Video. W szpitalu podpisano porozumienie płacowe. Wszystkie pielęgniarki i położne otrzymują 250 zł do pensji zasadniczej z gwarancją dalszej wypłaty wszystkich części dodatków brutto brutto.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Komentarze użytkowników

#1  2017.09.06 20:15:46 ~piel

Na Pielęgniarskim Newsie taki oto artykuł-"Nie ma chętnych do pracy w zawodzie położnej. - Na dziś gotowi jesteśmy natychmiast przyjąć do pracy siedem położnych. Ale nie ma chętnych, bo praca jest trudna i bardzo nisko płatna - dodaje ordynator." - WYSTARCZY GODNIE ZAPŁACIĆ CHĘTNE SIĘ ZNAJDĄ ! ". Oj, dzieje się. Ale mnie to przeraża co zgotowali rządzący. Mamy córki, które mogą nie mieć gdzie rodzić. Tu się cieszą, że tyle rodzi się dzieci za przyczyną 500+, a takie zagrożenia zafundowali.

#2  2017.09.06 22:08:50 ~a_

Dobrze, ze kolezanki sobie wywalczyly taką podwyzke, a jeszcze lepiej, ze zastrzegly podglad sytuacji finasowej szpitala. Przeczytalam z Faktu z 01.09. że pracownicy ZUSu zagrozili strajkiem i rza tak się wystraszył urzędasów, że dał im średnio 350 zł podwyżki. Panie z ZUSu po prostu poczuły się przeciążone nadmiarem pracy w związku ze zmianami w emeryturach. No patrzcie, patrzcie koleżanki jak to się można zmęczyć? I to czym! Te panie minimalnej krajowej nie zarabiają. To mnie wkurza ! NIe. To nie jest wkurzające. To jest wkurwiaszcze!

#3  2017.09.07 07:07:56 ~do2

Pracownicy ZUS-u zadbali o siebie w sytuacji przeciążenia pracą,a pielęgniarki wszystkich atakują,krytykują,a same wypełniają braki za miskę ryżu,więc nic dziwnego,że nikt o takie nie dba i nie szanuje.

#4  2017.09.07 07:57:31 ~piel Kiel

Bardzo się cieszę że koleżanki i koledzy dostaną podwyżkę pensji zasadniczej 250 zł. Od tego pójdą pochodne . Nie jest źle . Inne szpitale niech też wezmą przykład i walczą o swoje. Pozdrawiam.

#5  2017.09.07 08:38:20 ~piel

Inne szpitale? Ręce opadają, bo prezes powie, że nie ma pieniędzy i związki pielęgniarskie, no cóż , skoro tak mówi to trzeba uwierzyć że nie ma i czeka się kiedy będą, albo kiedy odgórnie coś zapadnie.

#6  2017.09.07 17:30:44 ~Piel1

Pan Dyrektor SPSK1 w Lublinie rozbraja mnie w materiale telewizyjnym. Nie wie, czy to dobrze, ze pielęgniarki dostały podwyżkę (bo pewnie sam dostanie mniejszą premię), a najbardziej bulwersuje go, że po równo - no szkoda bardzo, żeby jeszcze dyrekcja dzieliła pielęgniarki w sporze zbiorowym zapoczątkowanym przez nie same. GRATULACJE! Pilnujcie finansów szpitala i jak coś to dalej żądajcie swojego, bo jak Wy nie upomnicie się o swoje to na pewno nie zrobią tego za Was lekarze czy dyrekcja.

#7  2017.09.08 08:25:04 ~ona

"Państwowe" szpitale zreflektowały się bo i tak będą musiały dać nam też mają "dać" 300 zł do pensji podwyżka jest taka że przeniosą 300 zł z brutto brutto do pensji szał

Dodaj komentarz