"W naszym przekonaniu akcja #jedenetat przebiegła zgodnie z planem. Dostajemy e-maile i wiadomości z całego kraju o potrzebie zorganizowania takiej formy informacyjnej dla społeczeństwa co najmniej przez miesiąc" - mówi Katarzyna Kowalska, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe.

"Jeden etat pielęgniarki 4 grudnia"


Akcja #JedenEtat

W naszym przekonaniu akcja #jedenetat przebiegła zgodnie z planem. Dostajemy e-maile i wiadomości z całego kraju o potrzebie zorganizowania takiej formy informacyjnej dla społeczeństwa co najmniej przez miesiąc - mówi Katarzyna Kowalska, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarki Cyfrowe. Czytaj więcej...


Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe dziękuje wszystkim za udział w akcji #jedenetat. Dziękujemy za propagowanie akcji, a szczególnie za pracę w tym dniu tylko w jednym miejscu. Wiemy, że decyzja o rezygnacji z dodatkowego dochodu jest trudna, nawet na jeden dzień. Ale mamy nadzieję,  ze wspólny wysiłek środowiska pielęgniarskiego choć w części pokaże problem niedoboru kadr w naszym zawodzie. Zwróci uwagę nie tylko dyrektorów szpitali,  ale przede wszystkim osoby odpowiedzialne za politykę zdrowotną Polski na problem braku kadr medycznych, jak również braku odpowiedniej zachęty do pracy w zawodach pielęgniarki i położnej.

Swoją akcją dotarliśmy do wielu osób, i to jest nasz wielki sukces.  Bardzo cieszy reakcja mediów (podziękowania zamieściliśmy w osobnym poście), które zauważają zależność między słabymi warunkami pracy, złą organizacją tejże,  a  marnym dostępem do opieki zdrowotnej czy nawet zagrożeniem dla zdrowia Polaków.  Dzięki zauważeniu naszych działań przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych mamy nadzieję, że wspólnymi siłami planowana powtórka akcji przez dłuższy okres niż jeden dzień pokaże skalę problemu braku pielęgniarek i położnych.

Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe    

4 grudnia 2017 roku 

 

Zobacz takżeJednodnowe sondy pielegniarki.info.pl na faceboku

Czy Akcja z 4 grudnia #jedenetat zorganizowana przez Stowarzyszenie Pielęgniarki Cyfrowe miał jakiś wydźwięk. TAK czy NIE?

Zagłosuj tutaj

Komentarze użytkowników

#1  2017.12.05 23:04:59 ~piel.

Jeden dzień to kropla w morzu, w ogóle nie odczuwalna, nie ma takiej możliwości.

#2  2017.12.06 08:13:33 ~Spoza bran

Oczywiście ze jeden dzień takiego protestu nic nie da! Przez 1 dzień jakoś dyrekcja sobie poradzi a dłużej pielegniarki z tej formy protestu nie skorzystają , bo kasa ucieka i tym sposobem znów będziecie w punkcie wyjścia !

#3  2017.12.10 22:32:32 ~smutne

że pielęgniarki wychodzą wcześniej z jednego miejsca jadąc do drugiego miejsca pracy

#4  2017.12.11 19:20:13 ~Do #3

Nie to jest "smutne że pielęgniarki wychodzą wcześniej z jednego miejsca jadąc do drugiego miejsca pracy" a to,że pozostałe pielęgniarki im na to pozwalają.

Dodaj komentarz