Aktualna informacja z Rybnika, ze strajku pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek.

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

UWAGA! Fundacja redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych organizuje zbiórkę środków finansowych na rzecz strajkujących pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku.

 


 

 

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie strajkujących z dyrekcją szpitala. Na piątek zapowiedziano spotkanie strajkujących z wicemarszałkiem województwa. Natomiast nie zastąpiono protestujących pielęgniarek, "nowymi" pielęgniarkami anestezjologicznymi i instrumentariuszkami. 

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz jak się zachowały zakładowe władze związku pip 

Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek anestezjologicznych i operacyjnych w Rybniku

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.11.02 21:07:50 ~piel

Odważne z Rybnika - wytrwajcie! Nie wiecie nawet jak podniosłyście na duchu inne pielęgniarki, które już były zrezygnowane i ciągle powtarzały, że w naszym środowisku nie ma solidarności. Jesteście wspaniałe!

#2  2015.11.02 21:34:51 ~piel

Niech to poparcie dla dziewczyn zobaczą te, które mają chrapkę na ich posady.

#3  2015.11.02 21:49:07 ~p

Ja mam taki pomysł. Jak już pielęgniarki z Rybnika wywalczą to co im się należy, to zacznijmy nową inicjatywę. Zbierzmy tyle głosów ile jest potrzebne, aby zlikwidować Izby, a przynajmniej okroić ich ilość, przecież w takich sytuacjach jak ta najlepiej widać, że i tak w trudnych momentach zostajemy same i możemy liczyć tylko na siebie. Do obsługi spraw związanych z prawem wykonywania zawodu, kursów i specjalizacji wystarczy Departament Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia. Co do OZZPiP, to już do niego nie należę i Wam sugeruję zrobić to samo, bo jedyne co może zmusić te paniusie przyspawane do swoich posad i pensji, to drastyczne zmniejszenie płynących od Nas środków finansowych.

#4  2015.11.02 23:04:09 ~On32

Pielęgniarki w Rybnika wytrwajcie! Jesteśmy z WAMI!

#5  2015.11.03 08:07:42 ~plg.operac

Pozdrawiam kolezanki z Rybnika za wytrwałość i solidarność. Niestety w szpitalu którym pracuję wywalczyłyśmy standardy np;były 2 plg, instrument.na 1 stół a nie salowa,nie używałyśmy przesterylizowanych narzędzi jednorazowego użytku,etc.Sprzedała nas ooddziałowa,po cichu przyjęła kilka plg,które wszystko zepsuły,wszystkie zasady,standardy,zaczęły rządzić się, zmieniać nam skład zestawów i wiele innych rzeczy.W szyscy nabrali wody w usta, a ja dostałam przeniesienie na oddz.przewlekle chorych. Gdzie tu solidarność koleżanek. Trzymajcie się,bo w tym szpitalu co ja pracuję nie liczy się wykształcenie, doświadczenie tylko kolesiostwo.Tłumacząc, że jest to decyzja dyrektora,który jest od 4 m-cy i spital się rozpada.

#6  2015.11.03 08:36:19 ~gosc

TO PIEL.Z KONTRAKTOW SIE ROZPANOSZYLY I WYGRYZAJA TE Z ETATU.Precz z kontraktami!

#7  2015.11.03 09:52:19 ~do3

Mądre słowa,absolutnie popieram!

Dodaj komentarz