Zobacz co mówiła posłanka (pielęgniarka) w sejmie na posiedzeniu Zespołu Parlamentarnego ds. pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarstwo 2016.

 

 

Zobacz także: więcej informacji o Parlamentarnym Zespole ds. pielęgniarek i położnych:

Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych nr 1/2016 - Wyszło jak zawsze

oraz o jego przewodniczącej:

W sejmie głosowana jest poprawka, przyznająca podwyżki dla grupy pielęgniarek. Jak głosuje posłanka - pielęgniarka, przewodnicząca zespołu parlamentarnego ds. pielęgniarek i położnych? CZYTANO PRAWIE 5 000 RAZY, 6 KOMENTARZY.

 

 

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek i położnych i innych pracowników opieki zdrowotnej w dniu 9 marca 2016 roku, wypowiedź przewodniczącej Zespołu (pielęgniarki) posłanki Bernadety Krynickiej (PIS):

"Mamy duże możliwości, jest ustawa o zawodzie pielęgniarki i położnej, gdzie możemy próbować wnosić zmiany. Wiemy, że jest tam trochę na niekorzyść. Od nie dawna weszły zmiany na niekorzyść, mówię tutaj na przykład o oddziale noworodkowym gdzie ma pracować położna, przy noworodku i to zamieszanie wprowadza i wiemy dokładnie, że jesteśmy sobie same jako pielęgniarki, winne temu. [...] To samo dotyczy minimalnych norm zatrudnienia. To nasze były pomysły. I musimy podejść do tego tak podejść naprawdę tak poważnie. Spokojnie. Wypracować takie stanowiska i dążyć do takich rozwiązań, żebyśmy potem nie naważyły sobie piwa. Żeby te rozwiązania przyniosły nam naprawdę korzyści".

Wybrał

Mariusz Mielcarek 

 

 

                                 *Kliknij po więcej informacji