Wiceminister zdrowia, któremu podlega Departament Pielęgniarek i Położnych: tzw. podwyżki dla pielęgniarek "będą kontynuowane w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu..."

Tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych.

 

 

 

W odpowiedzi z dnia 10 lutego, na interpelację poselską wiceminister zdrowia odpowiedział:

"Jednocześnie uprzejmie informuję, że realizacja podwyżek wynagrodzeń pielęgniarek i położnych będzie kontynuowana w 2016 r., na dotychczasowych zasadach, do czasu wypracowania kompleksowego rozwiązania dotyczącego wynagrodzeń wszystkich pracowników służby zdrowia, z zachowaniem właściwych proporcji pomiędzy poszczególnymi grupami zawodowymi".

Z upoważnienia

MINISTRA ZDROWIA

PODSEKRETARZ STANU

Marek Tombarkiewicz

 

Wybrał Mariusz Mielcarek

 

"Demontują" tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych

 

 

Paradoksalnie tzw. podwyżki dla pielęgniarek i położnych, które spotkały się z ogromną krytyką naszego środowiska zawodowego, wywołują coraz większe emocje. Od tak skrajnych, że teraz pielęgniarki i położne będą zarabiać więcej niż lekarze, do opinii, że są one niekonstytucyjne, naruszają ład prawny, społeczny i pracowniczy. Poniżej publikuję kalendarium zdarzeń. (czytaj więcej)

 

Zobacz więcej artykułów z najnowszego numeru Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.24 15:13:05 ~pepe

No. zrobiło się ciekawie.Przy obecnym ministrze nawet i te dodatki zwane podwyżkami raczej się nie ostaną. "I cała wstecz! "A pani Ochman to już w ogóle nie rozumiem, zamiast walczyć o więcej dla swoich pracowników , tak chetnie godzi się na ochłapy.A czy nie macie wrażenia że po prostu nie lubi pielęgniarek i prowadzi personalne zagrywki,ot taki typ człowieczka malutkiego i zawistnego który woli drugiemu zabrać bo sam nie umie o nic walczyć a przy tym całą resztę ciągnie na dno.

#2  2016.09.21 16:37:05 ~wspaniała

Wiem ,że to żart ,że pielęgniarki kiedykolwiek dościgną 10% zarobku bogów ziemskich. Od pewnego czasu produkują trumny z kieszeniami ,one są droższe ale my wspaniałe ich nie potrzebujemy hihi.Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki ,które mają wysoką samoocenę.

Dodaj komentarz