Pierwszy raz ministerstwo zdrowia oficjalnie, wyraża pogląd, że tzw. podwyżki pielęgniarek to: "rozwiązanie jest tymczasowe".

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

Zobacz także:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - „demontują” tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych 

 

 

 

 

W odpowiedzi z dnia 15 stycznia 2016 roku na interpelację nr 250 Pani Poseł Anny Sobeckiej w sprawie założeń i kierunków planowanych działań Ministerstwa Zdrowia w VIII kadencji Sejmu udzielonej przez wiceministra zdrowia czytamy:

[...] Innym problemem pozostawionym w resorcie zdrowia przez poprzednie kierownictwo i związanym z planowaniem budżetu resortu był brak zagwarantowania środków w budżecie państwa na finansowanie uzgodnionych przez Ministra Mariana Zembalę i Narodowy Fundusz Zdrowia z Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych kroczących podwyżek ich wynagrodzeń (tzw. porozumienie 4x400). Pomimo tego, zapewniliśmy pielęgniarki o utrzymaniu w mocy postanowień tego porozumienia oraz o objęciu podwyżkami również pielęgniarek zatrudnionych w jednostkach budżetowych Ministerstwa Zdrowia, a w budżecie na 2016 rok zostały zwiększone środki na ten cel. Jednocześnie należy zaznaczyć, że przyjęte przez poprzednie kierownictwo Ministerstwa Zdrowia rozwiązanie jest tymczasowe i niepozbawione wad, spotkało się również z krytyką części pozostałych związków zawodowych. Obecnie w resorcie rozpoczęto prace nad ustawą o minimalnych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, odbyło się pierwsze spotkanie z przedstawicielami różnych zawodów medycznych. [...]

 

Z upoważnienia

MINISTRA ZDROWIA

PODSEKRETARZ STANU

Piotr Gryza

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.01.23 18:24:56 ~?

Panie Mielcarku-marzysz o tym? Mariusz o tym? Czemu nie pokazuje są,że w POZ po 1000zł pensja wzrasta?

#2  2016.01.23 18:42:51 ~gosia 69

W jakim POZcie wzrosła pensja 1000zł? pracuje w poz i jeszcze nic nie otrzymałam i nie ma żadnych ustaleń co do podwyżki.

#3  2016.05.09 21:28:40 ~ewa

U nas w POZ otrzymałyśmy 50 zł brutto jako premia motywacyjna i to od lutego obok pensji!

Dodaj komentarz