Kontrola wykazała: "obsada pielęgniarka na dyżurach popołudniowych, a zwłaszcza nocnych (jedna pielęgniarka) jest zbyt mała. Koniecznym jest zwiększenie zatrudnienia pielęgniarek. Reakcja? Władze myślą żeby zatrudnić pielęgniarki z Ukrainy.

Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


Zobacz artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie: Ukrainki zajmą się podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej? 

Zobacz także aktualności według działów - Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.07 18:38:25 ~piel.dypl.

Co znaczy ZBYT MALA a ja sie pytam a moze byc jeszcze mniej? Jedna pielegniarka na noc to karygodne TYLKO wszyscy to widza i wiedza a nikt z tym nic nie ROBI bo odpowiedzialnosc za dyzur lezy na barkach pielegniarki.TAK pracujemy i wydaje nam sie ze tak nalezy ze TO NORMALNE . Zgadzalam sie na taka prace bo bylo tak przyjete , po wypadku w pracy MOWIE STANOWCZO NIE ZGADZAM SIE ! i zrobie wszystko zeby zachowac poczucie SWOJEGO BEZPIECZENSTWA .CZAS zeby sie w koncu ktos zainteresowal z IP takimi PATOLOGIAMI bo i wiecej jest takich absurdow. W czasie kontroli oczywiscie wszystko wyglada inaczej.

#2  2017.09.07 21:14:43 ~piel

Pielęgniarki z ukrainy to sobie wymyślili jeszcze jedną kulę u nogi dla polskiej pielęgniarki już mamy pielęgniarki na telefon z innych placówek, które pracują za grosze przyjdzie ci taka odpęka dyżur za nic nie odpowiada, bo nie zna specyfiki oddziału weźmie marne grosze bo dla dyrekcji liczy się, że jest osoba ale co dalej czy w końcu ktoś się tym zainteresuje a teraz jeszcze ukrainki co te ministerstwo sobie myśli to jest ludzkie zdrowie nie mówimy tu np o fabryce opon ludzie opamiętajcie się

#3  2017.09.07 22:20:22 ~piel

Ukrainki są pracowite i odpowiedzialne, po co te złośliwe uwagi. Oby tylko chciały pracować w takich warunkach

#4  2017.09.07 22:31:21 ~Kama

A proszę bardzo, nawet z Zimbabwe mogą być. Ciekawa jestem tylko czy dadzą radę za takie pieniądze utrzymać się w Polsce. Nie wspomnę o tym ,że muszą trochę kasy wysłać rodzinie. Śmiało, zatrudniajcie a potem pomówimy o jakości świadczeń i certyfikatach za jakość. Do dzieła.

#5  2017.09.11 14:43:52 ~Ela D

Masz rację koleżanko nr.4 A i owszem sprowadzajcie sobie , odechce im się naszych. REALII one będą traktować nasz kraj jako przystanek i pojadą dalej w świat Zresztą nie szkoda im kasy na dokształcania obcych pielęgniarek Przecież wystarczyło by dołożyć nam kasy a i z pewnością i te młode pielęgniarki zostałyby w naszym jakże pięknym kraju Przecież na koszt państwa wykształciły I co NIE SZKODA Wam aby one pracowały na rzecz innego kraju Dlaczego Ci tzw. Ludzie na gòrze nie zrezygnują z wysokich zarobkòw i podzielą się z nami A może my jako Polacy zatrudnijmy politykòw z zagranicy i oczywiści najlepiej tych z kasą którzy będą poświęcać dla naszego kraju a nie najpierw ustawiać siebie , całą rodzinę i swoich koleżkòw a gdy już wezmą się za pracę na rzecz państwa to kończy im się kadencja Pozdrawiam E.D

Dodaj komentarz