Radziwiłł zaprezentował "nową podstawową opiekę zdrowotną".

Zamach na samodzielne podmioty prowadzone przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 

      

 

MATERIAŁY PRZEDSTAWINE PRZEZ RADZIWIŁŁA

W DNIU 26 LIPCA 2016 ROKU 

 

Natomiast w zakresie poz na stronie internetowej ministerstwa zdrowia napisano:

"Zmiany nastąpią  również w podstawowej opiece zdrowotnej. Pacjentów będą leczyły zespoły POZ, w ramach których (z utrzymaniem samodzielności zawodowej i finansowej) będą współpracować ze sobą lekarz, pielęgniarka, położna, pielęgniarka szkolna i dietetyk. Zespoły POZ mają także koordynować poruszanie się pacjentów po systemie opieki zdrowotnej i zbierać informacje na temat historii leczenia pacjentów, którzy uzyskali pomoc w szpitalach czy w gabinetach opieki specjalistycznej."

Wybrał:

Mariusz Mielcarek 

 

Zobacz także:

(5) TV.pielegniarki.info.pl Najpierw minister zdrowia mówi o ewentualnej likwidacji samodzielnych podmiotów prowadzonych przez pielęgniarki i położne rodzinne, a po 10 minutach ukazuje swoją wizję pielęgniarki rodzinnej. Może pan się na coś zdecyduje?

TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

Zobacz więcej informacji w Aktualnościach w dziale - Pielęgniarka i położna rodzinna

Zobacz także:

Interpelacja poselska do ministra zdrowia w sprawie zespołów lekarsko-pielęgniarskich

(2) TV.pielegniarki.info.pl - sejm 27 kwietnia 2016 - minister Radziwiłł wypowiada wojnę samodzielnym podmiotom, prowadzonym przez pielęgniarki i położne rodzinne.

 
 
 

Komentarze użytkowników

#1  2016.07.27 20:06:22 ~poz

jest dobrze

#2  2016.07.29 23:24:15 ~pielęgniar

Oczywiście, że świadczenia pielęgniarki i położnej powinny być kontraktowane z Paniami Pielęgniarkami i Paniami Położnymi. Do tej pory najczęściej kontrakt podpisuje kierownik przychodni (tj.lekarz) i zatrudnia Pielęgniarki i Położnej (za ile chce i jak chce). Czy widział ktoś żeby Pielęgniarka lub Położna podpisała kontrakt na świadczenia lekarskie? Może nareszcie to co tak oczywiste zostanie zmienione. Trzymam kciuki i pozdrawiam Wszystkie Panie Pielęgniarki i Położne pracujące w POZ w Polsce!

#3  2016.08.10 15:37:27 ~Dorota

Pielęgniarka wraz z położną podpisały kontrakt na świadczenia zarówno pielęgniarskie, położnej jak i świadczenia lekarskie. Jestem pacjentką tej przychodni- woj. pomorskie. Pozdrawiam.

Dodaj komentarz