Pielęgniarki specjalistki „faworyzowane”?

Ogólnopolski miesięcznik branżowy pielęgniarek i położnych pielegniarki.info.pl - nakład 30 tysięcy egzemplarzy.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 


 

Minister zdrowia podzielił grupę zawodową pielęgniarek i położnych w kontekście wynagrodzeń (projekt ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych) w następujący sposób:
 

W ramach konsultacji społecznych Stowarzyszenie Szpitali Małopolski zgłosiło następującą uwagę:
„Niezrozumiałe jest faworyzowanie pielęgniarek ze specjalizacją, pomimo że w praktyce pielęgniarki ze specjalizacją wykonują taką samą pracę jak pielęgniarki bez specjalizacji, nie zmienia się ich zakres obowiązków i odpowiedzialności w kwestii samodzielnego podejmowania decyzji”. Redakcja gazety pielęgniarki.info.pl otrzymała od Małopolskiej Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krakowie sprzeciw wobec powyższego stanowiska. Czytamy w nim między innymi:  
„Na wstępie możemy tylko wyrazić nadzieję, iż podobnego stanowiska co do specjalizacji pielęgniarek, przedstawiciele Stowarzyszenia nie będą prezentowali również odnośnie specjalizacji lekarskich w kontekście odejścia od faworyzowania lekarzy ze specjalizacją w
stosunku do lekarzy bez specjalizacji, wszak fakt ukończenia specjalizacji przez lekarza również nie powoduje zmiany jego obowiązków.

Przedstawione przez Stowarzyszenie stanowisko świadczy o całkowitym braku znajomości zasad kształcenia oraz nabywania kwalifikacji zawodowych przez pielęgniarki i położne, zarówno w toku kształcenia zawodowego, jak i podyplomowego. Mając na względzie wagę i odpowiedzialność pielęgniarki i położnej wykonującej zawód za powierzonych jej pacjentów, ustawodawca nałożył na pielęgniarki i położne (podobnie jak na lekarzy) obowiązek stałego aktualizowania swojej wiedzy i umiejętności zawodowych oraz przyznał im prawo do doskonalenia zawodowego w różnych rodzajach kształcenia podyplomowego. Czytaj dalej...

 

Czytaj więcej artykułów z Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych

 

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.09 16:34:13 ~motyl

No pewnie że Samorządy będą BRONIŁY ZAPISÓW , jakie UDAŁO SIĘ IM PRZEPCHNĄĆ KOLANEM ( bo przecież one o to tak usilnie zabiegały aby nadal PANIE były , dojnymi krowami " z których leje się czysta KASA DO ICH KIESZENI . Oczywiście że słusznie zauważyło to Stowarzyszenie z Małopolski ( ze do pracy na takich samych stanowiskach NIKOMU ALE TO NIKOMU NIE JEST POTRZEBNA SPECKA . To TYLKO jest nagonka z Samorządów ( bo mają PARCIE NA KASĘ ) .A tłumaczenie i porównywanie do lekarzy JEST BEZ ZASTANOWIENIA SIĘ I NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z PANIAMI .Bo lekarze nawet przed bez specki ZARABIAJĄ DUŻO WIĘCEJ OD WAS ( niż Wy po 20, 30 latach pracy .Więc to porównanie ,To jak uderzenie grzywką łysego o parapet " .A druga kwestia to nawet podczas tego protestu rezydentów ( oni cały czas mają wsparcie STARYCH WYJADACZY ) .Prezesa Naczelnej Izby , ministra zdrowia ( który już zapowiedział dla nich duże podwyżki ) , Ordynatora z tego klinicznego szpitala w W-wie ( który umożliwił i udostępnił im szpital - JAKO) MIEJSCE PROTESTU ( i nikt się nie czepia , nie straszą prokuratorem - Bo za nimi stoją STARZY WYJADACZE I KASTA NAJLEPSZYCH PRAWNIKÓW CO ICH BRONIĄ I CHRONIĄ .A w Waszym przypadku TAK NIE JEST ( bo WAS NIKT NIE CHRONI ANI NIE B RONI ) Jesteście pozostawione SAME SOBIE I JESZCZE SPRZEDAWANE ZA JUDASZOWE SREBRNIKI .

#2  2017.10.09 21:47:04 ~Nobody

No i walić wszystko niech nadal każda pielęgniarka murzyni za 1500 netto bo specjalizacja nie ma znaczenia tak jest dobrze! To moje pytanie na co robić tą specjalizacje :/ Lepiej siedzieć nas dupie i biadolić

#3  2017.10.09 22:01:42 ~Iśka

Licencjatki specjalistki-Magisterki specjalistki, przeszło tysiąc więcej.Pytam,co to ma być?

#4  2017.10.09 22:15:23 ~do 3

A może czas zrozumieć, że to nie magisterki specjalistki dużo dostaną tylko np licencjatki specjalistki i licencjatki bez specjalizacji za mało?

#5  2017.10.10 13:11:40 ~do iśka

Napisz gdzie tak jest,to jakaś istna prowokacja.

#6  2017.10.10 14:36:33 ~Do #3

Nie ma tutaj działania niezgodnego z ustawą - ona określa tylko wynagrodzenia minimalne. Pracodawca może dać więcej. I wcale nie będzie tu żadnej prowokacji, jak twierdzi komentarz #5, a tylko docenienie kwalifikacji personelu.

#7  2017.10.10 14:44:16 ~PIEL

TO SUPER ZOSTALYSMY DOCENIONE ,NARESZCIE GODNA ZAPLATA JESTEM BARDZO ZADOWOLONA Z TEJ USTAWY.

#8  2017.10.10 16:50:51 ~A

Sio trollu! Satysfakcja jak jasny szlag!

#9  2017.10.10 19:43:13 ~Do 8

To ty razem ze swoim Mielcarkiem jesteście trolami w pielęgniarstwie ! Każdy inny zawód docenia wykształcenie. Wykształconych ludzi się szanuje. Pielęgniarka w waszym mniemaniu ma być zacofaną kobieciną. Ale na szczęście nikt was nie słucha.

#10  2017.10.10 20:29:24 ~a_

Pan Mielcarek nie jest mój- to wiadoma rzecz. Swoim komentarzem wyjaśniłaś wszystko.

#11  2017.10.10 22:00:01 ~do 3

1)M.Szymczak "Słownik języka polskiego"- 'specjalista' -'człowiek odznaczający się gruntownym znawstwem w jakiejś dziedzinie,biegły w jakiejś specjalności'. Jaką nazwą określa się poszerzenie kształcenia w danej dziedzinie, gdy wymogiem jego podjęcia są minimalne kwalifikacje ? 2) Rozporządzenie dotyczące zasad technik prawodawczych wymaga stosowania poprawnych wyrażeń językowych (par.8 wymienionego aktu prawnego).

#12  2017.10.11 13:27:35 ~irena

A teraz proszę zinterpretować tyt. mgr! - do cholery ludzie kształcą na wyższych uczelniach - osiągają sukcesy w swojej dziedzinie - bronią pracy mgr-osiągają ten tytuł- a współczynnik pracy w myśl nowej ustawy - to 0,64! teraz się pani szczur- żelazko powołuje na Kodeks Pracy i zakaz dyskryminacji w zatrudnieniu! gdzie pani była wcześniej! - przysnęło się pani! - to tacy ludzie nas reprezentują w rządzie? w wolnym kraju panuje dyskryminacja w zatrudnieniu spowodowana złą Ustawą, która nie powinna ujrzeć światła dziennego! Zabiera się pielęgniarkom ,zembalowe'' by zrealizować ustawę i nikt temu nie potrafi się przeciwstawić! pielęgniarki poprzez strajki wywalczyły sobie coś czym teraz dyrektorzy rozporządzają jak im się podoba - czyli zabierając pieniądze, okrawając kwoty , oszukując - a zwłaszcza tych którzy chorują bez winy i są na urlopach macierzyńskich! - to jest jakiś cholerny skandal! no wypowiedz sie szczur- zelazko, czego dokonałaś, pochwal się bo sama jesteś pielęgniarkom z wyksztalcenia - jaki wspolczynnik bylby dla ciebie gdybyś pracowala ciężko na oddziale! - koncz i wstydu oszczedz - droga pani!

#13  2017.10.11 13:32:46 ~irena

Gratuluję komentarza nr 1 - to jest prawda o nas!

#14  2017.10.11 14:29:03 ~Quo vadis

No proszę, lekarze rezydenci wojują, a p. Małas ich wspiera (artykuł w MedExpress). Może się dołączy i zwojuje aneks do ustawy, bo zapomniano o mgr pielęgniarstwa i położnictwa. Swoją drogą należy wspierać dzielnych rezydentów, zebrali się i tworzą silną grupę. A pielęgniarki dalej NIC.

#15  2017.10.11 18:17:45 ~Majka

WALIC TE DURNE SPECJALIZACJE. DO TYŁKA TO KOMU POTRZEBNE! U NAS WSZPITALU ZA SPECJALIXZACJE PŁACA TYLKO O 70 ZŁ NETTO WIECEJ WIEC SZKODA CZASU ROBIC TEN BADZIEW 1 DYREKTOR POWIEDZIAŁ,ZE NIE DA NIC WIECEJ ZA SPECJALIZACJE ANI ZA MGR ,BO NIE MA NA TO KASY I TYLE W TEMACIE! A TE DURNE BABSZTYLE Z IZB TO CHCA TYLKO KASE OD NAS -DLA SIEBIE DOIC! TOWARZYSTWO WZAJEMNEJ ADORACJI TO JEST! OBŁUDA I ZAKŁAMANIE, ZLIKWIDOWAC IZBY I BEDZIE PO SPRAWIE1 I TAK NIC NIE ROBIA TE BABY TAM !

#16  2017.10.12 08:19:10 ~Do #15

Nie zgadzam się z Tobą, że 'I TAK NIC NIE ROBIĄ TE BABY TAM ( w izbach )". Robią i to bardzo dużo. Kasę - dla siebie.

#17  2017.10.14 11:09:32 ~Piel specj

Do 15 W moim szpitalu mam jako specjalistka tylko wiecej 55 zl od pielegniarek po liceum A licencjatki na rowno ze specj aliscja Szkoda czasu i wysilku dzis zabrano nam 100 zl zembalowego i dodano do podstawy Taka to podwyzka w rezultacie mam2205zl podstawy jako specjalistka

Dodaj komentarz