Informacja ministerstwa zdrowia dla pielęgniarek i położnych w sprawie sposobu postępowania po ukończeniu kursu specjalistycznego z zakresu ordynacji leków i wypisywania recept

Recepty pielęgniarek i położnych.

 

 

 

 

Informacja dla pielęgniarek i położnych w sprawie sposobu postępowania

po ukończeniu kursu specjalistycznego z zakresu ordynacji leków i wypisywania recept

 

Na stronach internetowych poszczególnych Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia ukazał się Komunikat dla osób uprawnionych do wystawiania recept na leki refundowane, które nie mają umowy z NFZ upoważniającej do wystawiania recept, w którym przedstawiona została procedura postępowania w celu uzyskania uprawnień do pobierania numerów recept dla osób uprawnionych, w tym pielęgniarek i położnych.

Powyższy Komunikat skierowany jest m.in. do pielęgniarek i położnych uprawnionych, z wyłączeniem pielęgniarek i położnych zatrudnionych lub wykonujących zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych. W przypadku pielęgniarek i położnych zatrudnionych lub wykonujących zawód u świadczeniodawcy, z którym Fundusz zawarł umowę o udzielanie świadczeń zdrowotnych, uprawnienie to leży po stronie podmiotu leczniczego udzielającego świadczeń opieki zdrowotnej.

Komunikat dostępny jest na stronach 16 Oddziałów Wojewódzkich Narodowego Funduszu Zdrowia:

 

Strony Oddziałów

 

Powyższy komunikat zamiesczono na stronie ministerstwa zdrowia w dniu 23 grudnia 2015 roku 

 
 
Zobacz także:
 
 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.23 18:51:52 ~Bacha

Dziewczyny! Uczmy się od mistrzów ( czyt. lekarzy): najpierw pytajcie ile z tego będziemy mieć, a potem biegnijcie na kurs. Czytałam, że pielęgniarki będą wypisywać recepty, aby odciążyć lekarzy, a my przy okazji się dowartościujemy. Pokażmy, że swoją wartość już znamy - bez wypisywania recept.

#2  2015.12.25 03:01:30 ~gg

Głęboko w du. mam wypisywanie tych recept, odpowiedzialnośc za darmo? , zapłacą to wypiszę, a tak to won.

Dodaj komentarz