimitowane. Za swoją pracę chcemy mieć tylko zapłacone. Szanowne Panie popierające panią dyrektor zacznijcie się cenić. Pozdrawiam.

#12  2015.10.31 13:39:21 ~do 10

Powtarza Pani slogan wypowiedziany przez p. przewod. zw. anestezj."psy ogrodnika". Nie, nie uważamy się za takie! A dla nas sytuacja naszego szpitala jest bardzo ważnym argumentem! Wartość swojej pracy to my dobrze znamy! A jeśli odchodzi nawet ktoś z samego ich zarządu to proszę nie powtarzać ciągle "znają swoją wartość" tylko się zastanowić dlaczego tak się dzieje. Te Panie uważają się za lepsze od reszty. "My jesteśmy lepsze i nie można nas wrzucać do jednego wora z resztą pielęgniarek" "my jesteśmy wysoko wyspecjalizowane". Ja, jak i wiele moich koleż. pracuję na oddziale, który również wymaga wys. kwalifikacji, posiadam wyższe wykształc, specjalizację i jeszcze kilka różnych kursów kwalifikac. i specjalistycz, takich pielęgniarek w naszym szpitalu jest wiele i NIGDY bym nie powiedziała, że jestem lepsza od innych pielęg.

#13  2015.10.31 13:52:51 ~do 12

Niestety, ale lata indoktrynacji zrobiły swoje; nawet nie wiecie o tym, że za swoją pracę dostajecie jałmużnę, a nie wynagrodzenie

#14  2015.10.31 14:25:30 ~a

Nie uważamy się za lepsze, mamy kwalifikacje aby realizować kontrakt na 10 salach operacyjnych naszego szpitala.

#15  2015.10.31 15:08:52 ~Promyk

Ponawiam pytanie, jak skontaktować się z pielęgniarkami w Rybniku by np wysłać jakąś kartkę ze wsparciem, paczkę? Dziewczyny, zorganizujmy się choć raz porządnie!

#16  2015.10.31 15:17:58 ~piel

Do strajkujących pielęgniarek z Rybnika: jeśli będziecie potrzebowały na prawnika, to dajcie znać. Jestem pewna, że oprócz mnie znajda się i inne, które się choć trochę do tego dołożą. Pozdrawiam.

#17  2015.10.31 17:24:28 ~Jan

Pielęgniarki strajkujące w Rybniku to snobki. jako nieliczna grupa pielęgniarek , kilka lat temu pod stołem dostały dodatek . Teraz żądają jeszcze więcej.A może tak panie popracują przy łóżku chorego i przypomną sobie jak ciężka jest praca na oddziałach , a potem przestaną poniżać swoje koleżanki po fachu zarzucając im niedostateczne wykształcenie.Pielęgniarki pracujące na oddziałach są również dobrze wykształcone, mają studia wyższe, kursy kwalifikacyjne, w tym kursy anestezjologiczne,a poza tym inne kursy i specjalizacje, więc panie snobki niech nie wmawiają innym,że są nie do zastąpienia.To tylko dobra wola ich koleżanek po fachu, które nie chcą brać za nie dyżurów ,pomimo ofert jakie otrzymały w imię zasady ,że leżącego się nie kopie Tyle i az tyle.Nie ma ludzi niezastąpionych'

#18  2015.10.31 18:01:08 ~10 piel

Dlaczego osoby tu piszące obrzucają się błotem ,z tego co wiem żadna ze strajkujących się nie wywyższa.Pan Jan widzę strasznie zorientowany jest co do myśli protestujących.Wiem że ciężko byłoby każdej przez kilka dni aby nabrać wprawy i poznać zasady panujące na oddziele,lecz zapewniam każdą/go że potrafimy jeszcze pracować przy łóżku chorego. Przykro że myślicie tak o nas bo żadna nie chce złego A TAK NA MARGINESIE-pomyślcie może właśnie nas zastąpicie

#19  2015.10.31 18:07:17 ~do Jana

Janie, w obecnej sytuacji polskiego pielęgniarstwa, powiedzenie "nie ma ludzi niezastąpionych" straciło ważność. Ale skoro Pan tyle wie o ofertach dyrekcji kierowanych do wielu pielęgniarek, nie tylko, z rybnickiego szpitala, to chyba się już Pan o tym zdążył przekonać.

#20  2015.10.31 18:10:08 ~piel

Przecież tym pozostałym pielęgniarkom nikt nie każe zgadzać się z tym, że są słabo opłacane. Ale one same wybrały drogę "polskiej pielęgniarki męczennicy" i złamią nogi każdemu kto chce osiągnąć coś więcej.

#21  2015.11.01 09:01:59 ~x

To nieprawda, że pozostały personel z Rybnika zgadza się na niską płacę. Trwa spór zbiorowy, a pielęgniarki ze związku anestezjologicznego w przeddzień negocjacji wystąpiły z tego sporu i postanowiły wyszarpać dla siebie więcej. To się nazywa solidarność zawodowa.

#22  2015.11.01 10:23:08 ~rybnik

Nikomu nie chcemy nic zabrać, wiec o co się burzycie? Pracowalam na oddziale dlugi czas i wiem czym jedna praca sie rozni od drugiej. Koleżanki z oddziałów dorobia do pensji nockami i weekendami, my w większości pracujemy na jedna zmiane bo wtedy sa zabiegi planowe. Taki dodatek ( walczymy o zawrotna sume 150 zl na reke) pozwolilby choć w czesci zbliżyć wysokosc naszych pensji do siebie, bo macie na paskach ok 400-500 zl więcej od nas.

#23  2015.11.01 11:51:42 ~x

No właśnie, wyższą pensję dostaje się za pracę a nie za siedzenie w domu

#24  2015.11.01 12:11:28 ~do 23

I dlatego ty w tym domu w ogóle nie siedzisz, tylko latasz od szpitala do szpitala, z dyżuru na dyżur? Te dziewczyny wiedzą o tym, że gdyby były wynagradzane adekwatnie do swoich kwalifikacji to mogłyby pracować w jednym miejscu, ale wątpię czy twój rozumek to ogarnie.

#25  2015.11.01 18:12:16 ~koli

Co sie rzucaja te z innych oddzialów,przeciez te strajkujace walcza tak naprawde dla ogolu.Zamknijcie sie i nie wypowiadajcie sie tutaj.Tak naprawde to rzucaja sie te z kontraktow,boja sie o swoje godziny za grosze i wygryzaja innycyh.

#26  2015.11.02 10:29:43 ~ewa

Brawo dla Jana, wreszcie ktoś to powiedział! W 2010 roku panie te dogadały się po cichu z owczesnym dyrektorem podpisując zgodę na zabranie nam funduszu socjalnego w zamian za dodatek, który mają. Notabene wyrównanie za te nocki. A my nie dość,że tytanu na nockach to jeszcze nie miałyśmy socjalnego. Dzięki tym Paniom właśnie!

#27  2015.11.02 11:30:22 ~piel

Pozdrawiam dziewczyny które miały odwagę zastrajkować, przykro czytać jak bardzo gryziemy się między sobą zamiast mówić jednym głosem jako pielęgniarki świadome i dumne ze swojego zawodu

#28  2015.11.02 12:07:12 ~ewa

Fakt, jest nam bardzo przykro, że koleżanki zamiast mówić jednym głosem z nami, kolejny raz postanowiły ugrać coś dla siebie tylko, poza naszymi plecami. Do~koli nie, one nie dla wszystkich chcą coś ugrać, ale TYLKO znów dla siebie! Wszystko co robią to za naszymi plecami! A WAm dobrze się mówi jak nie wiecie, że tak to niestety wygląda. Tylko dziwi mnie to, że w ślepo się wierzy takiej garstce a nie całej pozostałej grupie!

#29  2015.11.02 13:42:48 ~piel

Przecież oczywistym jest, że jeżeli tym pielęgniarkom uda się coś wywalczyć, to wszystkie kolejne będą miały ułatwioną drogę, ale najlepiej jest podkładać im nogę i zachowywać się jak "pies ogrodnika"

#30  2015.11.02 14:41:29 ~ala

"pies ogrodnika" powtarzane przy każdej okazji bez pokrycia, ileż można jedno i to samo? Tak wiemy, że p. dyrektor jak im da (i ona to też wie) to będzie musiała dać wszystkim ,tylko że akurat w trakcie negocjacji po podpisaniu pierwszego porozumienia, po cichu zaczyna się strajkować i nikt nie wie o co chodzi. Ale powoli dociera do wszystkich o co. Takie podwyżki dla całego szpitala doprowadzą do prywatyzacji, a dobrze wiemy, że w szpitalu jest już spółka gotowa go "łyknąć". Proszę sobie dopowiedzieć resztę, bo myślę, że są tu też osoby umiejące czytać pomiędzy wierszami a nie tylko pieniaczyć!

#31  2015.11.02 14:45:45 ~do 30

Co cię obchodzi ekonomia szpitala! patrz tego, żeby na każdym oddziale była odpowiednia obsada pielęgniarska, żebyś pracowała na odpowiednim sprzęcie i żeby twoja wypłata była na czas i w takiej wysokości, żebyś nie musiała biegać z dyżuru na dyżur

#32  2015.11.02 18:56:36 ~do 30

Jaka spółka. Ludzie zacznijcie myśleć, my chcemy dostać pieniądze za pracę jaką wykonujemy. Zróbcie wreszcie wartościowanie miejsc pracy, przecież cały czas się mówi w rybnickim szpitalu o dodatkach na ciężkie oddziały.Tylko trzeba dać coś od siebie, a potem krytykować, trzeba opracować pewne kryteria. O dodatkach słyszymy od 5 lat, GDZIE KONKRETY.

#33  2015.11.02 21:22:35 ~semka

Kochane Panie! Nie polegajcie na swoich związkach. Weźcie do składu strajkowego prawników z dziedziny prawa pracy. Niech czuwają żeby znów nie zrobiono Was na szaro! Zażądajcie likwidacji PIP. Wtedy PIP Wam pomoże. Będą bały sie utraty intratnych stanowisk, które Wy im zapewniacie ze swoich składek 7000 zł pensji - to dzięki Wam dostają! . Trwajcie do końca!

#34  2015.11.03 11:13:42 ~piel

Http://www.szpital.rybnik.pl/pl/components/84/announcements/komunikat-5-dyrekcji-wss-nr-3-w-rybniku W linku porozumienie jakie zaproponowała p. dyrektor strajkującym. Ale Paniom było jeszcze mało!

#35  2015.11.03 11:36:04 ~do 34

Te Panie mają rozum, że się nie dały na to złapać - zobacz sobie opinię prawną dot. tej propozycji

#36  2015.11.03 11:46:40 ~piel

Widziałam opinię ICH prawnika i jak dla mnie nic to absolutnie nie zmienia! 10% procent do stawki i kolejna tura w lutym to mało? O co Wam chodzi? Tak Wam zależy żeby zniszczyć ten szpital? W co Wy gracie?

#37  2015.11.04 12:57:50 ~Anabel

Nie wiem dlaczego autorki powyższego listu, członkinie ZZPiP napisały nazwę swojego związku zawodowego wielka literą, natomiast ZZPBOAiIT małą.

#38  2015.11.05 16:00:04 ~róza

Super że się panie cenicie bo najwyższy czas już aby walczyć o swoje prawa a nie tylko harować za friko .A co do wazeliniarzy to nie myślcie o tym tylko realizujcie swój cel. A te . umrą w hańbie a prawdziwi bohaterowie z dumą na ustach ( poniżeni będą wywyższeni a ci drudzy potępieni).Bądźcie dzielne i do przodu bo o godność trzeba dbać a jesteście profesjonalistkami .A te inne stup Wam nie zasłużyły całować - uwierzcie mi