"Wszyscy stwierdziliśmy, że po pierwsze nie ta metoda protestu i wszyscy stwierdziliśmy, że nie ten czas protestu. Pielęgniarki, jako jedyna grupa zawodowa otrzymuje dzisiaj specjalny dodatek." Autorzy powyższej opinii zapomnieli, że pielęgniarki mają wypłacany dodatek dlatego, że ich pensje są żenująco niskie! Trzeba było lepiej płacić! Obłudnicy...

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

13 kwietnia 2017 - godz. 18.00 

1. W stanowisku, które publikujemy powyżej panowie dyrektorzy i starostowie piszecie, że "nie ma uzasadnienia prawnego i merytorycznego" dla "włączenia dodatku". A na jakiej przesłance opieracie swoje stanowisko, skoro rzeczywistość jest inna? Są przesłanki prawne i merytoryczne skoro... są szpitale, których dyrektorzy włączyli przedmiotowe dodatki brutto brutto do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Ba, nawet sam pan minister Radziwiłł brał udział w negocjacjach w Centrum Zdrowia Dziecka, których efektem było włączenie dodatku do podstawy wynagrodzenia! Czyżby minister zdrowia popierał bezprawne działania i wyrażał satysfakcję z bezprawnego kompromisu? 

To jest wasza pierwsza obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

2. Piszecie o "negatywnym wpływie na działalność szpitala". Czy o "negatywnym wpływie na działalność szpitala" myśleliście także wtedy gdy akceptowaliście takie płace lekarzy w podległych sobie "przedsiębiorstwach leczniczych", że za jedną godzinę pracy lekarza płacicie tyle co za cały dyżur pielęgniarce i położnej? 

To jest wasza druga obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

3. Wspominacie także o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". Nie wierzę! To wy pisaliście do ministra zdrowia apele, aby nie wprowadzać norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, które zabraniałyby jednoosobowych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Argumentowaliście swoje stanowisko w ten sposób, że wasze "przedsiębiorstwa lecznicze" nie będą wstanie ponieś kosztów związanych ze zwiększoną obsadą pielęgniarską. Czy wtedy myśleliście o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". 

To jest wasza trzecia obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

4. W kontekście powyższego obłudą do potęgi było złożenie do prokuratury doniesienia na staszowskie pielęgniarki i położne. W zakresie stworzenia przez ich protest "zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów". Bo na oddziale w czasie protestu pracuje jedna pielęgniarka? Czyżby dyrektor złożył doniesienie do prokuratury na dyrektorów, którzy akceptują jednoosobowe obsady pielęgniarskie oraz na starostów jako organy założycielskie, odpowiedzialnych za nadzór?

To jest wasza czwarta obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

5. Niedługo, bo 12 maja przyjdziecie do szpitali do pielęgniarek i położnych i będziecie opowiadać jak to... Misja... Powołanie...

I to będzie wasza piąta obłuda...

Obłudnicy jedni...

Mariusz Mielcarek

13 kwietnia 2017 roku - godz. 22.00 - Informacje o tym, że te pieniądze z dodatków zostały włączone do podstawy pensji pielęgniarek napływają do mnie z całej Polski. Na dzień dzisiejszy wiem, że tak się stało w 12 szpitalach, gdzie co prawda w różnych kwotach, bo to zależało od prowadzonych negocjacji ze związkami, ale włączono dodatek do podstawy. Było to jednak nie mniej niż 450 złotych do podstawy - twierdzi Beata Uba. 

14 kwietnia 2017 - godz. 9.00 - Kontrola NFZ stwierdza, że "na oddziale neurologii, który objęty jest strajkiem rotacyjnym pracuje o dwie pielęgniarki mniej niż powinno. Czyli na 15 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka". Zobacz szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 11.00 - "Wszyscy stwierdziliśmy, że po pierwsze nie ta metoda protestu i wszyscy stwierdziliśmy, że nie ten czas protestu. Pielęgniarki, jako jedyna grupa zawodowa otrzymuje dzisiaj specjalny dodatek. Ten dodatek wypłacany jest z pieniędzy przeznaczonych na świadczenia zdrowotne. Stąd też uważamy, że eskalacja roszczeń z tym związanych doprowadziłaby do daleko idących problemów szpitali" - powiedział Bartosz Stemplewski, dyrektor Szpitala Rrejonowego w Pińczowie i członek Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Zobacz szczegóły...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.14 11:19:20 ~też piel

No,porażające wypowiedzi co niektórych panów.Z kimże zamienili się na rozum? A do roboty na neurologię ! A zobaczycie jak to się spija kawki he he he he.

#2  2017.04.14 12:17:06 ~ja

Z ostatniej chwili pracownicy z Biedronki strajk włoski ogłosili zapowiedziana podwyżka kolejna nie będzie zrealizowana chociaż po tych 2 ostatnich już zarabiali więcej od nas - proszę pozazdrości tylko odwagi i determinacji ! bierzcie przykład i skończcie z obrzydliwym pazerstwem !

#3  2017.04.14 12:40:53 ~Ja

NFZ zerwie kontrakt, stracicie pracę i pojdziecie do innych szpitali- wkoncu dla Was to plus bo w innych jest podobniez tak dobrze hehe. Zreszta dziwie sie, ze jeszcze tu jesteście. nikt Was nie trzyma na siłę!

#4  2017.04.14 13:49:48 ~Ala

Bo po co .

#5  2017.04.14 15:23:09 ~Piel

Kolezanki i koledzy ze Staszowa? Co u Was? Co po kontroli NFZ i spotkaniu dyrektora i starosty? Szpital do zamkniecia?

#6  2017.04.14 16:09:53 ~my piel.

Staszów żyjecie ? tu Warszawa na pocieszenie pielęgniarki w Warszawie też kiepsko traktowane też dodatki z łaską dawane !

#7  2017.04.14 16:14:24 ~wstydzcie

Do 7 wstydzcie się włodarze Staszowa że mówicie o dodatkach to powinna być podwyżka bo pielęgniarek bardzo mało w Polsce, to specjalistki jak tak można cynicznie podchodzić do problemu ? Dlaczego protest nie został do tej pory nagłośniony w mediach ogólnopolskich - skandal - wożna w szkole ma 13 - tkę i pensje 2000 zł min. jak pielęgniarka - masakra i taka odpowiedzialność ? w sieciówkach ile więcej zarabiają i na noce nie pracują jak pielęgniarkia to jest ogromna szkodliwość !

#8  2017.04.14 16:18:43 ~my piel.

Do 6 zgadza się SZPZLO WARSZAWA- OCHOTA nie wypłacone dodatki przed świętami - skandal ! w innych POZ - wypłacono ! w ogóle to w tym ZOZ zawsze są nieregularnie wypłacane dodatki a jak jest u was ? - piszcie! zresztą tu są najniższe zarobki w mieście a pensje w zależności.wiadomo o co chodzi ! omijajcie to miejsce !

#9  2017.04.14 16:45:30 ~motyl

Poczytajcie co napiszę teraz .przed chwilą w interii otworzyłem zakładkę po lewej stronie informującą o podwyżce leków i przy okazji napisałem prawdę o pielęgniarkach, o Staszowie i co ? ano 3 tylko łapki na plus - jak coś tyczy nauczycieli to obserwuję ogromną ich aktywność a wy - co to jest ? lęk, strach, obojętność , IQ ? ale narzekanie i harówę lubicie. nie pojęte ! nawet w tym portalu nikłe zainteresowanie np. Staszowem w skali całego kraju - chyba nie dogorywacie ?

#10  2017.04.14 16:45:59 ~ja

Do 8 zgadza się !

#11  2017.04.14 16:47:17 ~POZ

U nas zawsze wypłacają 10-tego każdego miesiąca - SPOZ ŻOLIBORZ

#12  2017.04.14 16:47:54 ~POZ

DO 1 tak jak na Białołece

#13  2017.04.14 16:53:15 ~lila

No to niech szpital zawiesza działalność. Jak się nie ma kasy, to nie otwiera się szpitala i nie szuka się jelenia, który by za półdarmo pracował. A wy i tak pracę dostaniecie. Pielęgniarek wszędzie brakuje.

#14  2017.04.14 17:21:52 ~my

Do 8 - słusznie : no zaczęliście na interi łapki dodawać, chyba wy ? no śmiało dalej, nie tylko zakupy i sprzątanie trzeba być uważnymi non-stop bo nie uważnych się łatwo kiwa i wyśmiewa czyli nie szanuje ! STASZÓW NIE PODDAWAĆ SIĘ - PO ŚWIĘTACH DOŁĄCZYMY ! POZDRAWIAMY SERDECZNIE

#15  2017.04.14 17:23:47 ~Piel.

Do 13 pielęgniarek teraz bardzo brakuje i jeszcze chcą nas oszukać ? skandal -skończyć z pazerstwem - gdzie prokurator żeby pielęgniarka trzy doby siedziała w szpitalu ?

#16  2017.04.14 22:11:46 ~Piel

Banda popaprańców! Nie ta forma, nie ten czas protestu, to ja się pytam, jaka forma i jaki czas? Dla pielęgniarek nigdy nie było czasu i nigdy nie było pieniędzy, więc skończcie pieprzyć te swoje farmazony i zmieńcie płytę, bo słyszymy to przynajmniej od 20 lat! Nie ta forma,a jaka jaśnie panowie? Czy my do tych łóżek jesteśmy przywiązane? Czy do usranej śmierci mamy tyrać za grosze i słuchać o powołaniu, misji i srutututu! Dzisiaj doszło do tego, że ksiądz zapytany o zawód podaje ksiądz, a pielęgniarka to powołanie i zajechana siostra miłosierdzia! Czy ja za to wykarmię i wykształcę swoje dzieci? A gdzie ku.wa jest wasza etyka względem nas, że każecie nam pracować za darmo? Gdzie jest prokurator i PIP, że pielęgniarka potrafi nie wychodzić ze szpitala przez 72 h, gdzie jest jej tachometr? Teraz NFZ się obudził, że ze względu na niedostateczną obsadę nie będzie podpisywał kontraktu? A do tej pory to szanowni urzędasi nie wiedzieli, że obsługujemy, albo i nie, 30-40 pacjentów we dwie? Czy Wy wszyscy opuściliście wizytę u psychiatry, czy naprawdę nie widzicie, że za chwilę nie tyle obudzicie się z ręką w nocniku,co się utopicie w gównie z tego nocnika, bo my mamy już dość tego upodlenia i kieratu! A te pindy i podstarzałe matrony z izb, które teraz w sytuacji strajku w Staszowie siedzą cicho jak mysz pod miotłą, które tylko goszczą się, odznaczają medalami, projektują garsonki, wymyślają kolejne durne szkolenia i wyjadają co miesiąc każdej z nas po 1proc z naszych marnych pensji, a nie robią dla nas kompletnie nic, niech mają się na baczności! Dla was też znajdą się taczki! Koleżanki w Staszowie trzymajcie się i nie dajcie się złamać! Tylko Wam pozazdrościć odwagi, determinacji, organizacji i solidarności! Oby wszystkie pielęgniarki w Polsce wykazały się tym samym i powiedziały dość!

#17  2017.04.14 22:22:09 ~piel.

Też mam WIELKI podziw dla koleżanek ze Staszowa, oby nie dały się złamać . JESTEŚCIE WIELKIE.

#18  2017.04.15 11:46:01 ~DO #17

Podziw nie wystarczy-czas wziąć się w garść i poprzeć na całej linii:)

Dodaj komentarz