Wiceminister zdrowia, któremu podlega Departament Pielęgniarek i Położnych: tzw. podwyżki dla pielęgniarek "będą kontynuowane w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu..."

Tzw, podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

W odpowiedzi z dnia 10 lutego, na interpelację poselską wiceminister zdrowia odpowiedział:

"Jednocześnie uprzejmie informuję, że realizacja podwyżek wynagrodzeń pielęgniarek i położnych będzie kontynuowana w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu wypracowania kompleksowego rozwiązania dotyczącego wynagrodzeń wszystkich pracowników służby zdrowia, z zachowaniem właściwych proporcji pomiędzy poszczególnymi grupami zawodowymi".

Z upoważnienia

MINISTRA ZDROWIA

PODSEKRETARZ STANU

Marek Tombarkiewicz

 

Wybrał Mariusz Mielcarek

 

"Demontują" tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Paradoksalnie tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które spotkały się z ogromną krytyką naszego środowiska zawodowego, wywołują coraz większe emocje. Od tak skrajnych, że teraz pielęgniarki i położne będą zarabiać więcej niż lekarze, do opinii, że są one niekonstytucyjne, naruszają ład prawny, społeczny i pracowniczy. Poniżej publikuję kalendarium zdarzeń. (czytaj więcej)

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.20 21:57:49 ~Łucja

Tak naprawdę to się chce żygać tymi wyrwanymi z gardła podwyżkami -zabierzcie sobie bo już macie taki zamiar jakby miało wam braknąć do 13 nastek , podwyżek czy premii sejmowych ! Jakiś ochłap rzućcie izbom pielęgniarskim one łykną wszystko !

#2  2016.02.21 13:08:08 ~do Łucji

W pełni rozumiem Twoje słowa i popieram. Już nie mogę słuchać mielenia tematu podwyżek dla pielęgniarek -nic to nie zmienia, nic nie wnosi a potwierdza że rządzący maja gdzieś pielęgniarki i wszystko robią żeby zamknąć na buzie. Nawet straszenie brakiem pielęgniarek nic nie zmienia. Brak solidarności w naszym środowisku jest na rękę władzom. Mam nadzieję że w pełni władz umysłowych i fizycznych doczekam emerytury i że nie będę musiała żebrać na ulicy!

#3  2016.02.23 16:33:32 ~ona

Chciałabym doczekać się nowej siatki płac.Moja młodsza koleżanka bez kursów kwalifikacyjnych,specjalistycznych,specjalizacji ma tylko 100 zł mniej na grupie niż ja.Często ma o dwa nocne dyżury wiecej.Stąd i wynagrodzenie wyższe. Śmieje się że mnie .Wydałam sporo pieniędzy na dokształcanie się.tracilam czas gdy moja koleżanka leżała plackiem na plaży.

#4  2016.02.23 23:33:27 ~Sabina

Do ona.Dziewczyno ogarnij się.Należy ujednolicić siły i zawalczyć o lepsze warunki pracy i płacy dla pielęgniarek. W GRUPIE SIŁA.Ledwo ukazał się artykuł,a ty już zaczynasz lamenty,swary,żale itp.Przeczytaj ponownie artykuł, poprzednie komentarze i wtedy napisz coś z sensem.Te idiotyczne kłótnie i dokopywanie koleżankom nic nie daje,a wręcz przeciwnie szkodzi całej naszej grupie zawodowej.

Dodaj komentarz