Minister zdrowia w sejmie: "Moim zdaniem niemoralny system aktywnej rekrutacji z krajów..."

Działalność ministra zdrowia.

 

 

 

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 1 grudnia 2015 roku, w ramach którego została przedstawiona "Informacja Ministra Zdrowia o kierunkach planowanych działań resortu w zakresie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli w latach 2015-2019".

Co powiedział minister? Między innymi:

W kontekście braku lekarzy i pielęgniarek - 

"Pozostanie nam to co robią kraje bogatsze europy zachodniej, czyli moim zdaniem niemoralny system aktywnej rekrutacji z krajów, gdzie jest jeszcze gorzej!"

Tyle minister.

Panie ministrze, niemoralny to jest system (funkcjonujący od kilkudziesięciu lat w Polsce), który zmusza pielęgniarki do emigracji za godnym traktowaniem i godną płacą. Podkreślam, jeszcze raz: za godnym traktowaniem!!! Przez władze: państwowe, związkowe, izbowe. 

Mariusz Mielcarek

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.02.27 20:12:33 ~PIEL

to prawda niemoralne traktowanie POLSKICH PIELĘGNIAREK jest możliwe tylko w polsce! ( specjalnie z małej litery) bo nidzie inne państwa tak nie upodlają swoich obywateli! WSTYD!

#2  2016.02.28 10:28:06 ~Ula

No niestety panie ministrze czekałam, czekałam i czekałam prawie 20 lat na lepsze perspektywy. Niestety nie byłam w stanie dłużej tego znosić i również byłam zmuszona skorzystać z tego "niemoralnego systemu aktywnej rekrutacji" kosztem rozłąki z rodziną i przyjaciółmi. No trudno, można powiedzieć, że zostałam zmuszona do tej decyzji przez mój ukochany kraj. Tu gdzie jestem pielęgniarka zarabia 14 funtów za godzinę pracy. Policzcie sobie sami ile otrzymuje na miesiąc.

#3  2016.02.28 14:21:50 ~piel

No cycki opadaja,a kogo oni chca niemoralnie zrekrutowac za taka jalmuzne ? moze szarytki z Kalkuty ? bo nawet zakonnice pewnie wolalyby zalozyc prywatny szpital lub dom opieki niz zatrudnic sie na etacie w szpitalu;ignorancja,arogancja,totalny brak wiedzy na temat realiow pracy pielegniarek w Polsce;jak pacjenci zaczna podawac szpitale do sadu za brak opieki,zaniedbania,zakazenia i media zaczna to systematycznie naglasniac i poleci pare tylkow ze stolkow,to moze cos sie ruszy;tak czy inaczej mysle,ze dojdzie do strajkow.A GDZIE CI OPIEKUNOWIE MEDYCZNI? TRZEBA IM DAC ETAT I GODNA PLACE,A NIE SCIAGAC KOGO SIE DA SPOZA POLSKI.

#4  2016.02.28 20:03:14 ~Gościu

Cycki i majtki opadają! ,emigranci omijają nas szerokim łukiem,a emigranckie pielęgniarki przyjadą! za te marne grosze napewno wynajmą mieszkanie i jeszcze wyślą rodzinie! tą dużą kasę którą zarabiamy, no i sobie będzie dostatnio żyła taka pielęgniarka z reszty jaka jej pozostanie. Pies z kulawą nogą do Polski nie przyjedzie a jak przyjedzie to prędko opuści nasz kraj.Minister żyje w jakimś innym świecie, w świecie fantazji i dobrobytu.

#5  2016.02.29 16:54:19 ~?

Ciekawe gdzie jest jeszcze gorzej?

#6  2016.03.01 21:51:43 ~do #3

Jak to gdzie opiekunowie medyczni? W szpitalach na stanowisku salowej popierniczają bo dyrekcja zastanawia się czy etaty op.med. są potrzebne. I tak się będą zastanawiać w nieskończoność, bo tak jest wygodnie, jak pielęgniarki nie wyrabiają się ze swoimi obowiązkami to salowa nakarmi pacjenta, umyje, zmieni pościel. I po dać opiekunom etaty twierdzi taki dyrektor, robota i tak jest zrobiona.

Dodaj komentarz