Liceum Medyczne powróci? Komentarz na Portalu: "Sama ukończyłam Liceum Medyczne. Uważam, że LM dobrze nas przygotowały do roli pielęgniarki, aż za dobrze...".

Zawód pielęgniarki a Licea Medyczne.

 

        

 

Redakcja Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych, od dnia 2 sierpnia 2016 roku, zamieściła na facebookowym profilu portalu sondę na temat powrotu Liceów Medycznych. Respondenci mieli do wyboru dwie odpowiedzi: Tak oraz Nie. Do tej pory w sondzie zagłosowało ponad 1150 osób, przy czym warto zaznaczyć, ze głosowanie ciągle trwa, zainteresowane osoby zapraszamy  do udziału w sondzie. 

Dotychczasowe wyniki sondy:
Znaczna większość, bo aż 77% respondentów zagłosowało przeciwko powrotowi Liceów Medycznych, a pozostałe 23% głosowało za przywróceniem wcześniejszego systemu nauczania pielęgniarek.
 
 
 
Zobacz więcej informacji dotyczących Liceów Medycznych
 
 

 
 
KOMENTARZ NA PORTALU PIELĘGNIAREK
 
"Sama ukończyłam LMP. Uważam, że LM dobrze nas przygotowały do roli pielęgniarki, aż za dobrze. 4 lata praktyk w szpitalach, ćwiczenia w salach demonstracyjnych gdzie uczyłyśmy się na sobie. Dużo teorii. To, że nie mamy mgr. nie świadczy, że jesteśmy gorzej przygotowane. Uważam, że do wielu czynności, które wykonujemy nie trzeba mieć dyplomu. Powinien to robić personel pomocniczy pielęgniarski. Jesteśmy całe lata zajeżdżane uniwersalnością. I sądzę, że powracając do LM-ów dalej tak będzie. Dlatego uważam, że powinno być nauczanie uniwersyteckie i na oddziałach powinien pracować personel pomocniczy. Ale taki, który będzie miał jakieś przygotowanie a nie co pół roku zatrudniony za pośrednictwem UP ''pozbierany z ulicy", który w jednych rękawiczkach umyje całą salę chorych".