Minister zdrowia w sejmie: "Moim zdaniem niemoralny system aktywnej rekrutacji z krajów..."

Działalność ministra zdrowia.

 

 

 

 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 1 grudnia 2015 roku, w ramach którego została przedstawiona "Informacja Ministra Zdrowia o kierunkach planowanych działań resortu w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli w latach 2015-2019".

Co powiedział minister? Między innymi:

W kontekście braku lekarzy i pielęgniarek - 

"Pozostanie nam to co robią kraje bogatsze europy zachodniej, czyli moim zdaniem niemoralny system aktywnej rekrutacji z krajów, gdzie jest jeszcze gorzej!"

Tyle minister.

Panie ministrze, niemoralny to jest system (funkcjonujący od kilkudziesięciu lat w Polsce), który zmusza pielęgniarki do emigracji za godnym traktowaniem i godną płacą. Podkreślam, jeszcze raz: za godnym traktowaniem!!! Przez władze: państwowe, związkowe, izbowe. 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.02 13:42:29 ~Piotr

Panie Ministrze! Będzie trudno! Bo naprawdę trudno znaleźć będzie kraj, w którym Pielęgniarki zarabiają mniej niż w Polsce, w przeliczeniu na siłę nabywczą (albo koszyk dóbr), oczywiście. Ale życzę powodzenia!

#2  2015.12.02 13:58:43 ~też piel.

"Pozostanie nam to co robią kraje bogatsze europy zachodniej, czyli moim zdaniem niemoralny system aktywnej rekrutacji z krajów, gdzie jest jeszcze gorzej! " Wszystkiego najlepszego p.ministrze.niemoralne to są nasze zarobki !

#3  2015.12.02 14:29:05 ~Piotr

TERAZ RATOWNICY się wykażą! Umieją już i mogą wszystko, bo tak podpisał Minister! (Najlepsze są tam słowa "po wewnętrznym przeszkoleniu" - zapewniają standaryzację działania na rzecz pacjenta, że hej! ) Zapomnijmy o godnym wynagradzaniu bądź prestiżu. Zapomnijmy o profesji. Zapomnijmy o EBM. Ustawa o zawodzie Pielęgniarki i Jej samodzielności jest fikcją. KONIEC

#4  2015.12.02 16:04:40 Ellzbieta

Panie ministrze,w tym kraju niemoralne jest traktowanie pielęgniarek jako taniej siły roboczej,niemoralne jest poniżanie tego zawodu,niemoralne jest brak wystarczającej ilości pielęgniarek w danej placówce,niemoralne jest pozostawienie dyrektorom decyzji o tzw."warunkach szczególnych",no a przede wszystkim niemoralna jest pensja pielęgniarki! Także panie ministrze,niech pan się trochę zastanowi nad tą moralnością.

#5  2015.12.03 11:45:34 ~piel

Jest tak duzo pielegniarek z nieaktywnym prawem wyk zawodu. Dlaczego ministerstwo nie zrobi uklon w ich strone , napewno wrocilyby do zawodu gdyby nie musialy przechodzic NIEODPLATNEGO stazu ! Ten staz i tak nic nie wnosi , pielegniarki na tym stazu myja pacjentow i nic wiecej do niczego sie ich nie dopuszcza i nie uczy nowych Technik . Ja sie pytam po co te staze . Taka pielegniarka kiedy przychodzi na oddzial po tym stazu dalej nic nie umie uczy sie dopiero w pracy od kolezanek. Darmowa sile robocza sobie zrobiono z pielegniarek gdzie taki bezplatny staz wykonuja od 3 miesiecy do 6 miesiecy czasem dluzej a do tych placowek tez musza za cos dojechac cos jesc by nie pasc na pysk na praktykach z glodu . Jak mozna dopuszczac do takiego wyzysku pielegniarek takiego NIEWOLNICTWA !

#6  2015.12.03 11:52:45 ~piel

Do SADU powinno sie oddac ustawe ktora mowi ze pielegniarka ktora nie pracuje a jest zarejestrowana w izbach ma placic skladki ! Skoro taka pielegniarka nie placi skladek wiadomo ze z kursow nie moze korzystac przeciez latwo to sprawdzic . Latwo tez sprawdzic czy miala jakies dochody czyli jesli nie pracuje daje zaswiadczenie z urzedu skarbowago o braku dochodow w danym roku ! Jak mozna to tolerowac , jak mozemy sie na to zgadzadc to czyste WYZYSKIWANIE osob w trudnej sytuacji ktora nie dosc ze ma ogromne problemy osobiste bo napryklad musi opiekowac sie czlonkiem rodziny i nie jest w stanie podjac pracy przez jakis okres gdyz nie ma nikogo kto moglby sie opiekowac jej najblizsza osoba i jeszcze bat i noz w plecy od IZB pielegniarskich ! Czy nikt tego nie widzi kazda z nas moze kiedys byc w takiej sytuacji . do SADU z tym do Strasburga !

Dodaj komentarz