Poziom dyskusji prezentowany przez posłów jest przerażający. Wychodzi nieznajomość podstawowych aspektów w zakresie organizacji pracy pielęgniarek w szpitalu. Poseł na sejmowej komisji zdrowia: "Jeśli pielęgniarki są bardzo zmęczone i przemęczone, to...".

Pielęgniarstwo 2016.

 

 

Posiedzenia sejmowej komisji zdrowia w dniu 31 maja poświęcone informacji na temat aktualnej sytuacji w Szpitalu Instytucie „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

 

Poseł Anna Czech (PiS):

"Jeśli pielęgniarki są bardzo zmęczone i przemęczone, to można by rozważyć zmianę systemu pracy, na przykład, z dwunastogodzinnego na ośmiogodzinny i nie będzie takiego przemęczenia".

źródło: strona internetowa sejmu 

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.08 15:21:18 ~alfa

No niech wprowadzą, to zaraz otworzą im się oczy jak nie będzie można ułożyć grafiku. Najgorsze, jak ktoś nie zna prawa pracy i zabiera głos. Jak policzy, ile trzeba pielęgniarek w obu systemach przy zachowaniu 11 godzin wolnego między dyżurami to przestanie nas straszyć jeden z drugim. Na 8 godzinnym systemie na pewno odpoczniemy:)

#2  2016.07.08 15:34:10 ~gość

Gdyby wykształcenie uniwersyteckie pielęgniarek miało jakąś wartość to ta grupa zawodowa nie dałaby się tak wykorzystywać jak w XIX wieku tania siła robocza.Widocznie mgr z pielęgniarstwa to jakiś gówno wart tytuł

#3  2016.07.08 16:51:51 ~tak

No dobrze niech kombinują,szybko zobaczą jak strzelili sobie samobója.

#4  2016.07.08 17:10:00 ~do tak

To my mamy problem,a nie posłowie.Już z 5 lat temu miało nas brakować,a tu cudownie wystarcza.Pracujemy jak kołchoźnice na okrągło resztkiem sił za marne grosze.Jesteśmy zawodem pozbawionym praw człowieka w tym kraju,a ty mówisz,że posłowie strzelają samobója.To my się wykańczamy,a rząd robi swoje.I uwierz mi,że na brak pielęgniarek też się znajdzie tani sposób,nie jesteśmy niezastąpione.

#5  2016.07.09 13:17:33 ~milka

Same jesteście sobie winne takiej sytuacji, bo się nie szanujecie i pokazujecie jakie jesteście nie zastąpione. A co niektóre to wręcz wyręczają lekarzy w swych obowiązkach. Same sobie takimi zachowaniami strzelacie samobója. I nikt Was nie będzie traktował poważnie dopóki nie zaczniecie mówić jednym głosem.

#6  2016.07.10 03:44:29 ~Donna

Jestem polozna juz na emeryturze. 20 lat pracowalam jako polozna w USA. Przed wyjazdem pracowalam w zawodzie w polskim szpitalu. Moja refleksja jest taka: poki polskie spoleczenstwo nie doceni tego zawodu a personel w szpitalu /przede wszystkim lekarze/ nie przestana traktowac pielegniarek i poloznych jak cos gorszego nic sie w szpitalach nie zmieni. Bylo dla mnie szokiem z jakim szacunkiem ze strony calego personelu tu sie spotkalam. W Polsce lekarz uwazal sie za cos lepszego - tutaj nigdy! Zawody medyczne sa tu najwyzej cenione bo ludzie maja swiadomosc tej pracy. O zarobkach nawet nie chce pisac bo porownywanie nie ma sensu. To moze chociaz szacunek do tych pan troche im to wynagrodzi. Wspolczuje polskim poloznym i zycze poprawy sytuacji rowniez materialnej. Pozdrawiam.

#7  2016.07.13 21:41:12 ~Ewa

Właśnie od niedawna pracuję na 7,35 i jestem bardziej przemęczona niż na 12, nie wiem kto wymyślił że na "ósemkach" jest łatwiej, chyba ktoś kto nie pracował nigdy przy łóżku chorego.

Dodaj komentarz