Zobacz jak ministerstwo zdrowia ustosunkowało się do uwagi, że "nie wydaje się właściwe przyrównanie pielęgniarek, które ukończyły studia wyższe licencjackie lub są magistrami pielęgniarstwa / położnictwa bez specjalizacji, do tych pielęgniarek, które mają wykształcenie średnie".
2017.05.11 Mariusz Mielcarek 23707
Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych
Zobacz także:
10 maja 2017 - Ustawa "o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników medycznych zatrudnionych w podmiotach leczniczych", która ma regulować także wynagrodzenia zasadnicze pielęgniarek i położnych, przyjęta na "obiegowym" posiedzeniu rządu. Do nowych przepisów będą musiały dostosować się wszystkie placówki medyczne – zarówno publiczne, jak i prywatne.
W załaczniku do projektu przedmiotowej ustawy (projekt z dnia 26 kwietnia 2017 roku) zapisano:
Do projektu ustawy zgłoszono poniżej cytowaną uwagę:
W załączniku do projektu ustawy w poz. 7 - 8 pominięto pielęgniarki, które ukończyły studia wyższe licencjackie lub są magistrami pielęgniarstwa / położnictwa bez specjalizacji. W takim przypadku czytając literalnie pozostałe możliwości należałoby przyrównać takie pielęgniarki do tych, które mają wykształcenie średnie i nie mają specjalizacji (poz. 8), co nie wydaje się właściwe.
Stanowisko ministerstwa zdrowia:
Proponuje się nie uwzględniać. Grupy zawodowe lp. 7 i lp. 8 obejmują wszystkie pielęgniarki - zarówno te, które uzyskały tytuł licencjata pielęgniarstwa jak i tytuł magistra pielęgniarstwa i odpowiednio uzyskały tytuł specjalisty (lp. 7) albo nie mają specjalizacji (lp. 8).
Wybrał: Mariusz Mielcarek
Zobacz także:
Aktualności według działów: Projekt ustawy o minimalnym wynagrodzeniu a wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.