Tzw. podwyżki pielęgniarek - komentarz na Portalu: "U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów..."

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

Komentarz na Portalu Pielęgniarek z dnia 26 listopada 2015 roku: 

"U mnie w szpitalu rozdzielono pieniądze według 2 kryteriów (jednocześnie): 1) staż pracy 2) wykształcenie/kursy/specjalizacje. Okazało się, że możesz być pielęgniarką bez mgr, z 25-letnim stażem pracy i dostaniesz 100 zł podwyżki, ale możesz być pielęgniarką z 5-letnim stażem i z tytułem mgr i wówczas otrzymasz 300 zł. Nie ma sprawiedliwości i co najgorsze takie kryteria przyjęły oddziałowe wraz z przełożoną z przyklaśnięciem temu przez związki zawodowe pielęgniarek - po co płacić składki na tych ludzi, skoro działają tylko w swoim interesie?"

 

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych 

 

Artykuł redakcyjny :

Tzw. podwyżki, których nie ma!

 

10 pytań do Pani Przewodniczącej związków w sprawie tzw. podwyżek dla pielęgniarek i położnych

 

Tzw. podwyżki w komentarzach użytkowników Portalu i naszego facebookowego fanpage'a

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.12.28 22:39:53 ~IZA

TA PODWYŻKA - CZEGO NIE ZAPISAŁY PANIE W ,POROZUMIENIU''- NIE MA TWORZYĆ NOWEJ SIATKI PŁAC - TYLKO MIAŁA WSZYSTKIM PODNIEŚĆ W RÓWNYCH KWOTACH WYNAGRODZENIE. NOCNA PORA- JEST DOBRA , ALE DO MARZEŃ SENNYCH LUB COŚ TAM JESZCZE, NIE SŁUŻY NATOMIAST PODEJMOWANIU TAK WAŻNYCH DECYZJI JAKIM SA POROZUMIENIA PŁACOWE. ZAPAMIETAJCIE SOBIE!

#2  2015.12.29 05:50:42 ~RGN Uk

Swietnie się na to patrzy z boku jak już ma to człowiek za sobą zapraszamy do Uk pracuje w Anglii 8 miesięcy i już dwie podwyżki miałem:) i powiem więcej tutaj jak masz kwalifikacje i chęci to każdy to doceni a jak nie chcesz się rozwijać to znajdziesz sobie prace w spokojnym miejscu i tez możesz liczyć na godziwe zarobki.

#3  2015.12.29 10:29:52 ~piel

Do Izy-Większość z nas pracuje w nocy,więc nie jest to pora tylko do marzeń sennych,decyzje też podejmujemy wtedy strategiczne.Nie tłumaczmy złych działań nocną porą,tylko lekceważeniem swoich obowiązków graniczącym w tym wypadku z bezczelnościa

#4  2015.12.29 12:06:34 ~iza

Do ~piel,posłuchaj decyzje dotyczące pacjenta a te dotyczące wzrostu wynagrodzenia - to nie to samo! Jedne muszą być podejmowane szybko i w każdym czasie a drugie muszą być głęboko przemyślane i kilkakrotnie przedyskutowane. W tym drugim przypadku pora ma znaczenie - i to ogromne, gdyż w nocy, wśród sterty papierów, można coś przeoczyć i nie dogadać do konca - tak się właśnie stało. Strategia w tym przypadku nakazuje mieć ZAWSZE trzeźwy umysł czyli OGARNIĘTY i wypoczęty.

#5  2015.12.29 14:08:07 ~Ola

Są to decyzje innej kategorii, każda z nich powinna być bezpieczna i rokująca na przyszłość. Negocjacje nocne podjęli dorośli ludzie i nic nie tłumaczy tego co się stało. Osobiście nie mam żadnych złudzeń, rozmowy prowadzone w ciągu dnia miałyby taki sam skutek. Jeżeli chce się coś osiągnąć, jest się przygotowanym i nastawionym na korzystne zmiany dla swojego środowiska pora dnia nie ma większego znaczenia.

#6  2015.12.29 14:46:33 ~12 MAJA!!!

Witam.Do kom.5-Ola-nic dodać nic ująć-100% racji w tym co napisałaś.Najpierw trzeba chcieć i być przygotowanym merytorycznie i dążyć do celu.A przede wszystkim utożsamiać się ze swoim środowiskiem.

#7  2015.12.30 09:03:59 ~ancia

W szpitalu dr Janka Bizela w Bydgoszczy podziału dokonano "po równo" nie wiem ile w tym zasługi związków, oddziałowych i dyrekcji, jednak oceniam to jako sprawiedliwy podział środków, najpewniej taki zamysł był od początku walki o podwyżki. Za tytuły, specjalizacje, wysługę są inne dodatki i to one wpływają na wysokość naszych wynagrodzeń. Jeżeli ktoś chce zarabiać więcej to podnosi swoje kwalifikacje.

Dodaj komentarz