Nie mamy innego wyjścia - odpowiada biały personel i przygotowuje strajk generalny. - Od środy rozpoczynamy strajk wszystkich pielęgniarek i położnych, jednocześnie, aż do skutku, aż do odwołania - zapowiada Beata Uba, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu.

Strajk pielęgniarek w Staszowie.

       

Zapraszamy do lektury....


Strajk pielęgniarek w Staszowie

5 kwietnia 2017 r. - Od siódmej rano rozpoczęłyśmy strajk. Nie świadczymy pracy na oddziałach wewnętrznym, geriatrycznym, w poradniach specjalistycznych i pracowniach diagnostycznych – wylicza Beata Uba, szefowa Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu w Staszowie.

5 kwietnia 2017 - Czy protestem staszowskich pielęgniarek zajmie się prokuratura?

Czyżby dyrektor szpitala w Staszowie złożył doniesienie do prokuratury na wszystkich dyrektorów podmiotów leczniczych w Polsce, którzy przyzwalają na jednoosobowe obsady pielęgniarskie na oddziałach?

Doniesienia w przedmiotowej sprawie powinny złożyć izby i związek pip. 

6 kwietnia 2017 - Posłuchaj radiowej wypowiedzi - O strajku pielęgniarek i położnych wypowiada się przewodniczącą Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w województwie świętokrzyskim.

6 kwietnia 2017 - godz. 19.30 Dyrekcja złożyła propozycję ugody. "Do czasu podjęcia decyzji przez pielęgniarki, opinii publicznej nie zostanie ujawniona propozycja, jaką otrzymały....".

20.00 - Pat w rozmowach pielęgniarek i dyrekcji staszowskiego szpitala

7 kwietnia 2017 - godz. 15.00 - Jesteśmy w trakcie analizowania projektu pana dyrektora. Musimy poważnie przemyśleć każdy punkt i każde zdanie. Na razie nie chcę zdradzać szczegółów– dodaje Beata Uba.

8 kwietnia - Pielęgniarki: Konsultujemy się z naszym prawnikiem...Nie sądzimy, żebyśmy się zgodziły na warunki dyrekcji... . W sobotę i niedzielę okupujemy gabinet dyrektora... W poniedziałek strajk na oddziale urologicznym i rehabilitacji urologicznej. 

Mariusz Mielcarek 


Witam serdecznie,

za Państwa pośrednictwem pragnę gorąco podziękować wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce za ciepłe słowa wsparcia płynące do nas różnymi drogami. 

Wsparcie jest dla nas bardzo ważne i dodaje nam siły do dalszej walki.

Choć zbliżają się Święta Wielkiej Nocy moje koleżanki trwają na poserunku i nawet w dni wolne od pracy okupują gabinet Dyrektora. Rozpisują grafik strajkowy na święta. Są to działania spontaniczne, nie kierowane przeze mnie ani nasz zarząd. Wzruszam się gdy patrzę na ich wolę walki i determinację. To dodaje mi energii. 

NIE PODDAMY SIĘ! BĘDZIEMY WALCZYĆ DO SKUTKU!

Do Koleżanek i Kolegów w całej Polsce mam ogromną prośbę:

Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach.

Informacje te będą nam bardzo pomocne w prowadzeniu negocjacji z Dyrektorem, ponieważ zarzuca nam się, że nasze żądania są ewenementem na skalę krajową.

Z wywiadu z Panią Minister Szczurek- Żelasko w ,,Menadżer Zdrowia" nr 2/2017 wynika że w wielu szpitalach w Polsce ten dodatek został już włączony do pensji zasadniczej.

Z góry dziekuję za pomoc i gorąco pozdrawiam

Beata Uba

przewodnicząca

Międzyzakładowej Organizacji Związkowej OZZPiP w Staszowie

9 kwietnia 2017 


Co do powyższej prośby:

"Piszcie na naszego maila w których szpitalach dodatek tzw. ,,Zębalowski" został włączony do pensji zasadniczej i na jakich warunkach".

Proszę piszcie informacje w powyższej sprawie w komentarzach pod artykułem.

Mariusz Mielcarek 


7.30 - 10 kwietnia 2017 - Nieoficjalnie: dyrekcja zaproponowała włączenie do podstawy pensji pielęgniarek około 250 złotych. Źródło informacji

10.00 - 10 kwietnia 2017 - "Dyrekcja szpitala zaproponowała strajkującym pielęgniarkom i położnym włączenie do pensji zasadniczej 400 zł brutto, wypłacanych teraz w formie dodatku". Zobacz więcej szczegółów...

15.30 - 10 kwietnia 2017 - Protestujący nie przyjęli złożonej dziś oferty dyrektora lecznicy. Zobacz więcej informacji o strajku pielęgniarek...

11 kwietnia 2017 - 20.30 - Ostateczna propozycja dla staszowskich pielęgniarek

12 kwietnia 2017 - godz. 12.00 -  Pielęgniarki ze Staszowa szykują się do strajku generalnego Pielęgniarki i położne nie chceą się zgodzić na to, by dodatek wliczany do podstawy był pomniejszony o pochodne, czyli  m.in. dodatek stażowy, za pracę w niedzielę i święta, składki na ubezpieczenie. Zobacz szczegóły...

13 kwietnia 2017 - godz. 7.20 - Pielęgniarki przedstawiły własną propozycję ugody - po 450 złotych dla każdej z nich. Do tego kolejne 225 złotych we wrześniu tego roku. I jeszcze kolejne - za rok.

13 kwietnia 2017 - godz. 18.00 

1. W stanowisku, które publikujemy powyżej panowie dyrektorzy i starostowie piszecie, że "nie ma uzasadnienia prawnego i merytorycznego" dla "włączenia dodatku". A na jakiej przesłance opieracie swoje stanowisko, skoro rzeczywistość jest inna? Są przesłanki prawne i merytoryczne skoro... są szpitale, których dyrektorzy włączyli przedmiotowe dodatki brutto brutto do wynagrodzenia pielęgniarek i położnych. Ba, nawet sam pan minister Radziwiłł brał udział w negocjacjach w Centrum Zdrowia Dziecka, których efektem było włączenie dodatku do podstawy wynagrodzenia! Czyżby minister zdrowia popierał bezprawne działania i wyrażał satysfakcję z bezprawnego kompromisu? 

To jest wasza pierwsza obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

2. Piszecie o "negatywnym wpływie na działalność szpitala". Czy o "negatywnym wpływie na działalność szpitala" myśleliście także wtedy gdy akceptowaliście takie płace lekarzy w podległych sobie "przedsiębiorstwach leczniczych", że za jedną godzinę pracy lekarza płacicie tyle co za cały dyżur pielęgniarce i położnej? 

To jest wasza druga obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

3. Wspominacie także o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". Nie wierzę! To wy pisaliście do ministra zdrowia apele, aby nie wprowadzać norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych, które zabraniałyby jednoosobowych obsad pielęgniarek i położnych na oddziałach szpitalnych. Argumentowaliście swoje stanowisko w ten sposób, że wasze "przedsiębiorstwa lecznicze" nie będą wstanie ponieś kosztów związanych ze zwiększoną obsadą pielęgniarską. Czy wtedy myśleliście o "zagrożeniu bezpieczeństwa pacjenta". 

To jest wasza trzecia obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

4. W kontekście powyższego obłudą do potęgi było złożenie do prokuratury doniesienia na staszowskie pielęgniarki i położne. W zakresie stworzenia przez ich protest "zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów". Bo na oddziale w czasie protestu pracuje jedna pielęgniarka? Czyżby dyrektor złożył doniesienie do prokuratury na dyrektorów, którzy akceptują jednoosobowe obsady pielęgniarskie oraz na starostów jako organy założycielskie, odpowiedzialnych za nadzór?

To jest wasza czwarta obłuda! 

Który z was pierwszy rzuci kamieniem w staszowskie pielęgniarki i położne? Obłudnicy jedni...

5. Niedługo, bo 12 maja przyjdziecie do szpitali do pielęgniarek i położnych i będziecie opowiadać jak to... Misja... Powołanie...

I to będzie wasza piąta obłuda...

Obłudnicy jedni...

Mariusz Mielcarek

13 kwietnia 2017 roku - godz. 22.00 - Informacje o tym, że te pieniądze z dodatków zostały włączone do podstawy pensji pielęgniarek napływają do mnie z całej Polski. Na dzień dzisiejszy wiem, że tak się stało w 12 szpitalach, gdzie co prawda w różnych kwotach, bo to zależało od prowadzonych negocjacji ze związkami, ale włączono dodatek do podstawy. Było to jednak nie mniej niż 450 złotych do podstawy - twierdzi Beata Uba. 

14 kwietnia 2017 - godz. 9.00 - Kontrola NFZ stwierdza, że "na oddziale neurologii, który objęty jest strajkiem rotacyjnym pracuje o dwie pielęgniarki mniej niż powinno. Czyli na 15 pacjentów jest tylko jedna pielęgniarka". Zobacz szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 11.00 - "Wszyscy stwierdziliśmy, że po pierwsze nie ta metoda protestu i wszyscy stwierdziliśmy, że nie ten czas protestu. Pielęgniarki, jako jedyna grupa zawodowa otrzymuje dzisiaj specjalny dodatek. Ten dodatek wypłacany jest z pieniędzy przeznaczonych na świadczenia zdrowotne. Stąd też uważamy, że eskalacja roszczeń z tym związanych doprowadziłaby do daleko idących problemów szpitali" - powiedział Bartosz Stemplewski, dyrektor Szpitala Rrejonowego w Pińczowie i członek Świętokrzyskiego Związku Pracodawców Szpitali Powiatowych. Zobacz szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 18.00 -

Dyrektor, organ założycielski, NFZ prowadzą obecnie sprawną kampanię propagandowo-informacyjną skierowaną na złamanie morale strajkujących pielęgniarek i położnych. Chcą złamać strajkujące przed świętami Wielkanocnymi.

Dyrektor zapowiedział, że rozpoczyna procedurę wygaszania działalności szpitala. Dyrektor ma poparcie np. innych dyrektorów szpitali i starostów. Pielęgniarki i położne maja poparcie w mediach społecznościowych... Czy to oznacza, że niebawem można się spodziewać kolejnych protestów pielęgniarek? – Bez względu na to, jaki będzie finał protestu w Staszowie, w każdej chwili można się spodziewać strajków w innych szpitalach – przewiduje Wojciech Przybylski, dyrektor szpitala w Końskich. Szczegóły...

14 kwietnia 2017 - godz. 21.00 Po powrocie z Kielc, dyrektor zaproponował protestującym, aby zawiesili akcję strajkową do końca roku, kiedy znane będą wszystkie skutki wprowadzanej reformy służby zdrowia, jednak spotkał się z odmową. Szczegóły..

15 kwietnia 2017 - godz. 18.00 - Nie mamy innego wyjścia - odpowiada biały personel i przygotowuje strajk generalny. - Od środy rozpoczynamy strajk wszystkich pielęgniarek i położnych, jednocześnie, aż do skutku, aż do odwołania - zapowiada Beata Uba, przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych w staszowskim szpitalu. Szczegóły...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2017.04.15 18:50:03 ~Malina

Nie odpuszczajcie dziewczyny! Już niedługo będą ewakuować kolejne szpitale!

#2  2017.04.15 19:04:03 ~Meadow Dew

I tak koñczy się lekceważenie pielegniarek przez dyrekcje. BRAWO STASZÓW !

#3  2017.04.15 20:31:45 ~basia

Organy założycielskie powinny być b.ostrożne. Mogą nie mieć gdzie przewieźć pacjentów ze staszowskiego szpitala. Pielęgniarki i położne z innych szpitali też podejmą strajk.

#4  2017.04.15 22:14:00 ~E.K

Oby te Święta drogie koleżanki przyniosły Wam siłę i wytrwałość do dalszych działań.

#5  2017.04.16 08:17:36 ~basia do 4

Jak Piel i Poło chcą żyć to " zaorzecie szpital" ale jak lekarze- to ok! Żołądki wszyscy mamy takie same. Odn.pracy. Damy radę w każdym innym zawodzie.

#6  2017.04.16 13:13:01 ~do4

Jeśli już to szpital zaorze dyrekcja szpitala

#7  2017.04.16 13:25:35 ~Gosia

Tylko strajk generalny w całej Polsce coś da. Po 38 latach pracy mam podstawę 2000. Dodatek Zembali nie wpisany nawet na pasku. Wypłacany z miesięcznym opóźnieniem. Pracuję na oddziale szpitalnym. Mimo wszystko wesołych świąt! !

#8  2017.04.16 13:29:33 ~Gosia

Do 4. Dobra zmiano- w lipcu wszystko zaorzecie. Szpitale które nie wejdą do waszej sieci (ha ha) będą zaorane !

#9  2017.04.16 15:53:07 ~piel

Uba powinna być ogólnopolską przewodniczącą,a tłusta lucyna do roboty na Zol za najniższą krajową

#10  2017.04.16 16:03:03 ~graza

Alb o sa pieniadze na działalnosc szpitala i godne wynagrodzenie dla pracowników albo zaorac szpital. Pacjenta leczyc sie chce jak najtaniej a pielegniarki powinny pracowac w ramach wolontariatu. Najwyzszy czas zrobic reforme w izbach pielegn iarskich a moze zlikwidowac ministerstwo zdrowia bo poza pustym gadaniem nic nie moze.

#11  2017.04.16 17:16:02 ~do #11

Jestem ZA a nawet PRZECIW:)

#12  2017.04.16 17:24:26 ~SIWIUTEŃKA

OTO POLSKA PIELĘGNIARKA Pielęgniarka siwiuteńka Ledwie chodzi drepce,stęka Jak żółw sunie do szpitala Służba zdrowia się rozwala Ona ją reanimuje Chociaż sama popierduje Stanie przy chorego łóżku Bez czepka w nędznym fartuszku Poprawi mu poduszeczkę Jesli ma da tableteczkę Mogłaby pomóc coś więcej Chociaż pragnie najgoręcej Chociaż ma kwalifikacje Lecz skończyły się dotacje NFZ monitoruje Kiedy pacjent wykorkuje Jaka z tego płynie puenta WSZYSTKO DLA DOBRA PACJENTA

#13  2017.04.16 18:36:44 ~Btava

Trzymam kciuki,ale jestescie zbyt slabe.Jestem w zawodzie 37 lat.Wyjechalam

#14  2017.04.16 19:21:43 ~do14

Słaba to jesteś ty,bo się poddałaś i wyjechałaś

#15  2017.04.16 22:23:07 ~Pigułka

Walczcie niech lekarze których jest w nadmiarze za ogromne pieniądze wezmą się za pracę i zaopiekuje pacjentami.A Pan Starosta niech podeślę swoich urzędników do opieki nad pacjentami w szpitalu bo zarabiają o wiele więcej niż pielęgniarki. Panie STAROSTO to tak Panie dba o opiekę zdrowotna i utrzymanie szpitala ! .

#16  2017.04.17 08:06:44 ~Anka

W jedności siła.czemu media tego nie widza,dlaczego sami pacjenci nie wspierają i ich rodziny?

#17  2017.04.17 11:28:38 ~Musiek

Jak się nie zjednoczycie mentalnie, nic nie osiągnięcie. Nie macie lidera. Nie ma z kim iść na wojnę. W mediach cicho. A nieliczne inteligentne wasze koleżanki są gnojone i osamotniony kiedy się sprzeciwiają zamiast być wspierane.

#18  2017.04.17 11:37:36 ~Tytka

Do 18masz rację w pewnym szpitalu piguła się nie wyrabiala z robotą i odmówiła pisania zleceń lekarskich przy przyjęciu pacjenta.efekt tego był taki ze została wysłana na inny oddział a ten lekarz powiedział że nie ma już problemu bo ta, pizda, - cytat która chciała zepsuć atmosferę już tu nie pracuje i już jest fajnie, oczywiście doktorem, przywileje zachowane.

#19  2017.04.17 11:37:38 ~Tytka

Do 18masz rację w pewnym szpitalu piguła się nie wyrabiala z robotą i odmówiła pisania zleceń lekarskich przy przyjęciu pacjenta.efekt tego był taki ze została wysłana na inny oddział a ten lekarz powiedział że nie ma już problemu bo ta, pizda, - cytat która chciała zepsuć atmosferę już tu nie pracuje i już jest fajnie, oczywiście doktorem, przywileje zachowane.

#20  2017.04.17 20:09:30 ~piel.

A dlaczego nie od jutra ?

#21  2017.04.17 20:13:48 ~obserwator

Ej tam tytka ty piguła ? my takich określeń nie używamy nie zaniżamy się do twojego poziomu a pewnie to wulgarny polski troll wschodni !

#22  2017.04.18 12:20:53 ~ja

Do 21 prawda

#23  2017.04.18 13:51:56 ~bardo

Koleżanki wiemy, że nie macie innego wyjścia, ale media nadal nic o nas nie powiedzą i nie napiszą. Portale społecznościowe to za mało. "Dobra zmiana" już się o to postarała. Ważniejsze będzie środowe przesłuchanie Tuska i to będzie "news". Kto się przejmuje naszymi problemami! Lepiej wymyślmy, co z tą ciszą medialną zrobić. Czy macie jakieś propozycje?

#24  2017.04.18 14:15:10 ~JA

POCZTOWCY DOSTANĄ PODWYŻKĘ (ZA INTERIĄ - DZIŚ )

Dodaj komentarz