Materiał telewizyjny - w tym szpitalu pielęgniarki grożą strajkiem! Dyrektor pominął pielęgniarki przy podwyżkach. Innym pracownikom pensje od lipca wzrosły o 300 złotych. Dlaczego pominięto pielęgniarki? Bo mają dodatek brutto brutto.

Nowa ustawa o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.

Instrukcja złożenia podpisu pod petycją:

STOP deprecjacji zawodu pielęgniarki i położnej w Polsce!

1. Petycję może podpisać każda osoba, nie tylko pielęgniarka i położna. 

2. Petycja została opublikowana w dniu 2 sierpnia 2017 roku na stronie www.petycjeonline.com

3. Petycję można podpisać na dwa sposoby:

  1. Na stronie  www.petycjeonline.com pod adresem: https://www.petycjeonline.com/stop_deprecjacji_zawodu_pielgniarki_i_poonej_w_polsce
  2. lub korzystając z poniższego formularza.

​4. Pod petycją jest formularz, w którym należy wpisać, dane:

Imię, nazwisko, miejscowość, adres e-mail. Można w polu - "podpisuję ponieważ..." wpisać swoje uwagii.

5. Jeżeli podpisujący petycję, nie chce aby jego dane takie jak: imię, nazwisko, miejscowość (adres e-mail nie jest nigdy widoczny dla osób trzecich), były widoczne, to należy pod formularzem ODZNACZYĆ pole przy adnotacji "Pokazuj użytkownikom mój podpis". Wtedy w sekcji podpisy będzie widniał wpis: "Sygnatariusz zadecydował nie ujawniać swojego nazwiska w internecie". 

6. UWAGA!!! Po kliknięciu na "Podpisz petycje", na adres email podpisującego zostanie wysłany przez serwis www.petycjeonline.com link, w który należy kliknąć aby zakończyć proces składania podpisu pod petycją. Dopiero wtedy złożony przez nas podpis zostanie oficjalnie zaakceptowany. 

Dotychczas liczba złożonych podpisów przekroczyła 6 tysiący!

Zapraszamy do podpisywania petycji!

Petycja jest formą akcji społecznej pielęgniarek i położnych, użytkowników Ogólnopolskiego Portalu Pielęgniarek i Położnych www.pielegniarki.info.pl. Nie jest związana z żadną organizacją samorządu zawodowego oraz związków zawodowych pielęgniarek i położnych. 

Redakcja pielegniarki.info.pl 

 


Materiał telewizyjny - w tym szpitalu pielęgniarki grożą strajkiem! Dyrektor pominął pielęgniarki przy podwyżkach. Innym pracownikom pensje od lipca wzrosły o 300 złotych. Dlaczego pominięto pielęgniarki? Bo mają dodatek brutto brutto.

Zobacz także:

Aktualności według działów: Dodatki pielęgniarek brutto brutto po nowemu

Komentarze użytkowników

#1  2017.10.13 22:44:58 ~IDA

PANIE MARIUSZU,troszkę odbiegam od tematu,ale proszę koleżankom zamieścić dzisiejszy wywiad w radiu RMFceDyrektor a Szpitala Klinicznego w Międzylesiu. Jest ewidentnym przykładem jak nas postrzegają dyrekotrzy/lekarze,gdzie widzą nasze miejscej i itd,Pozdrawiam

#2  2017.10.14 01:34:20 ~co do wywi

Co do wywiadu słuchałam go w RMF szanowny P. dyrektor stwierdził, iż pielęgniarki w jego szpitalu zarabiały więcej od lekarzy rezydentów? Przepraszam tenże p. dyrektor proponuje dla lekarzy rezydentów 60-100zł /h ? Która pielęgniarka w tymże szpitalu zarabia za jeden dyżur ok 2400zł ( godz dla lekarzy). Kolejne zakłamanie i poniżanie naszego zawodu!

#3  2017.10.14 01:54:14 ~piel

A co ten rezydent chce tyle zarobić, pytam się za co? przecież on nie ma zielonego pojęcia o pracy w szpitalu, dopiero się uczy powiązania teorii z praktyką, niejednokrotnie czeka, że to właśnie pielęgniarka podpowie mu jakie wdrożyć postępowanie i tylko patrzą jakie pielęgniarki będą na zmianie czy młode czy stare doświadczone bo to właśnie na nich może polegać i spokojnie wygnić się na nocy i jeszcze zarobić by chcieli

#4  2017.10.14 01:56:00 ~piel

A poz.dalać rezydenci i wtedy o kasę się dopominać

#5  2017.10.14 12:35:34 ~Piel

Drogie koleżanki opanujcie się trochę tylko zazdrość w wielu Was widzę jak czytam te posty. Przecież możecie się kształcić i zostać lekarzami. Lekarze chociaż umieją zebrać się w całość i walczyć o swoje. A my co ? Tylko kłótnie, nienawiść itd.

#6  2017.10.14 12:39:01 ~a_

Nie pisz do nas "drogie koleżanki" izbowy trollu! My jesteśmy wykształcone! A skłócił nas rząd "dobrej zmiany". Nie dał nam nic, a poróżnił bardzo.

#7  2017.10.14 14:31:45 ~piel.

A mnie nie interesuje ile zarabia młody czy stary lekarz.Ja chcę zarabiać godziwe pieniądze za swoją pracę i wiedzę.( nie podpowiadam młodym lekarzom rozwiązań , niech sobie radzą sami! ( wszystkim pielęgniarkom polecam robić tak samo)

#8  2017.10.14 14:35:10 ~a_

Wracając do meritum artykułu: w moim szpitalu po prostu nie podpisałyśmy aneksu do umowy. Koniec i kropka.

#9  2017.10.14 17:02:50 ~Klm

Tylko że dodatku brutto brutto nie wypłaca szpital więc dlaczego pielęgniarki zostały pominięte przy podwyżka hej?

#10  2017.10.16 08:48:10 ~Anka

Ot dobre pytanie czemu? ,bo dały się wykołysać! ustawa czerwcowa zapewnia,że na dzień 1 lipca 2017 wynagrodzenie zasadnicze pracownika wykonującego zawód medyczny podwyższa się co najmniej o 10 % stanowiącej różnicę pomiędzy najniższym wynagrodzeniem zasadniczym a wynagrodzeniem zasadniczym tego pracownika! Panie pielęgniarki siedzicie na czterech literach i psioczycie na panie izbowe i związkowe odbierzcie do cholery to co wam się należy na co czekacie ? NIKT za was tego nie zrobi ! wszystkie wyższe studia i specjalizację nie pomogą jeśli dajecie się ogrywać jak dzieci przez pracodawców. Rezydenci oni przynajmniej mają czelność walczyć. MY Pielęgniarki no cóż marnujemy energie na dokopanie nie władzuni ,ale sobie! powodzenia! władzunia wiedziała jak nas skłócić!

Dodaj komentarz