Zdaniem pielęgniarki: Oszczędzę pracy węgierskiej firmie i wyłożę wszystko w jednym miejscu. Nie jestem zadowolona...

Zdaniem pielęgniarki - Monia Drobińska

8 czerwca 2017 - Spontaniczna akcja wysyłania przez pielęgniarki i położne pisma w sprawie "społecznego niezadowolenia" w związku z projektem ustawy autorstwa związków zawodowych. Zobacz propozycję pisma, które ma być wysyłane do izby pielęgniarek.

10 czerwca 2017 - Czarno na białym. Tak samorząd pip dzielił pielęgniarki i położne, w kontekście wysokości wynagrodzenia. Wczoraj zmienił zdanie! Dzień po uchwaleniu nowej ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Pomroczność jasna?

10 czerwca 2017 - Panie w czepkach doznały OLŚNIENIA! Napisały list do ministra Radziwiłła, dzień po uchwaleniu przez sejm ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Szkoda, że się nie zająknęły o projekcie ustawy autorstwa (nie)porozumienia związków zawodowych. Ale wezwał je do tego marszałek sejmu! Poczekamy...

10 czerwca 2017 - Izba naczelna pip wydała komunikat: "W związku z licznymi zapytaniami członków samorządu pielęgniarek i położnych...".


20 czerwca 2017 

Informacja z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 12.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 90 KOMENTARZY!

Druga część informacji z obrad senackiej komisji zdrowia - początek obrad 16.00 - dnia 20 czerwca 2017. Informacja uaktualniana na bieżąco. Ponad 50 KOMENTARZY!

21 czerwca 2017 

Zobacz sprawozdanie senackiej komisji zdrowia w sprawie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia. Podział pielęgniarek i położnych dokonany tą ustawą, jeden z senatorów określił jako "niesprawiedliwy na chłopski rozum".


21 czerwca 2017 roku - PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE JESZCZE JEST CZAS... Senat na dzisiejszym posiedzeniu nie zajmie się ustawą o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia... a taki punkt był w porządku obrad.

22 czerwca 2017 roku - Projekt Radziwiłła o wynagrodzeniach spada z porządku obrad senatu, a marszałek sejmu kieruje do pierwszego czytania projekt (nie)porozumienia związków zawodowych, który w zdecydowanie uprzywilejowany sposób traktuje inne zawody medyczne, niż pielęgniarki i położne.

22 czerwca 2017 - Najwyraźniej PiS wprowadza w życie plan"B" w zakresie ustawy o wynagrodzeniach zasadniczych (w tym pielęgniarek i położnych). Można przypuszczać, że senat jednak wprowadzi poprawki do ustawy o wynagrodzeniach...

22 czerwca 2017 - Zobacz najnowsze wydanie internetowe (wydanie papierowe - nakład 30 tysięcy egzemplarzy) miesięcznika branżowego dla pielęgniarek i położnych - numer w całości poświęcony nowej ustawie o wynagrodzeniach zasadniczych w ochronie zdrowia.

Zapraszam do lektury, kliknij w poniższą grafikę lub kliknij tutaj.

Mariusz Mielcarek 


ZDANIEM PIELĘGNIARKI

Właściwie nie wiem do kogo skierować ten post.
Do Polaków? Do pielęgniarek? Do MZ?

Może niech zostanie bez nadawcy. Przeczytałam artykuł w ostatnim wydaniu "Wprost", w którym gazeta podaje, że MZ za pośrednictwem węgierskiej firmy inwigilowało zamknięte grupy pielęgniarskie na fb w czasie strajku w CZD.

Co dodać?

Mamy władze, na jakie głosowaliśmy, jakie wybrał suweren. Zgadzam się z jego wolą.
Przypomnę tylko, że za czasów tzw. białego miasteczka, pielęgniarkom wyłączano telefony, żeby nie mogły się kontaktować.
W czasie głodówki ówczesny premier stwierdził, że kilka dni głodówki paniom nie zaszkodzi.

W czasie strajku w CZD, do działań MZ wielu z Nas, wielu Polaków miało zarzuty - głównie jeden - za późno zareagował.
Ja miałam i mam jeszcze inne.
Świadomie wprowadzał w błąd społeczeństwo, mówiąc o zarobkach pielęgniarek tam pracujących. Napisałam nawet post po tym jak zadzwoniłam do CZD z pytaniem o pracę. Zaproponowano mi połowę z tego, co w mediach mówił minister (skopiowałam swój post, gdyby jakimś cudem rozpłynął się we mgle). Wyszło na to, że jeżeli trzyma się jedną nogę w lodzie, drugą w ogniu, to statystycznie komfort ma się w doopie.
Już ponad rok temu głośno mówiłam, że na ludzi z CZD jest nagonka medialna, robiono wiele, aby te Kobiety pokazać z jak najgorszej strony. Nie wspominano o całości postulatów strajkowych, mówiono tylko o pieniądzach. Niepotrzebnie zaogniano istniejący już konflikt, zapominając o przekazaniu społeczeństwu, że w świetle ustawy tak sobie, z dnia na dzień strajkować nie można. Trzeba wyczerpać wiele możliwości porozumienia.

Na fb powstała grupa PROTEST PIELĘGNIAREK i to właśnie ona, wg "Wprost" miała być inwigilowana.

Jasne...
I co jeszcze?
Może nasze telefony również podsłuchiwano?
Może nadal się podsłuchuje?

Oszczędzę pracy węgierskiej firmie i wyłożę wszystko w jednym miejscu:
Nie jestem zadowolona z ustawy o sieci szpitali, głównie z powodu zapisów o położnictwie, gdzie najprościej ujmując, mówi się, że szpital, który wykaże się minimalną ilością cięć cesarskich może liczyć na zwiększenie finansowania w roku następnym.
Moim zdaniem, przy bardzo ograniczonym dostępie do znieczulenia zewnątrzoponowego w polskich szpitalach, to wiele lat w tył - to skazywanie kobiet na rodzenie w bólu.

Nie jestem zadowolona z wtykania łap w standardy okołoporodowe, a sama osoba Chazana nie tylko budzi kontrowersje, ale jest policzkiem dla polskich kobiet.

Nie jestem zadowolona również z samej myśli ministerstwa o możliwości obniżenia stawek kontraktowych dla neonatologii.
Nie godzi się oszczędzać na najmniejszych i bezbronnych.

Nie jestem zadowolona z likwidacji programu in vitro.

Nie jestem zadowolona z wprowadzenia na receptę tzw. "pigułki po". Petekstem MZ do ograniczenia polskim kobietom dostępu do antykoncepcji awaryjnej, było m.in. to, że ową antykoncepcję stosują nagminnie nastolatki. Jak wykazały pózniejsze badania, nastolatki to tylko kilka procent, największa grupa kobiet to kobiety w wieku 30-40 lat.

Nie jestem zadowolona z wykorzystywania do celów politycznych kompromisu dotyczącego aborcji.

Nie jestem zadowolona z zamieszania, niegodziwego mieszania w refundacji leków dla ludzi po przeszczepach.
Nie zmienia się tego, co dobre tylko dlatego, że coś innego jest tańsze. "Tanie mięso psy żrą" - tak mówiła moja śp. Babcia.
Nie daje się możliwości normalnego funkcjonowania, aby tchnąć na nowo w człowieka strach o własne życie.

Nie jestem zadowolona z ministerialnego projektu dotyczącego płac w ochronie zdrowia - tu brakuje słów. Przypomnę tylko, że MZ, zanim został ministrem publicznie wypowiadał się o zarobkach w tym sektorze. Publicznie mówił, że polska ochrona zdrowia wymaga natychmiastowych i znacznych podwyżek .

W końcu nie jestem zadowolona z lekceważącego traktowania największej w Polsce grupy kobiecej, czyli pielęgniarek i położnych.
Tylko bezczelność i buta napędzana strachem, brak wiary w mądrość społeczeństwa, może być przyczyną sprawdzania zamkniętych grup na fb.

Strach przed rozmowami twarzą w twarz.
Nie ma takiego wagonika, którego z jadącego pociągu nie można odczepić...

Wagonikiem dla MZ będą pielęgniarki (chyba, że władze PiS-u uznają, że więcej szkody z niego niż pożytku, wybory się zbliżają).
Nie wszystkie jesteśmy skłócone, sfustrowane, skaczące sobie do oczu. Możemy się nie zgadzać w wielu sprawach, ale jak trzeba będzie możemy urlopy spędzić w Warszawie - to piękne miasto...

Rozumiem, że umieszczając jak zawsze swój post w zamkniętych pielęgniarskich grupach i na swoim profilu, nie muszę publicznie podawać swojego adresu i numeru telefonu.
To już zostało dawno ustalone.

P.S.
Czy Ministerstwo Zdrowia w akcie desperacji również szpieguje zamknięte grupy Porozumienia Zawodów Medycznych?

Co mam powiedzieć...
Głupia jestem, bo myślałam, że TAKIE czasy już nie wrócą.

Czas hodować gołębie...
Wszystkich ich nie da się wyłapać...

Monika Drobińska, 26 czerwca 2017 r.

 

Zobacz także inne felietony Moniki Drobińskiej...
 

Komentarze użytkowników

#1  2017.06.27 11:51:39 ~piel

Mądre słowa,popieram

#2  2017.06.27 13:19:10 ~Pielęg

Szacun

#3  2017.06.27 13:36:05 ~//://

I tu widać jak bardzo się Nas boją, tylko my nie umiemy tego raz a dobrze tego wykorzystać. Niestety reprezentują nas Panie w czepkach które dbają tylko o swoje interesy, bo na pewno nie Nasze:(

#4  2017.06.27 15:02:44 ~do3

Tysiąc razy na tym portalu stwierdzono,że panie w czepkach dbają tylko o siebie,więc po co to kolejny raz powtarzać.Niech może ktoś mądry powie co z tym zrobić

#5  2017.06.27 15:45:03 ~piel

A ja powiem tyle, kolejny raz Nas oszukano celem generowania kosztów szpitali oraz całego systemu.

#6  2017.06.27 16:09:21 ~do5

Aleś błysnęła,wow

#7  2017.06.27 16:53:22 ~Do #5

Zupełnie nie masz racji. Podwyżki dla pielęgniarek i położnych do końca sierpnia 2019 r. nie zwiększą kosztów szpitala. Zostaną one pokryte ze zmniejszenia dodatku " brutto brutto" do podziału. Problemem dla szpitala będą tylko podwyżki dla pozostałych grup zawodowych, na które szpital nie otrzyma środków z NFZ.

#8  2017.06.27 17:11:38 ~służba

A czy ktoś kiedy się zastanawiał nad generowaniem kosztów szpitala jak rok w rok podnoszono pensje innym grupom? Dość już tego! siostry miłosierdzia poszły do lamusa;czy kiedykolwiek to dotrze do nie których ciot!

#9  2017.06.27 17:16:26 ~Aqua

" Źle mnie w złych ludzi tłumie, Płaczę a oni szydzą, Mówię, nikt nie rozumie ; Widzę, oni nie widzą". Co za czasy .

#10  2017.06.27 17:40:14 ~10

Brak szacunku, poniżanie , małe zarobki a teraz jeszcze inwigilacja. Co jeszcze wymyśla aby pogrążyć ten zawód . Przez lata łudziłam się ze przyjdzie czas zmian dla polskiego pielęgniarstwa a dzisiaj mówię młodszym koleżankom aby zmieniały zawód albo wyjechaly bo chce im zaoszczędzić tego co ja doświadczyłam przez 30 lat pracy. W tym zawodzie nigdy nie było i nie będzie dobrze .

#11  2017.06.27 18:00:34 ~Aga

My w mniejszy miasteczku doswiadczylysmy juz dobra ustawy o sieci szpitali .Z dniem 30 09 oddzial przyjmujacy ok 100 pacjentow miesiecznie zostaje zamkniety.Nikt nie patrzy na pacjenta ktory z pod.udaru pojedzie 40 km dalej a podobno czas sie liczy.I to ma poprawic dostepnosc do specjalistow? komu? Chyba z powodu zwiekszonej umieralnosci ludzi potrzebujacych bedzie mniej.Naturalna selekcja.A jesli chodzi o proponowane wynagrodzenie to brak slow .Tyle dobrej zmiany.

#12  2017.06.27 19:27:37 ~Wielu

Pierwszym i największym wrogiem pielęgniarki jest druga pielęgniarka! Uczcie się od lekarzy.

#13  2017.06.27 21:44:38 ~Mgr spec.

A po co tu ta polityka? Możemy podyskutować jak pani bardzo chce. Co takiego dla pielęgniarek zrobił rząd PO? Sławetne Zębalowe dodatki, które okazuje się tak łatwo można nam zabrać? Mieli pole do popisu. Niech nas pani nie wciąga w swoją żenującą politykę. Na żadne pierwszomajowe pokomunistyczne pochody KOD-ziarzy nie damy się zwerbować. Brakuje tylko żeby następna obrończyni własnego brzucha robiła sobie nazwisko przed wyborami naszym kosztem. Żegnam

#14  2017.06.27 21:56:05 ~benek

A coś ty kobito taka niezadowolona ze wszystkiego? O co sie tobie rozchodzi? I po jakie gołębie ty do tej warszawki chcesz zapindalać. . Do wagonika nie wsiadła, za dużo zjadła, za mało zjadła?

#15  2017.06.27 21:59:34 ~Aqua

Do 14 Ty to masz humor :)

#16  2017.06.27 22:18:11 ~Do 13

Brawo!

#17  2017.06.27 22:19:19 ~Pielęgniar

#13 Trafna uwaga.

#18  2017.06.27 22:24:02 ~Anka

Do 13. Popieram. Nie dajmy się manipulować. Pod przykrywką poparcia dla pielęgniarek wciskają nam w usta swoje sekciarskie poglądy. Mamy się czym zajmować. Mamy swoje problemy, nie potrzeba nam haseł przedwyborczych pseudo feministek. Niech spadają na drzewo.

#19  2017.06.27 22:42:46 ~ona

Na tanie psy srają jak mówiła moja śp babcia. Za niedługo na polskie pielęgniarstwo bedą psy srać

#20  2017.06.27 23:08:20 ~piel

Też rzygam. Na wszystkich pielegniarskich decydentów.

#21  2017.06.27 23:34:48 ~beti

Święta prawda.

#22  2017.06.28 08:57:22 ~Do autorki

Zaskakująco nie na temat przeprowadzona autoprezentacja. Tu nie wiec wyborczy koleżanko towarzyszko. Ale widzę że hasła wyborcze na zlecenie już koleżanka wymyśliła. Brawo. Wdzięczność swoich sponsorów ma koleżanka zapewnioną.

#23  2017.06.28 10:27:42 ~Do Moni

Zmień lekturę. "Wprost" i inne Gazetki przed Wyborcze to wyjątkowo szmatławe zamulacze. nie polecam

#24  2017.06.28 10:58:45 ~benek

Woda! Ty mondro kobita jesteś to mi powidz. po co tym piegniarom ta polityka. nie takie najglupsze choc tak o sobie mowiom. zawod fajny majom. powiny upominac sie o zwoje. na co im te geje feminy gendery czy cuś.polecom na manife dadzom im plakaty pokrzyczom smichu bedzie a w robocie jak zapitalały tak dalej zapitalać bedo

#25  2017.06.28 12:23:38 ~Aqua

Do 24 "DZISIEJSZA WOLNOŚĆ : MASZ PRAWO WYBORU MIEJSCA, W KTÓRYM BĘDZIESZ ROBIĆ CO CI KAŻĄ". Niewiele osób rozumie, że w codziennej pracy Nasza postawa, kompetencje, doświadczenie, znajomość przepisów prawnych, jedność grupy, może więcej niż widowisko i śpiewy w akompaniamencie hałasu pustych plastikowych butelek. Pielęgniarki zawsze szybko poddawały się manipulacji, która wynikała i wynika z poczucia niższości. Może nadchodzące pokolenie zmieni usytuowanie pielęgniarstwa w służbie zdrowia.

#26  2017.06.28 12:30:10 ~benek

Woda! Nie mylilem sie co do ciebie. ty mondro kobita jestes.

#27  2017.06.28 13:03:17 ~Do autorki

Przyroda nie znosi próżni. W puste miejsce momentalnie narastają chwasty. W puste miejsca naszych pielęgniarskich spraw, którymi nie ma się kto zająć wpychane są nam na siłę pseudo postępowe ideologie zgniłego lewactwa. A co mnie jako pielęgniarkę obchodzi "wykorzystywanie do celów politycznych kompromisu dotyczącego aborcji"możliwość obniżenia stawek kontraktowych dla neonatologii"wtykanie łap w standardy okołoporodowe"że szpital, który wykaże się minimalną ilością cięć cesarskich może liczyć na zwiększenie finansowania w roku następnym". To są sprawy dyrekcji i polityków. Niech rządzący się ty martwią. Jako kobietę i matkę obchodzi mnie żeby nie opluwano profesora Chazana, ktory tak jak ja jest przeciwnikiem nieograniczonej aborcji, żeby moja nastoletnia córka nie łykała hormonów w tabletce dzień po jak cukierki, żeby moje wnuki żyły w spokojnym katolickim kraju. Mam marzenia jak każdy. ALE NIE O TO CHODZI. NIE ZMIENIAJMY TEMATU. NASZYM TEMATEM JEST PIELĘGNIARSTWO. NASZ CHLEB NASZA PRACA NASZA KRWAWICA. Związki i izby wiecznie się bawią w politykę. I w swojej politycznej poprawności nigdy się o nas nie upomną. Nasz samorząd musi być wolny od zobowiązań politycznych inaczej nadal będziemy tylko mięsem armatnim dla kolejnych opozycji. Dlatego tak mnie wkurzają takie artykuliki na zamówienie jak ten.

#28  2017.06.29 05:04:32 ~Do #37

Czytałam kilka razy i doszłam do wniosku, że tego "bez flaszki nie rozbierzesz" { w oryginale "biez pał litra nie razbieriosz" ). Pełno sloganów, brak jakichkolwiek konkretów. Oczekuję przetłumaczenia Twojego wpisu "z polskiego na nasze", aby każda z nas mogła zrozumieć o co Ci chodzi, czego oczekujesz.

#29  2017.06.29 07:13:15 ~Do 28

Przeczytaj powyższy artykuł. Mój wpis do niego się odnosi.

Dodaj komentarz