Co może magister położnictwa samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego? Zdecydował o tym minister Radziwiłł w rozporządzeniu.

Co może pielęgniarka i położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego?

      

 

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może pielęgniarka samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Minister zdrowia podpisał w dniu 28 lutego rozporządzenie regulujące: co może położna samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - świadczenia, leki, diagnostyka, środki pomocnicze.

Minister zdrowia zrównał uprawnienia pielęgniarki systemu do uprawnień, które posiada grupa zawodowa ratowników medycznych. Zobacz co może pielęgniarka systemu samodzielnie wykonać bez zlecenia lekarskiego - medyczne czynności ratunkowe, leki.

Zdecydowano co może bez zlecenia lekarskiego magister pielęgniarstwa. Tak postanowił minister Radziwiłł i wiceminister zdrowia pielęgniarka.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.09 10:02:02 ~nikt

Pani stanowisko - Goździkowa.od lat , odkąd w rządach działają - Trzej Muszkieterowie

#2  2017.03.09 10:04:10 ~nikt

Tak odpowiadam jak mi się pytają o moją profesję - a tak naprawdę - jestem wciąż nikt.

#3  2017.03.14 01:19:27 ~Połozna

A porodu to nie może polozna przyjmować ? tylko na zlecenie lekarza i szyc krocze tez tylko na zlecenie lekkarza? w poprzednim rozporz.były szczegółowo wymienione czynności samodzielnie wykonywane przez polozna .A zatem tej samej rangi akty tj;rozp .standardy opieki okołoporodowej i rozp o .wykonywanych samodzielnie w swej treści dają różne uprawnienia. Kiedy ta samodzielność jest dozwolona ? wtedy kiedy lekarznie chce wstać do pacjenta ,czy wtedy gdy nie chce przyjść wpisać w zlecenie? czy ma to zastosowanie w szpitalu? podam czopek A lekarz powie że niezasadnie .i co wtedy?

Dodaj komentarz