Materiał wideo - pikieta pielęgniarek i położnych poz pod ministerstwem zdrowia - wypowiedzi uczestników.

Zamach na samodzielne podmioty prowadzone przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

Zobacz także:

(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale - Pielęgniarka i położna rodzinna

 

 

Zobacz także:

Interpelacja poselska do ministra zdrowia w sprawie zespołów lekarsko-pielęgniarskich

(2) TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

Komentarze użytkowników

#1  2016.06.29 22:30:43 ~Katarzyna

Moja wypowiedź zawarta w powyższym materiale wideo została zmontowana, przez co komunikat jest przekłamany. Podczas dzisiejszej pikiety - ani w jej trakcie, ani po niej nie nastąpiło spotkanie z Ministrem Zdrowia Konstantym Radziwiłłem. Trudno jest więc mówić o dialogu jako miałby mieć miejsce. To przykład jak można zmontować materiał pod tezę Pana redaktora Tomasza Weryńskiego. Nie zakładam złych intencji Pana Redaktora, a jedynie brak wiedzy i profesjonalizmu w publikowaniu faktów nt. dzisiejszych zdarzeń. Pozytywne nastawienie, o którym wspominam w wypowiedzi wynika z faktu spotkania z Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych dr n. o zdr. Beatą Cholewką - to na ręce tej osoby złożyłyśmy dziś nasze postulaty.

#2  2016.06.29 23:37:01 ~Anna

Faktycznie,byłam dzisiaj na pikiecie w Warszawie i potwierdzam,że p.Kasia jest wiarygodna,a ktoś zmontowal brzydki materiał .nie było rozmowy z ministrem zdrowia.To jeszcze nie koniec protestu pielęgniarek i położnych.Było NAS dużo a będzie jeszcze więcej,jeżeli będzie taka potrzeba.

#3  2016.06.30 13:19:33 ~irena

Chcesz dobrze i godnie zarabiać, być szanowaną, uczestniczyć w procesie leczenia pacjenta jako pełnoprawny członek zespołu terapeutycznego, być partnerem a nie służącą, masz dość doświadczeń opartych na klasztornych zasadach bezwzględnego posłuszeństwa i pokory - po prostu - nie bój się nauki języków i wyjeżdżaj z tego chorego kraju i bądź tam tak długo dopóki w Polsce Ministrem zdrowia przestanie być lekarz a placówkami służby zdrowia przestaną zarządzać ( nie mający o tym zielonego pojęcia)- również lekarze. Na zachodzie, ta profesja nie przysługuje zarządzającym w szpitalach lecz wyłącznie przeznaczona jest dla pacjenta a placówkami kierują menadżerowie z krwi i kości traktując personel jako zespół, w którym każdy spełnia swoje określone role. Pielęgniarka w tym zespole jest poważana, jej praca to także odpowiednia gaża i wcale nie odbiegająca tak dużo od zarobków lekarzy, ale tam też lekarz musi się starać , gdyż pacjent decyduje o jego istnieniu w ochronie zdrowia. Tak więc zapraszam dziewczyny, nie traćcie czasu

#4  2016.07.01 17:44:19 ~kama

Pan Radziwił ma prywatną praktyke POZ i robi wszystko by podporządkowac pielęgniarki.Pan minister ma prywatną medycyne pracy i pod siebie chce zmieniać rozporządzenia .Ciekawi mnie jak umiejscowi piel specjalistki w ochronie zdr. pracujących .Może sami lekarze w godz.pracy POZ będą z badań med pracy czerpać kase .Czy pan minister tego nie widzi/,ŻE ZABIERAJĄ CZAS PACJENTOM poz?

#5  2016.07.03 18:02:29 ~Barbara

Potwierdzam co napisała Pani Katarzyna. Byłam uczestniczką pikiety pielęgniarek i położnych POZ w Warszawie dnia 29.06.2016 r. Do uczestników pikiety nie wyszedł nikt z Ministerstwa Zdrowia, nie mówiąc już o Ministrze Zdrowia Konstantym Radziwille. W trakcie odczytywania dla zgromadzonych petycji do Ministra Zdrowia przez Liderkę Komitetu Organizacyjnego pikiety przekazano nam informację, iż organizatorzy zostali zaproszeni po pikiecie przez Panią Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych dr Beatę Cholewkę (pielęgniarkę), na której ręce złożono petycję do MZ. Zgadzam się z Panią Anią, że w razie potrzeby będzie nas więcej w Warszawie. Samodzielne pielęgniarki i położne POZ będą walczyć i niech Minister Zdrowia nie myśli, że będziemy grzeczne kiedy nas kopią. Ciekawe tylko dlaczego tak bardzo lekarze chcą nas pozbawić dobrze prosperujących praktyk zawodowych, które dobrze służą pacjentom. Zintegrowany system opieki powinien mieć system informatyczny, w którym byłaby skumulowana informacja dotycząca pacjenta dostępna dla każdego członka zespołu interdyscyplinarnego. Należałoby rozpocząć starania w CSIOZ o napisanie program dla POZ, w którym informacja od każdego członka zespołu interdyscyplinarnego byłaby zapisywana na koncie określonego pacjenta.

#6  2016.07.03 22:42:48 ~pozdrowien

Pozdrawiam anonimową starszą panią warszawiankę , która mijając pielęgniarki idące na pikietę w dniu 29 czerwca, wyraziła swoje "widzimisię" głośno i dobitnie słowami " oooo idą znowu strajkować, zamiast być przy pacjencie! MAŁPY JEDNE! " I co wy na to ? ot , jak nas społeczeństwo postrzega.

#7  2016.07.22 18:01:32 ~Dorota

Taka jest wdzięczność pacjenta dla pielęgniarki. Wszystko co dobre, to dla lekarza,niestety dla pielęgniarki już nic dobrego nie pozostaje.

Dodaj komentarz