Radziwiłł zdegradował pielęgniarki i pielęgniarzy systemu. Mają niższe kompetencje niż... ratownicy. Teraz ministerstwo...

Rząd - braki w kadrze pielęgniarskiej uzupełnimy ratownikami medycznymi.

 

Zobacz także:

Kwietniowe wydanie Miesięcznika Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych - Co prawda wskazuje się w rozporządzeniu czynności, jakie będą mogli wykonywać, jednakże wszyscy zdają sobie sprawę, że rzeczywistość będzie wyglądała inaczej – ratownicy w pełni będą zastępowali pielęgniarki na stanowiskach pracy.

 
 
 
Co mówiono w przedmiotowej sprawie w dniu 17 maja 2016 roku na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. pielęgniarek i położnych? Zobacz poniżej. 
 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.27 13:58:27 ~asdas

Jeszcze rok, dwa i spadam

#2  2016.06.27 16:46:06 ~piel

Już wiedzę te tłumy ratowników i ciekawe który z nichnapisze raport a pod nim się podbije ratownik medyczny o zgrozo

#3  2016.06.27 19:30:07 ~ewa

Uważam, że osoby które tu piszą i na fejsbuku są chore z nienawiści, nienawiść, złość, wyrachowanie, złośliwość, krytykanctwo, to ich cechy narodowe. Masz wrażenie, że zarabiasz za mało, postanawiasz „poprosić” szefa o podwyżkę. a jeśli ci jej odmawia co robisz? Czy wolisz dąsasz się przez naście lat kręcisz się w tym samym bagnie nienawiści i złości? NIE, CHCESZ ZARABIAĆ WIĘCEJ, SZUKASZ INNEGO ROZWIĄZANIA! BIERZESZ SWOJE ZYCIE W SWOJE RĘCE. To, że nie dostałeś podwyżki nie oznacza, że jestes złym, niewartościowym pracownikiem. To oznacza, że dowiedziałes sie czegoś o sobie i otaczającym cie świecie.Przestajesz być ofiarą opini i działań świata zewnetrznego. Birzesz ster we własne ręce, to jest twoje zycie, nie musisz byc ofiara,możesz zostac kapitanem na swoim statku. Zminiasz pomału otoczenie, zmieniasz pracę, zmieniasz zawód, zotaczasz sie ludźmi pozytywnymi,życzliwymi, możesz robić wiele aby to zmienić. ALE CI KTÓRZY TU PISZĄ TO LUDZIE negatywni łacznie z naczelnym tej gazety! To OFIARY SWOJEGO ŻYCIA.

#4  2016.06.28 21:37:43 ~aga

Moja poprzedniczka musi chyba trochę ochłonąć, nie tyle lat szkoły, studiów, kursów itp. żeby rzucać pielęgniarstwo, mało zarabiam ale mam dar do bycia pielęgniarką m.in.dlatego, że szanuję ludzi. Oczywiście,że zarobki są małe, cały czas coś robię, żeby zarabiać więcej, taka filozofia j.w. nie robi na mnie wrażenia. Przykre są te opinie o nas pielęgniarkach. Na szczęście czytam takie rzeczy rzadko,szkoda czasu. Jak ktoś nie ma pojęcia o roli pielęgniarki, to najlepiej się o nas nie wyrażać wcale. Chory jest wieczny atak na nas i opinia,że nie umiemy o siebie walczyć. Co znaczy walczyć.A jak jesteśmy nie potrzebne, to po co ten zawód, wymieńcie nas na ratowników i będzie super! Ale wolę tego nie oglądać. Jest nas bardzo mało, odczuwają to boleśnie pacjenci na oddziałach, duzi i mali. Jeszcze raz do P. Ewy- proszę wolniej oceniać ludzi i życzmy sobie, żeby każdy trzymał swój ster tak dobrze jak potrafi i ma Pani też rację - żeby nie stękać, tylko coś zmieniać.

#5  2016.06.29 09:39:10 ~ja

Pielęgniarki to mogą zmienić brudnego pampersa,a nie otaczającą rzeczywistość

#6  2016.06.29 13:37:42 ~sajron do

Racja jest tylko jedno ale ,jesli jesteś 50+ to pracę znaleść bez znajomości w polsce,bez szans. zapewne jesteś mloda to tak piszesz.

Dodaj komentarz