Pielęgniarka kształcić się będzie w średniej szkole branżowej, bo tak chce minister zdrowia. Jednocześnie nałożono wymóg posiadania wykształcenia wyższego na...

Pielęgniarstwo 2017.

       

      

 

Ministerstwo zdrowia forsuje, pomysł kształcenia pielęgniarek i położnych w średnich szkołach branżowych. Jednocześnie minister kultury i dziedzictwa narodowego nałożył wymóg ukończenia wyższego wykształcenia na  bibliotekarza. 

Mariusz Mielcarek 

Zobacz także:

Aktualności według działów: Zawód pielęgniarki a Licea Medyczne.

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.01.30 12:02:12 ~ja

śmiechu warte !

#2  2017.01.30 15:51:05 ~piel

Kiedyś pielęgniarki zarabiały jednakowo, a różnica to była w płacy oddziałowej i naczelnej. Pielęgniarki wspólnie siadały do jednego stołu i zabierały się za pracę. Teraz jest zawiść, zazdrość, wzajemna kąśliwość. Zapewne dlatego jesteśmy tak popychane. Koleżanki zrozumcie, że lata przepracowane w zawodzie świadczą o doświadczeniu i mądrości życiowej. Nie szkoła czy własny status materialny.

#3  2017.01.30 20:49:01 ~ mgr pielę

Nie zgadzam się z tą tezą czasami można pracować latami i nic nie umieć.Znam takie koleżanki .Druga sprawa to traktowanie młodych koleżanek za popychadła .Starsze panie przepracowane musiały odpoczywać a młode zap.Piszmy całą prawdę,a nie teraz pretensje o zarobki.Każdy miał i ma szansę podnosić swoje kwalifikacje i godziwą mieć za to płacę.Jedne to robià a drugie naśmiewają się i krytykują.Na koniec pretensje o widełki płac-no ale tu się rolę zmieniają.Już nie śmieją się Panie tylko mają pretensje a ja powiem trzeba się uczyć koleżanki

#4  2017.01.30 21:26:17 ~lola

Ale przeboje! takich jeszcze nie słyszałam!

#5  2017.01.30 22:27:01 ~Gg

Po co te wasnie po co klotnie i tak zginiemy w tej samej zupie

#6  2017.01.30 22:37:11 ~ do 3

Godziwej płacy to nie mają pielęgniarki w Polsce niezależnie od wykształcenia.Podnoszenie kwalifikacji w pielęgniarstwie w tym kraju nie idzie w parze z odpowiednio podniesioną płacą. Co nie oznacza ,ze nie trzeba kwalifikacji podnosić. Licencjat i specjalizacja w toku pracy to oczywiste, podstawowe wykształcenie pielęgniarki,że dyskutowanie o tym dzisiaj "czy warto" jest żenujące. Z drugiej strony, posiadanie licencjatu i specj. nie oznacza automatycznie,że taka pielęgniarka jest wartościowsza od tej która tych papierów nie ma , bo na bycie dobrą piel składa się przecież tak wiele rozmaitych czynników co też mam nadzieję jest dla wszystkich oczywiste.Szkoły branżowe to już będzie szkolenie nawet nie parobków bo ci już są ale niewolników do obozów pracy które legalnie mnożą sie w szpitalach jak grzyby po deszczu.

#7  2017.01.31 13:39:12 ~ana

Takie czasy moje drogie że młodych coraz mniej lub wcale,i NIE ma takiej możliwości że młoda pracuje a stara odpoczywa.Obydwie równo zapylamy pod warunkiem że młoda w ogóle jest na oddziale ,bo u mnie tylko stare.

#8  2017.01.31 16:17:32 ~do mgr

Wysokość pensji ma zależeć od wykonywanych czynność a nie od wykształcenia. Jeżeli nauczyła się Pani więcej niż pielęgniarka po liceum czy studium to wówczas może istnieć podział na zróżnicowanie w pensji.

#9  2017.01.31 18:50:30 ~wyksztalco

Zakończcie w końcu te kłótnie na nie logowanym portalu o wykształcenie bo nie zorientowani np. nauczyciele myślą że jedne mają tylko kursy a inne szkołę medyczną a o naszych studiach większość społeczeństwa nie słyszała to tym bardziej będą się z nas śmiać jak się kłócimy o wykształcenie tak to dobrze robicie nie ma co wstyd ! a pensja sprzątacza ruszyć tyłki uruchomić myślenie i na protest ruszyć pora ! nauczyciele biorą trzynastki początek lutego ! a wy co dalej kłótnia o wykształcenie ?

#10  2017.01.31 18:55:05 ~mądry głos

No w tym roku emeryturki się zaczną wcześniej.tylko nie dorabiać ! no i zobaczą sobie w rządzie, że to będzie duży problem ! podobno prezydent duda liczy na ukrainki ! pozwólcie im tylko na pampersy ! przykre zgadza się dziś w edukacji 13-te pensje nawet sprzątaczka ją weżmie a my dlaczego nie ?

#11  2017.01.31 20:23:59 ~gość

U mnie na oddziale najmłodsza pielęgniarka to 45 lat, raptem jest ich trzy pozostałe są 55- 58 lat

#12  2017.02.01 10:22:24 ~ala

A u mnie 2 mają po 45lat,reszta ponad 50 i 60 lat!

#13  2017.02.18 12:38:48 ~plg

U mnie również 45-60 lat

#14  2018.08.08 17:43:55 ~KasiaMi

Te wszystkie osoby,które doprowadziły do zmian w systemia kształcenia w pielęgniarstwie należy wsadzić w rakietę i wysłać na księżyc.Zastanawiam się do dziś czemu i komu to służyło.Jeżeli tak ma to wszystko wyglądać jak teraz to powtarzam domagajmy się nowych zakresów czynności.Nie może tak być ,że pielęgniarki na tym samym odcinku,wykonujące te same czynności mają tak zróżnicowane pensje,to jest chore i takiego czegoś nie ma w żadnej innej grupie zawodowej.Proszę zobaczyć Niemcy bogate państwo,nie ujmując ale daleko nam do nich i jeśli chodzi o pielęgniarstwo pozostali przy systemie średnich szkół branżowych.