Materiał telewizyjny - dzisiaj mamy tylko do czynienia z ruchem poziomym, czyli z przechodzeniem pielęgniarek z jednego szpitala do drugiego. Natomiast nie ma nowych pielęgniarek, które zastępują pielęgniarki kończące pracę zawodową.

Pielęgniarstwo 2016.

 

 

 

 

Zobacz także artykuły z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.03.01 19:08:57 ~gość

Z wypowiedzią dyrektora d\s lecznictwa, że pielęgniarka nie powinna być od wszystkiego zgadzam się w 100%. Ale z mojego zawodu -opiekun medyczny- , mogę powiedzieć, że daleko nam do tego, bo w znakomitej większości pielęgniarki nie chcą na oddziałach szpitalnych innych zawodów niż one. Tolerują łaskawie salowe, a my opiekunowie ich zdaniem nie różnimy się niczym od salowych. Nasz dyplom (pomimo egzaminu państwowego) nazywają "certyfikat na salową XXI wieku".Pielęgniarki twierdzą że nasza obecność na oddziałach przeszkadza im w walce o poprawę ich warunków płacowych.

#2  2016.03.01 21:24:08 ~Nurse

Pielęgniarek i położnych wystarczy jeszcze długo bo: - na oddziale internistycznym + niedobory odpornościowe na ok.32 pacjentów przypadają 2 pielęgniarki, które zdaniem dyrekcji są wystarczającą obsadą. Pielęgniarki straszone są zwolnieniem jeżeli tylko pisną. Dodam, ze w tym oddziale na dziennej zmianie jest 6 lekarzy. I tak na każdym oddziale tego szpitala. Groteski dodaje fakt, ze szpital posiada wszystkie certyfikaty, akredytacje itd. Takie przypadki można mnożyć w nieskończoność.

#3  2016.12.27 21:10:09 ~nina

Gratuluje pomysłu kształcenia kadry pielęgniarskiej w KU,im Dołku a dyrektor i kanclerz na Ministra! Powodzenia. Możecie kształcić pomoce pielęgniarki manipulanci albo Felczerów bo tez mało jest lekarzy za małe pensje 30 tys.

#4  2017.05.03 04:52:41 ~cesarzowa

Wrócił Cesarz zaczynają się rządy,zabrał nadgodziny,jeszcze trochę to te 2 pielęgniarki z wewnętrznego ogarną jeszcze ze dwa oddziały,bo jest nas za dużo,z Soru poprzenosił,przychodzisz na 7 do pracy a cesarz o 8 karze iść do domu bo pacjentów mało,zamyka oddziały,gdzie jest podnoszenie standartów opieki,został tylko brak opieki,robienie po łepkach,byle jak pacjent coraz częściej słyszy zaraz, za chwile,póżniej,

Dodaj komentarz