Administracyjne obciążenia nałożone na pielęgniarki - luty - artykuł z lutowego wydania ogólnopolskiego miesięcznika branżowego pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

      

 

Posiedzenie plenarne Sejmu w dniu 8 lutego 2017 roku. Poseł Władysław Kosiniak-Kamysz powiedział: „Myślę, że dla nas wszystkich podstawową wartością jest usprawnienie procesu wykrywania chorób nowotworowych w Polsce. Taki cel przyświecał rządowi w ubiegłej kadencji, kiedy tworzył pakiet onkologiczny. Stawiać na szybką, wczesną diagnostykę i objęcie pacjenta z chorobą nowotworową opieką całościowym pakietem działań uwzględniającym interdyscyplinarność zespołów, priorytetowe działania związane z wykrywaniem, leczeniem i później opieką nad pacjentem. To się udało zrobić i trzeba to kontynuować, trzeba to wzmacniać. Jeżeli są jakiekolwiek niedociągnięcia, to też należy je poprawić.

Oczywiście wszyscy jesteśmy za tym, żeby obciążeń administracyjnych w medycynie było coraz mniej, bo problem, że lekarz, pielęgniarka czy inni pracownicy medyczni poświęcają więcej czasu na wypełnianie ankiet, różnego rodzaju formularzy i przybijanie pieczątek niż na leczenie pacjenta, jest moim zdaniem fundamentalnym problemem polskiej służby zdrowia. Ilość administracyjnych obciążeń nałożonych na personel medyczny przewyższa możliwości poświęcania czasu na opiekę nad pacjentem i każda zmiana, która ogranicza obowiązki administracyjne lekarzy i pielęgniarek, będzie przez klub Polskiego Stronnictwa Ludowego popierana...”

Ze stenogramu posiedzenia wybrał:
Mariusz Mielcarek

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.03.18 21:09:00 ~ever

Sranie w banie , srutu tutu, ! Dajcie nam godnie pracować za godziwą płacę i przestańcie pieprzyć farmazony w kółko te same! A życie dalej bez zmian! Sorry, musiałam, i cytując "klasyczkę" - "taki mamy klimat"

#2  2017.03.19 13:19:26 ~pieleg

Jakbym nie musiała tej okropnie papierologi wypisywać to tak można pracować .często od siedzenia pisząc jak w szkole boli odcinek szyjny i dretwieja plecy.Te papiurzyska to zmora .

#3  2017.03.19 14:34:05 ~iza

.(.) i to jest szczera prawda.40 min w szybkim tempie przyjmuje jednego pacjenta pielegniarka .26 x nazwisko i imie. 17x pesel, i duzo innych dokumentow .pisania od groma (.) w miedzy czasie pobrac badania citowe - tyle zajmuje pielegniarce.a lekarzowi pisanie zajmuje 10 min. dotyczy to tylko jednego pacjenta .a co ma zrobic ten chory czsem slaby ,biedny pacjent ? musi siedziec az zalozy pielegniarka te papierzyska.(.)

#4  2017.03.20 15:25:25 ~motyl

Niech Kosiniak nie chrzani od rzeczy o tym przykładaniu się do opieki i leczenia nad pacjentem . Bo to tylko takie ich sprytne bardzo zabiegi ,jak zwykle zresztą - po to aby wydusić , KASĘ " . Właśnie wiem dobrze jaki jest ich poziom wiedzy w tej Onkologii .Bo nie minęło kilka dni jak odeszła moja znajoma ( bo tak super się nią zajmowali że szprycowali , narkotykami wchłanialnymi przez skórę z plastra . " Pomimo tego że nie zachodziła taka potrzeba bo nic ją nie bolało i czuła się w miarę dobrze po chemii . Ale chyba po to je stosują bo wtedy NFZ zapłaci im więcej ) Tak ją leczyli że zrobiła się jak cień ( po tych narkotykach ) . Ale oni ,mają w dupie pacjenta " - chodzi tylko o to aby wymagań dopełnić i wyszarpać jak najwięcej kasy . Takie OTO SĄ STANDARDY W ONKOLOGII . Zanim była z daleka OD NICH ( w domu ) - było super .Brała chemię i wracała do domu , chodziła , miała apetyt i wszystko było OK .Ale jak przy 3 chemii ,wpadła w ich ,łapy " - to tak ją wyleczyli że ,BRAK SŁÓW " .

Dodaj komentarz