(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

Zamach na samodzielność podmiotów poz prowadzonych przez pielęgniarki i położne.

 

Zobacz także:

TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale - Pielęgniarka i położna rodzinna

 

Wizja pielęgniarki rodzinnej wygłoszona przez ministra Radziwiłła:

Parafrazując słowa ministra zdrowia, można stwierdzić, że minister zdrowia przekazał pielęgniarkom i położnym w sejmie w dniu 27 kwietnia 2016 roku komunikat: jak zapadnie ostateczna decyzja o WAS ROZSTRZELANIU, to się nie martwcie. Przecież wcześniej WAS o tym poinformujemy i będziecie miały odpowiednio dużo czasu, aby się do tego ROZSTRZELANIA przygotować. Posłuchaj ministra z rządu PIS. Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2016.05.08 17:11:31 ~D.Kilańska

Pielęgniarka na pierwszej linii specjalista - Pielęgniarka Zaawansowanej Praktyki = Pielęgniarka Zdrowia Rodziny to absolutna konieczność i z tym się zgadzam. Taka pielęgniarka może mieć swoich pacjentów i "filtrować" tych którzy pomocy lekarza nie potrzebują, kierować do innych specjalistów i może to robić także mając swoją własną praktykę. Problemem jest tylko przepływ informacji - Komunikacja dla zapewnienia ciągłości opieki, a z dokumentacją elektroniczną kiepsko niestety. To się da zrobić, szkoda tych wielu lat inwestowania w pielęgniarki specjalistki i nie wykorzystywania kompetencji, które są marnotrawione.

#2  2016.05.13 20:53:21 ~pigo

Czyli co? po odsłuchaniu tego wyżej- rozumiem że oprócz parzenia kawy, wypisywania recept, wypisywania L4, odbierania telefonów u mojego Szefa- boskiego pana lekarza- będę jeszcze konsultować pacjentów- a może jeszcze ich leczyć? A zapłacą mi za to najniższą krajową- no bo lekarz musi mieć więcej czasu na.liczenie pieniędzy które na pielęgniarkach zarobi! Sorry- normalnie szlak mnie trafia jak tego słucham! Za to co robimy nie ma nam kto zapłacić- a on wymysla kolejne bzdury! W Polsce mentalność jest taka, że to lekarz jest bogiem! Żaden pacjent nie odejdzie zadowolony jeśli jego wizyta odbędzie się bez lekarza- co więcej- będzie wracał niezadowolony i pluł mi w twarz jeśli się mu pogorszy! Bo lekarza nikt nie opieprzy za błąd w sztuce- a po pielęgniarce można pojechać na całego!

#3  2016.06.30 20:47:48 ~piel szkol

Pan Minister w tych swoich wizjach jest w opóźnieniu bo już teraz po wizycie u lekarza rodzinnego, u specjalistów i to nie jednego ale przynajmniej ze trzech pacjent trafia. do pielęgniarki szkolnej do gabinetu profilaktyki w szkole po poradę. Tak jest z rodzicami, nauczycielami, dziadkami . Tylko że pielęgniarka szkolna nie ma nawet możliwości te porady rozliczyć , bo pacjenci z poza listy jej nie dotyczą , a w POZ zarabia grosze , bo nawet nie zasługuje na to by wskaźniki populacyjne w rozporządzeniach MZ były uwzględnione w takiej samej wysokości z w zarządzeniach Prezesa NFZ. I wyjdzie taki wizjoner co w oderwaniu od życia żyje i gada trzy po trzy. Życie swoje , a minister swoje

#4  2016.07.29 17:57:26 ~PIEL-KI

NA WSZYSTKO RZĄD MA DZIŚ OGŁOSIŁ DUŻE PIENIĄDZE DLA ROLNIKÓW ! DLA SAMYCH SIEBIE WKRÓTCE ! NA CO MY CZEKAMY KTO WAS ZASTRASZA ? WYMIENIAJMY SZYBKO ZWIĄZKI ZAWODOWE ! URZĄDZAJĄ SOBIE BALETY A W POZACH TZW. GRUSZA 300 ZŁ SKANDAL NAUCZYCIELE TRZY RAZY TYLE ! I TRZYNASTKA ! I TYLE WOLNEGO ! A MY CO HARÓWA BO GŁUPIE I NIEWIELE OD NAS ZALEŻY ? JAKŻE MY SIĘ NIE SZANUJEMY PRACUJĄC NA 5 ETATACH SWOJEGO ZDROWIA RODZIN I OGROMNY BRAK SZACUNKU DLA ZAWODU ! ZACZNIJMY BOJKOTOWAĆ TE MULTI PIELĘGNIARKI !

#5  2016.07.29 18:00:10 ~szkolna

Pielęgniarka szkolna najniższe zarobki. bo nic nie robimy podobno. ODPOWIEDZIALNOŚĆ JEDNOOSOBOWA ! TYLKO JA MUSZĘ PODJĄĆ SZYBKĄ I WŁAŚCIWĄ DECYZJĘ ! NIE MAM ZESPOŁU !

Dodaj komentarz