Warto zobaczyć! Zobacz wypowiedzi pielęgniarek z Kalisza do kamery. Wyjaśniają jaką mają obecnie wysokość ich wynagrodzenia zasadnicze oraz tłumaczą w jaki sposób dyrekcja szpitala zamierza wprowadzić w życie zapisy ustawy o pseudo podwyżkach dla pielęgniarek i położnych.

Protest pielęgniarek i położnych w Kaliszu.

Zobacz także:

Video - szpital w Kaliszu - pielęgniarki domagają się godnego traktowania wobec nowej ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia pracowników medycznych.

Komentarze użytkowników

#1  2017.09.15 19:50:57 ~piel.lic s

Mam pytanie do Pana Mielcarka dlaczego pielęgniarki są przyszeregowane do pozycji 7,8,9.A przecież pozycja 5 i 6 też jest ''ciekawa'' i korzystna dla nas -licencjatów, licencjatów ze specjalizacją i magistrów .Proszę przeczytać; Załącznik do ustawy z dn. 08.06.2017r. Pytam się więc ? Jeżeli zawody medyczne wymienione w l.p.5 i 6 z licencjatem i magistrem będą zakwalifikowane do współczynnika 1.05 i 0,75(fizjoterapeuci,ratownicy.) to proszę mi odpowiedzieć czemu my pielęgniarki miałybyśmy z tego nie skorzystać.Pisze tam wyrażnie inne zawody medyczne nie wymienione w l.p.1-4.więc pielęgniarki toteż inny zawód medyczny.WCZYTAJCIE SIĘ PROSZĘ! BO TO JEST WAŻNE.

#2  2017.09.16 23:18:27 ~Anna

no i stało się po raz kolejny władza wszelkiej maści pokazuje ,że skoro( jakby kiedykolwiek były? )nie ma pieniędzy więc sru pielęgniarki można oszwabić . Za każdym razem wypychali nas na ulice, gdzie musiałyśmy wyrywać to co nam przyznali TERAZ PANOWIE PRACODAWCY TO wy idźcie pod ministerstwo walić butelkami, żeby dali wam pieniądze, których nie macie! . Groźby ,że zamkniecie szpitale nie robią wrażenia, mamy to w głębokim poważaniu! to robota zaczyna nas szukać będziecie brać kredyty na pensję dla pielęgniarek, żeby te szpitale w ogóle funkcjonowały. Kolejne roczniki odchodzą na emerytury a tu znajduje się Janosik jak ten WIRTUALNY z Kalisza, który wie komu zabrać bo ustawa jest zrobiona na kolanie w pośpiechu jak zwykle

#3  2017.09.17 19:27:57 ~rena

No lekarze przygotujcie się do samodzielności, przyda Wam się przypomnieć wiele rzeczy - dokumentacje przy okazji tez, popracujecie z salowymi! odchodzimy od zawodu w Polsce - wyjeżdżamy, opuszczamy ten chory kraj, kraj w którym tworzy się eldorado dla lekarzy a dla pielęgniarek wciąż nie ma pieniędzy.Ta Ustawa to EWIDENTNA zmowa Ministra z lekarzami!

#4  2017.09.18 12:36:35 ~obserwator

Drogie Koleżanki. A gdzie były Związki Zawodowe i Wy Same przez 10 LAT ? Byłyście zadowolone z waszych pensji? Teraz nastąpiło wielkie przebudzenie i mówicie DOŚĆ! A gdzie Pani Zaraś ze ZZ, gdzie Izby. No tak jedni byli buforem miedzy Dyrekcją, Marszałkiem i Wami a inni nakłaniali do nieustannego podnoszenia kwalifikacji. No i mamy super wykształconą tania siłę roboczą. Wszyscy wokół pękają ze śmiechu jak tak wykształcona i tak liczna grupa zawodowa daje się rolować przez lata. Dam Wam jedną rade, szkoda waszego zdrowia i emocji na walkę z tak na prawdę wiatrakami. Tak jak w Kraju tak i w Ochroni Zdrowia rządził i rządzi jeden wieki układ kto ma zarabiać i się bogacić a kto klepać biedę. Dobrze radzę nauka języków i wyjazd z tych Szpitali. Zamiast kolejnych kursów i specjalizacji otwórzcie swoje głowy na języki. jesteście świetnymi fachowcami z super podejściem do pacjentów co jest bardzo cenione za granicą w przeciwieństwie do naszego Kraju. Ofert pracy bez liku. Niemcy, Austria, Szwajcaria tylko czekają. Wiec na co czekać? Na poprawę naszej sytuacji w Kraju? Niedoczekanie!

Dodaj komentarz