Sąd: "Bakterie przenosiła salowa zatrudniona w placówce. Brała udział w operacjach, zastępując pielęgniarki. Między sprzątaniem toalet i sal, układała pacjentki na stole operacyjnym, a lekarzom wiązała sterylne fartuchy i podawała przedmioty".

Pielęgniarstwo sprowadzone do poziomu "fabryki gwoździ"!

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.05 17:04:50 ~Pielęgniar

Może ktoś się najpierw zapyta, dlaczego salowa przy zabiegu? Bo tak jak w znakomitej większości szpitali brakuje pielęgniarek. A jeśli nie brakuje to tylko dlatego, że jedna pracuje na 2 etatach. A swoją drogą, jeśli szpitalom opłaca się zatrudniać pielęgniarki za 30-50 zł za godzinę, to dlaczego nie ma na podwyżki dla stałego personelu. A już nie mogę znieść jak dla lekarzy jest każda kwota a nam się na każdym kroku powtarza, że przeżeramy budżet szpitala i dokłada obowiązków - tworzy się jakieś pododdziały , żeby lekarz miał ordynatorską pensję z wykorzystaniem tego samego personelu.

#2  2016.05.06 16:35:36 ~piel

Co za bzdurne wnioski! Salowa przenosiła gronkowca! Bo jest podczłowiekiem? A gronkowiec na panach doktorach czy pielęgniarkach się nie osadza! 80% anestezjologów jest nosicielami gronkowca bo mają kontakt z drogami oddechowymi pacjentów a większość z nich ma w nosie aseptykę. Jako instrumentariuszka wiem co mówię bo swoje widziałam. Oczywiście salowa nie powinna wykonywać pracy pielęgniarki "brudnej"przy zabiegach operacyjnych, ale wcale nie ona musi być przyczyną zakażenia gronkowcem. Szukanie kozła ofiarnego jak zwykle. A gdzie była oddziałowa która na to pozwalała? Gdzie dyrektor?

Dodaj komentarz