Od pierwszego stycznia wzrastają składki ściągane przez izbę pip od pielęgniarek i położnych. Średnia krajowa wzrosła do 5 tys. złotych. Od niej liczone są wynagrodzenia władz izby pip. Teraz za cały etat osoby funkcyjne w izbach zarobią miesięcznie... nie mniej niż 10 tys. złotych.

Obowiązkowe składki na rzecz izby pip.


PODWYŻKA ŚCIĄGANYCH SKŁADEK ......

.

Składki ściągane od pielęgniarek i położnych od 1 stycznia 2018 roku wzrastają do 35,50 zł! Czyli za cały 2018 rok - 426 złotych! Takie składki zapłacą pielęgniarki i położne prowadzące działalność gospodarczą. 

Także po włączeniu zembalowego do podstawy wynagrodzenia zasadniczego wzrastają składki od pielęgniarek i położnych zatrudnionych na umowę o pracę, które opłacają 1% od podstawy wynagrodzenia zasadniczego.

W skali kraju są to kolejne, dodatkowe miliony złotych, które wpłyną w 2018 roku do kasy izby pip. 

.

.... PENSJE WŁADZ IZBY

.

Wyższa średnia płaca krajowa to i podwyżki wypłat dla władz izby! Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób (za cały etat) wyniesie za styczeń 2018 roku - prawie 17 400 złotych brutto.
Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 
19 888 złotych brutto.
Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń 2018roku wyniesie ono prawie 
12 430 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń br. wyniesie ono ponad 9 944 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.

Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

17 stycznia 2018 roku - Wiceminister zdrowia pani Józefa Szczurek-Żelazko zamierza zmniejszyć liczbę specjalizacji do 10 (obecnie 17) oraz wyodrębnić dziedziny specjalizacji adresowane WYŁĄCZNIE do pielęgniarek i położnych z tytułem magistra pielęgniarstwa lub położnictwa.

Aktualności według działów - Nadciąga katastrofa - brak pielęgniarek

Czytaj więcej i zobacz całe wydanie styczniowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.01.21 12:14:54 ~wieśka

Pensja tych Pań powinna być uzależniona nie od średniej krajowej ale od średniej w zawodzie pielęgniarki i położnej, które podobno te Panie reprezentują.

#2  2018.01.21 12:16:42 ~?????

I znowu odgrzewany kotlet a gdzie początek dyskusji o normach zatrudnienia, szkodliwości, podwyżkach a nie dodatkach ?

#3  2018.01.21 12:19:33 ~do 2

A kiedy trzynastki dla pielegniarek ? Do 2 racja

#4  2018.01.21 12:19:33 ~do 2

A kiedy trzynastki dla pielegniarek ? Do 2 racja

#5  2018.01.21 12:23:00 ~trole

Niewygodny temat dla izbianek? Trolle się rzuciły i piszą że o normach dyskusja ma być. Żałosne!

#6  2018.01.21 12:42:13 ~Zdegustowa

To juz wiemy czemu szmaciska tylko o siebie dbaja , na naszych plecach jadą! ! Tyle darmozjadów! ! Świniom przy korycie pensje rosna ! bo srednia urosla a pielegniarki od najnizszej nie odstaja zlikwidowac do dziadostwo ktore i tak o nas nawet nie mysli a szanowne panie do lozek za 2200 zl

#7  2018.01.21 13:46:11 ~Do #6

Pielęgniarka odcinkowa wykonująca trudną, ciężką i odpowiedzialną pracę już za kilka lat otrzyma wynagrodzenie w wysokości 0,64 średniej płacy krajowej. Okręgowa "izbianka" za działanie zgodne z hasłem - nie krytykuj, nie podskakuj, siedź na d. i przytakuj - już dziś ma nie mniej niż 2,5 średniej krajowej, że o trzynastce nie wspomnę.Jest zatem dobrze i na pewno nie będzie lepiej. Cała prawda.

#8  2018.01.21 14:42:29 ~nina

Każda z nich powinna przypomnieć sobie pracę przy łóżku chorego za 2200 jestem ciekawa czy wtedy były by takie przekonywujące

#9  2018.01.21 14:53:44 ~bardo

Nie ma odważnych redaktorów, dziennikarzy, żeby tą sprawę nagłośnić! Tu trzeba nazwisk, zdjęć tych przedstawicieli izb, które podobnie jak związkowcy, żerują na naszej krzywdzie. Ta poprawność polityczna nas zgubi. Pomóżmy sobie wzajemnie, może najpierw jakieś listy protestacyjne w swoich zakładach pracy, może jakiś prawnik zaufany (choć o takiego coraz trudniej). Nie wiem czy to coś pomoże, ale próbujmy.

#10  2018.01.21 14:56:53 ~Poł

Pytanie za 100pkt :czy z tego dziadostwa można się wypisać?

#11  2018.01.21 15:12:37 ~11

I to jest właśnie patologia naszego środowiska. Nasi przedstawiciele zarabiają kokosy, dobrze się bawią, świetnie reprezentują siebie. Dobrze ubrani, roześmiani, pachnący. Udają, że nie widzą problemów. Nigdy nie walczyli o polepszenie sytuacji w naszym zawodzie. Doskonale wiedzą o naszych problemach. O tym ile wynosi średnia wieku kobiet wykonujących ten zawód. O tym, że coraz mniej osób wybiera się na pielęgniarstwo, że z roku na rok jest nas coraz mniej. że jesteśmy przemęczone. Nasi przedstawiciele doskonale wiedzą, że większość pielęgniarek pracuje niezgodnie z Kodeksem Pracy. Rezydenci potrafią walczyć o swoje, nie chcą pracować więcej jak 48 godzin w tygodniu. Pielęgniarki zachowują się jakby straciły rozum pracując na trzech etatach. Cieszą się jak głupie i udają, że wszystko jest w porządku. Zastanawia mnie dlaczego nasi przedstawiciele nie potrafią teraz, głośno powiedzieć o tym jak wielkie są braki w naszym zawodzie. o tym, że pielęgniarki pracują więcej niż 120 godzin tygodniowo. że pracują po 500-600 godzin miesięcznie. Ludzie spoza branży nie chcą w to wierzyć, twierdzą, że jest to niemożliwe. Jednak my wiemy jak to wszystko naprawdę wygląda. Dlaczego nikt nie powie głośno prawdy i nie zacznie walczyć o nasz zawód, o pielęgniarki, które się tak bardzo pogubiły, że zapomniały jak to jest bywać we własnym domu czy spać we własnym łóżku. Dlaczego nikt głośno nie powie, że te kobiety każdego dnia zagrażają zdrowiu i życiu pacjentów? Czy ludzie z IZB są, aż tak zakłamani, że dla nich liczy się tylko ich stanowisko i kasa? To po co nam oni? Nie można się zbuntować i wypisać z Izb? Bo po co my do nich należymy? Po to, aby utrzymywać darmozjadów i pasożytów? Może dość tego wszystkiego!

#12  2018.01.21 15:13:58 ~mgr spec.

Chyba każdy myślący człowiek wie dlaczego nie cenią pielęgniarek :) Patrzę teraz na zdecydowane poczynania rezydentów i jest mi niezmiernie przykro, że nasza grupa zawodowa jest po prostu głupia. Dopóki nie zmądrzejemy i same nie zaczniemy się szanować, nie wymagajmy szacunku od innych. Patrzę na moje koleżanki wieloetatówki, które straciły rozum i jestem przerażona. Dziewczyny są potwornie zmęczone, niewyspane, ale pracują po 500-600 godzin w miesiącu. Biegają z oddziału na oddział, ze szpitala do szpitala. Zaniedbane, dawno zapomniały jak to jest pobyć z dziećmi czy mężem. Niestety, ale ich humory wpływają na atmosferę w pracy. Ich niedomycie ciągnie za sobą smród, za który wstydzi się reszta zespołu. Na nocnych dyżurach padają i śpią jak zabite. Pracuję na jednym etacie i mam tego wszystkiego dosyć! Mam dość wiecznego czekania z raportem na księżniczki, które mają notoryczny problem z dotarciem na dyżur. Nie jest miłe przebywanie w towarzystwie nadętej, wiecznie zmęczonej i spretensjonowanej pielęgniarki. Wstyd mi za zapach jaki czuć w dyżurce, a głupio powiedzieć koleżance, że po prostu śmierdzi i czas się umyć. Nie chcę pracować i brać odpowiedzialności za pacjentów z kimś kto pracuje w ten sposób. Jaka musi wydarzyć się tragedia, aby ktoś zrobił z tym porządek? Czy musimy zaczekać na to, aż głupie pielęgniarki pracujące na trzech etatach zaczną umierać na dyżurach? Czy muszą zacząć umierać pacjenci przez nasze błędy, abyśmy wreszcie zmądrzały? Czy nagminne łamanie kodeksu pracy kiedyś się skończy? Czy ktoś wreszcie zainteresuje się patologią pracującą po 500-600 godzin w miesiącu? Teraz wszystkie media bębnią, że brakuje lekarzy. A przede wszystkim brakuje pielęgniarek, które nie potrafią zmądrzeć, zmobilizować się i na chwilę oderwać od dodatkowej pracy. Czy one naprawdę są tak koszmarnie pazerne, że nie potrafią zrozumieć, że przez własną głupotę robią krzywdę sobie, swoim koleżankom, pacjentom i rodzinom? Przepraszam co to za pielęgniarka, która nie szanuje żądnych wartości. Pielęgniarka, dla której liczą się tylko pieniądze? Która nie ma wstydu notorycznie spóźniając się na dyżur. Taka, która jest tak potwornie zmęczona, że podczas nocnego dyżuru pada, bo od wielu miesięcy nie przespała choć jednej nocy w całości, w domu? Czy reszta środowiska nigdy nie zmądrzeje? Do kiedy będziemy balansowały na cienkiej granicy bezpieczeństwa, licząc na to, że koleżanka z którą dyżurujemy nie popełni błędu, który doprowadzi do tragedii? Do tego, że umrze pacjent, a my będziemy współodpowiedzialne za to zaniedbanie?

#13  2018.01.21 15:53:15 ~misza

UWAGA! ja nie odprowadzam składek od dwóch lat a jestem czynna zawodowo. wystarczy napisać w płacach oświadczenie "nie wyrażam zgody na odprowadzanie składek na Izby PIP". znam również inne takie osoby i nie mamy żadnych konsekwencji. oprócz dofinansowań, ale o nie trudno nawet jak się opłaca składki. Płace mogą straszyć, że tak nie wolno, nie da się.

#14  2018.01.21 16:13:06 ~Łucja

W zeszłym roku na spotkaniu delegatów w izbach złożyłam wniosek o likwidację 13 ek dla pań w czepkach i zwiększenie dofinansowania leczenia sanatoryjnego pielęgniarek oraz sierot po nich - przerwano temat a po godzinie oświadczono że 13 ek już nie mają tylko roczne nagrody . i co wy na to , obrzydliwe machloje , nagrody roczne też można zlikwidować , robią z nas idiotki i są przekonane że mózg nam wysechł !

#15  2018.01.21 16:18:15 ~Do 12

A te kopiuj wklej od kilka dni Ci się nie znudziło? Bo mam wrażenie że masz tu wszystkich za jakiś głąbow, każdy czyta kolejno posty oraz komentarze ile można czytać jedno i to samo?

#16  2018.01.21 16:32:35 ~16

Z tego co wiem to składki są obowiązkowe. Czy ktoś z Was wie czy można uniknąć tych wpłat?

#17  2018.01.21 17:17:08 ~Do #16

Niestety nie można. Ustawa z dnia 1 lipca 2011 r. o samorządzie pielęgniarek i położnych -Przynależność pielęgniarek i położnych do samorządu jest obowiązkowa.Członkowie samorządu są obowiązani: regularnie opłacać składkę członkowską. Nie ma żadnego skutku pismo jak w komentarzu #13. Oczywiście pracodawca na Twój wniosek nie będzie odprowadzał składek. Zaległości na wniosek izby ściągnie od Ciebie komornik. W kilku izbach tak bywało. Takie prawo.

#18  2018.01.21 17:38:53 ~Piel.dyp.

Super zawód i wypłata śmieciowa a tu jeszcze haracz do śmierci.Wypisac się z tego nie pozwolą bo to Mafia.Zeruja na naszej ciężkiej pracy . Kontrakty też im na rękę bo ściągnę więcej Wstyd Bo to też chyba byle pielęgniarki oczywiście tylko z nazwy .Pielęgnują swoje stołki a nas mają w 4 literach A ja się pytam dlaczego chcą więcej skoro Zembalowe to nie zasadnicza?

#19  2018.01.21 17:51:11 ~Piel.dyp.

A gdzie Nasze trzynastki?

#20  2018.01.21 17:52:31 ~piel

Hahaha."Góra " na "dół" sra. Toż to klasyka ! .

#21  2018.01.21 18:16:59 ~Tomek

Czy można się wypisać nie reprezentują nas należycie tylko kasa ich interesuje

#22  2018.01.21 19:29:02 ~Aneta.

Trzeba się zastanowić czy pielęgniarki faktycznie potrzebują tego ZLODZIEJSKIEGO tworu jakim są izby.wrrr

#23  2018.01.21 20:00:54 ~plg

Pielęgniarki nie potrzebują,ale ten pasożytniczy twór potrzebuje pielęgniarek.

#24  2018.01.21 20:56:39 ~piel40

Zawetowac ta głupie składkę i nie płacić im haraczu! Za co sie pytam im mam płacić? @ Za wszystkie kursy i studia płace sama! Przez 25 lat NIC od nich nie dostałam! 35 zł wpłacić wolę na hospicja czy domy dziecka! Mam dosyć płacenia tym babom za gownorobienie!

#25  2018.01.21 21:03:03 ~Kasia

Ciekawe za co przyznają sobie "roczne nagrody" ? Oszustki bez honoru! Okradają nas po prostu, nie robią tego do czego zostały wydelegowane i działają na naszą szkodę, za nasze pieniądze, po prostu nas okradają!

#26  2018.01.21 21:10:47 ~bp

Czy ten portal czemuś lub komuś służy? Może tak jak rezydenci wziąć sprawy w swoje ręce a nie deliberować bez sensu.Małostkowość.

#27  2018.01.21 21:17:53 ~Eewik

Co tę panie zrobią dla nas w sprawie naszych zarobków i co mogą wiedzieć onaszej trudnej pracy niektóre uważają pielęgniarki bez magistra za niekompletne i i głupie miałam z nimi do czynienia niemam magistra a bardzo potrzebowałam ich pomocny

#28  2018.01.21 21:35:48 ~ha,ha,ha

I jak zwykle na pisaniu się tutaj skończy tak jak i inne problemy paradoks portal ma 10 lat a my tylko piszemy niezłą księgę by wydał

#29  2018.01.21 21:38:17 ~brawo

Do 26, 28 brawo

#30  2018.01.21 21:41:30 ~toaleta ?

Do 15 to akurat bardzo potrzebne i powinno pójść na główne media i to codziennie i dodatkowo w każdym portalu co nie masz czasu umyć się?

#31  2018.01.21 21:48:25 ~do 12

Super dawaj to codziennie moze do którejś to dotrze i zacznie sie myc bedac normalna pielegniarka na 1 etacie

#32  2018.01.21 22:09:19 ~Jolka

To prawda nie pamieta wol jak cieleciem byl .Poziom myslenia i dzialania zmienia sie od punktu siedzenia,raczka raczke myje a my proste poelegniarki do roboty. Te magsterki za kase nas wylecza na 100% :) :) Robcie tak dalej tosie obudzicie ktoregos dnia z reka w nocniku! I nie

#33  2018.01.21 22:17:22 ~Szpitalnia

Powinno się odebrać prawo wykonywania zawodu z powodu braku pracy przy łóżku chorego no praca za biurkiem i nic nie robienie jest tak jak praca która nie ma nic wspólnego z zawodem Pielęgniarki lub Położnej

#34  2018.01.21 22:36:50 ~Beti

Nawet Prezydent naszego kraju ma chyba mniejszą podstawową pensję, a Panie z Izb nawet nie potrafią policzyć ile jest pielęgniarek w Polsce, nie potrafią same zaktualizować nawet rejestru, która pielęgniarka skończyła jaki kurs czy specjalizację organizowane przez Izby robią to dopiero na podstawie osobiście dostarczonych dokumentów. I jak mamy być rzetelnie reprezentowani gdy podstawowej rzeczy nie potrafią przedstawić ile naprawdę jest pielęgniarek, a i ile etatów pielęgniarskich też przydałoby się określić (bilans nie wynosi z pewnością 1 pielęgniarka = 1etat) - myślę, że rzuciłoby właściwe światło na sytuację pielęgniarstwa w Polsce.

#35  2018.01.21 23:59:04 ~Aga

No tak w Polsce pielęgniarki zarabiają najmniej w całej europie za to płacą najwyzsze składki.Nawet w USA płacą mniej.

#36  2018.01.22 07:39:29 ~Ada

Hurra!

#37  2018.01.22 09:59:58 ~a_

Naszym największym i zdefiniowanym hamulcowym są nasze izby i związki. Nie robią NIC, nie mają dla nas ŻADNEJ OFERTY, nie mają dla nas ŻADNEJ PERSPEKTYWY, a mimo to żądają większych składek! Jak typowy pasożyt: nieważne że żywiciel ledwo dyszy, pasożyt wciągnie z niego ostatnią kroplę pokarmu. Izby i związki toczą nas jak rak. Na niższych szczeblach są to naczelne i oddziałowe. Jak z ich strony słyszę "służba zdrowia" i widzę ten wielki baniak na głowie /czepek/ to nie wiem: śmiać się, czy płakać? PS. Mimo wszystko nie szukacjcie wroga w wieloetatówkach. Mimo wszystko.

#38  2018.01.22 10:02:22 ~Do 34

Ale nie myśl sobie, że panie nie umieją liczyć. Dawno już to obliczyły tylko nie są głupie. Dobrze wiedzą ile pracuje piel. I na ilu etatach, kto jaki zrobił kurs. Ile brakuje piel. też wiedzą. Tyle tylko, że podawanie takich informacji jest dla nich niewygodne. A dlaczego według Ciebie do tej pory nie ma jasnych norm zatrudnienia? Bo panie już dawno wiedzą o co chodzi. Wiem jedno. Nasze izby działają dla rządu, Nie dla nas. My tylko jesteśmy ich płatnikiem. Sama zobacz jak to jest pięknie rozwiązane.

#39  2018.01.22 12:51:38 ~piel

Przewodnicząca dużego miasta zarabia więcej od prezydenta tego miasta.

#40  2018.01.22 13:15:54 ~iza

Tylko wspólne zdanie wszystkich pielegniarek w calym kraju - solidarne veto - da mozliwosc obalenia IZB. Nastepny protest musi sie zacząć od bezwzględnej likwidacji IZB I TO MUSI BYC KROK PIERWSZY. Bez pielegniarskich skladek zostanie im dotacja z panstwa o ktora tak szumnie walczą co roku, ale to im nie wystarczy na takie WYSOKIE gaze i ujrzą tzw. minimalną krajaową i moze wtedy z dupami się ruszą na dyzury, choc tak naprawde - nie widze tego. Wy dziewczyny ,dorabiając '' dajecie im kompletne eldorado w uposazeniach - one oprocz ,trzynastek'' ustalą sobie za chwile ,czternastki'' - to WSTYD, WSTYD - drogie panie ale nasz kraj tak ma niestety.

#41  2018.01.22 13:16:03 ~anest

A kto te panie wybiera?

#42  2018.01.22 15:15:00 ~piel.

Mieszkam w mieście, które przy ostatniej reformie administracyjnej straciło status miasta wojewódzkiego. Zniknęły wszystkie instytucje, dla których terenem działania było dawne województwo. Pozostała tylko i ma się dobrze ( dla zatrudnionych tam ) okręgowa izba pielęgniarek i położnych. I tak jest w wielu byłych miastach wojewódzkich - województwa nie ma a izba jest. Po co ?

#43  2018.01.22 15:57:42 ~pll

Nie wiem czy w innym państwie EU,jest tyle izb pielęgniarskich co w Polsce.Była kiedyś mowa,że należy ich ilość zmniejszyć,ale cisza w tym temacie.Ja bym zlikwidowała wszystkie.No cóż.

#44  2018.01.22 18:39:08 ~piel. dypl

Jeżeli Samorząd PiP sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu i reprezentuje oraz ochrania zawód (pielęgniarki)-Ustawa o samorządzie p i p, to dlaczego pielęgniarki wykonują np:czynności higieniczne przy pacjencie, a odpowiednie jednostki państwowe nie wyciągają za ten czyn sankcji prawnych od osób nie posiadających prawa wykonywania zawodu pielęgniarki (art.84-87 Ustawa z dnia 15 lipca 2011r o zawodach pielęgniarki i położnej)?

#45  2018.01.22 20:33:20 ~Do #44

Wymienione przez Ciebie artykuły Ustawy określają odpowiedzialność karną za udzielanie świadczeń zdrowotnych przez osoby bez prawa wykonywania zawodu . Skutkowało by to wtedy, gdyby czynności pielęgniarskie były wykonywane np. przez opiekunki. Co mają do tego czynności higieniczne wykonywane przez pielęgniarki ?

#46  2018.01.23 02:56:16 ~do 45

Z tego co napisałaś, takich samych czynności higienicznych jak wykonuje pielęgniarka przy pacjencie, nie może wykonywać w naszym kraju każda osoba nie posiadająca prawa praktyki pielęgniarskiej lub ustawowego przyzwolenia państwa czyli nie tylko opiekunka.

#47  2018.01.23 04:56:27 ~Do #46

Z tego co napisałam i obowiązujących aktów prawnych wynika, że CZYNNOŚCI PIELĘGNIARSKIE nie mogą być wykonywane przez osoby , które nie posiadają stosownych uprawnień. Wynika z tego, że np. opiekunka nie może wykonywać injekcji dożylnych a nie, że , jak twierdzisz, pielęgniarka nie może wykonywać czynności higienicznych. Może to robić nawet jeśli jest pielęgniarką dyplomowaną, która myśli - obym ja kiedyś mogła robić tylko to, na co zasługuję. Jeżeli znasz podstawę prawną zabraniającą Ci wykonywania czynności higienicznych przy pacjencie masz prawo odmówienia wykonania takiego polecenia wydanego przez przełożonych. Musisz jednak znaleźć inne akty prawne niż te, na które się powołujesz.

#48  2018.01.23 07:47:40 ~:(

W pielęgniarstwie nie nastąpią żadne zmiany jeśli nie zmądrzejemy. Musimy pokazać, że większość pielęgniarek pracuje na 2-3 etatach i wreszcie zrozumieć, że praca ponad siły jest zwykłą patologią. Gdy nie zmobilizujemy, gdy nie dotrze do mózgów wieloetatówek, że przez nie jest koszmarnie w naszym zawodzie, to nie mamy co liczyć na to, że nasze pensje wzrosną. Po co mają się zmieniać, skoro pazerne pielęgniarki biorą każdy dodatkowy dyżur i nie myślą o tym, że to wszystko jest chore.

#49  2018.01.23 08:04:46 ~Basta!

Jestem przerażona głupota pielegniarek i rym co robią. U mnie jedna w pracy w tym samym mundurku biega przez kilka dyżurów po różnych oddziałach. Nie bywa w domu i nie widziałam, aby myła się w pracy. Faktycznie ciągnie się za nia smród. Druga bezmyślna przyniosła z ZOL- u, drugiego miejsca swojej pracy, wszy i świerzb. Pracusie zapomniały od swoich podstawowych potrzebach. Potrzebie czystości, snu, odpoczynku. Już o takich jako potrzeba kontaktu z bliskimi, rozmów, bliskości i czułości to już dawno zapomniały. Niech ktoś mądry przerwie ten koszmar!

#50  2018.01.23 09:09:19 ~do #47

Prawo nie wiersz, artykuły czy paragrafy- nie zwrotki wiersza!

#51  2018.01.23 12:27:07 ~Do #50

Cieszę się z tego, że dokładnie zrozumiałaś #47 i niezwykle merytorycznie go skomentowałaś. Zapamiętaj jednak - Twarde prawo ale prawo.

#52  2018.01.23 14:23:20 ~czytelnicz

Hej, drogie panie! Artykuł jest o podwyżce składek na izby. Czy naprawdę nie można zrobić porządku z tymi niechcianymi składkami? Przecież o To chodzi, a nie o "merytoryczne komentarze", akty prawne, pouczanie innych, a nawet obwąchiwanie (! ). "Udzielanie świadczeń zdrowotnych" (jak to dumnie brzmi) - wsadźcie sobie między wiersze.

#53  2018.01.23 15:12:31 ~do #51

W ostatnim zdaniu jest błąd. Powinno być "twarde nie prawo (bezprawie) ale nie prawo (bezprawie). W art.4 ust. 2 Ustawy o zawodach pielęgniarki i położnej nie wymienione są czynności higieniczne i nie wymieniony jest on w art.84-87.

#54  2018.01.23 18:31:22 ~TESTIMONY

Nazywam się Ahiga Audrey, mieszkam w Ohio w Stanach Zjednoczonych i jestem szczęśliwie żonaty z uroczym i troskliwym mężem z trójką dzieci. Bardzo duży problem pojawił się w mojej rodzinie rok temu, między mną a moim mężem, tak straszny, że złożył sprawę do sądu o rozwód. powiedział, że nigdy więcej nie chciał zostać ze mną i że już mnie nie kocha. Opuścił więc dom i zmusił mnie i moje dzieci do ciężkich bólów. Wypróbowałem wszystkie możliwe sposoby, aby go sprowadzić z powrotem przez błaganie, ale wszystko bez skutku. W końcu potwierdził, że podjął decyzję i już nigdy nie chciał mnie zobaczyć. Pewnego pamiętnego wieczoru, gdy wracałem z pracy, spotkałem starego przyjaciela, który poprosił mojego męża. Wyjaśniłem jej wszystko, więc powiedziała mi, że jedyny sposób, w jaki mogę odzyskać męża, to odwiedzić rzucającego zaklęcie, ponieważ to naprawdę zadziałało dla niej. Przeciwnie, nigdy nie wierzyłem w zaklęcie, ale nie miałem innego wyjścia, jak pójść za jej radą. Podała mi adres e-mail rzucającego czar, którym jest "wiseozizaspiritualhome@gmail.com" Następnego ranka wysłałem wiadomość na adres, który mi podała, a rzucający zaklęcie zapewniał mnie, że odzyskam męża w ciągu dwóch dni. Cóż za niesamowite stwierdzenie ! lol ! Nigdy nie wierzyłem, więc rozmawiał ze mną i powiedział mi wszystko, co musiałem zrobić. Następnego dnia rano, co zaskakujące, mój mąż, który nie dzwonił do mnie przez ponad rok, dał mi znać, że wraca . Tak niesamowite, prawda? Cóż, tak właśnie wrócił tego samego dnia, z wielką miłością i radością, i przeprosił za swoje błędy i bóle, które spowodował mnie i moje dzieci. Od tego dnia nasz związek był silniejszy niż przedtem. Dzięki za pomoc tego wspaniałego rzucającego czar. Moją radą dla wszystkich, którzy podejmują różne wyzwania, jest skontaktowanie się z tym wspaniałym człowiekiem i tak jak on zrobił to dla mnie, rozwiąże on wszystkie twoje problemy. Możesz wysłać mu maila za pośrednictwem tego adresu e-mail. Obiecałem mu, że zamierzam powiedzieć całemu światu o jego wspaniałych zdolnościach. (wiseozizaspiritualhome@gmail.com), jeśli jesteś w jakimkolwiek stanie takim jak ten lub masz problem związany z "przywróceniem swojego byłego" nie tylko, że może ci pomóc 1) awansuj we wszystkim, co robisz. 2) Zarób dobre pieniądze lub wygraj loterię. 3) osiągnąć sukces w biznesie. 4) problemy duchowe. 5) wygrać sprawę sądową. 6) Poszukaj swojego partnera życiowego. 7) uzyskać dobrze płatną pracę. 8) przejmij kontrolę nad swoim małżeństwem. 9) otrzymać przychylność i zdobyć atrakcyjność od ludzi. 10) odzyskaj utracone pieniądze. (11) uzdrawiajcie was ze wszystkich chorób. zarówno uleczalna jak i nieuleczalna, tak jak HIV / AIDS, rak, cokolwiek w ogóle (12) rozwiązuj problemy związane z ciążą i pobłogosław dzieci. jego adres e-mail jest ponownie (wiseozizaspiritualhome@gmail.com)

#55  2018.01.24 10:23:09 ~iza

Hihihihi - a może Min. Zdrowia powinien od razu - czyli bez zdania opiniujących w systemie ochrony zdrowia konsultantów i doradców ( nawet tych z Izb Piel.) - wykonać połączenie mailowe z tą osobą - hihihihihi - uwazam , ze jest to najzabawniejszy tematycznie komentarz, jakiego czytałam w ostatnim czasie na tym niebywale skromnym Portalu :)

#56  2018.01.24 14:45:41 ~lina

Szlak mnie zaraz trafi gdzie te 5.000 zł haracz francowaty

#57  2018.05.02 10:44:54 ~kimberly M

TESTIMONIO DE CÓMO ENCONTRÉ (HERPES SIMPLEX VIRUS) POR EL GRAN MEDICINA DOCTOR KOLA Hola a todos, mi nombre es Kimberly Maria, estoy aquí para dar testimonio del gran trabajo que. El Dr Kola lo hecho en mi vida como resultado de su ayuda en su medicina ziołowy tradicional. On estado sufriendo de Herpes desde 2015 y desde entonces on estado buscando soluciones para curarlo. Fui a varios hospitales, pero descubrí que ninguno de ellos funcionaba para mí y que solo estaba desperdiciando dinero. Así que decidí vivir todo para Dios, luego mi ocupé de mi vida y reduje el dolor. Asi que quee domingo por la mañana, después de regresar del servicio, haciéndome preguntas, mi teléfono fue a mirar. Fue mi hermana la que llamó y tuve el placer de decirme que él es un amigo suyo y que acaba de recibir su legado. por el Dr Kola, el hombre en el campo de las hierbas medicinales. Luego mi wysłał abrumado, aunque estaba un poco confundido, jak mi que me animé a darle una demanda al Dr Kola y ver por mí mismo. Luego le dije que me ayudara a contactarlo y enviármelo. contacto del Dr. Kola y enviándomelas, me communication inmediatamente con el Dr Kola y me me me todo lo que tenía que hacer para ayudarme a deshacerme de lo que me dijo sin derrochar. Y aquí estoy sano y saludable hoy con cualquier síntoma de herpes o correo electrónico de una enfermedad. Dr Kola vía [dr.kolaspiritualhome@gmail.com] o vía whatsapp {+16313154480}, (ESTE TIPO ENFERMEDAD MÉDICO ESPECIALIZADO EN) ==================================== {1} VIH / SIDA {2} HERPES {3} CUKRZYCA {4} CÁNCER DE HEPATITIS B & C . {5} HEPATITIS B & C . {6} HPV . . {7} VB . {8} CÁNCER . {9} MEDICINA DE GRÁFICOS DE HERBALIDAD. contáctelo hoy y tendrá un testimonio para compartir una vez más es el correo electrónico [dr.kolaspiritualhome@gmail.coms] o vía whatsapp {+16313154480}

#58  2018.06.07 10:18:07 ~Anna

MUSI WIDOK: Dzień dobry wszystkim, Nazywam się Anna, jestem z Rumunii, chcę, żeby świat dowiedział się o wielkim rzucającym zaklęcie, który pomaga mi z moimi problemami życiowymi, mój Mąż opuścił mnie przez 21 lat po ślubie, ponieważ jego rodzina mnie nie lubi, a on poszedł z inną kobietą, ja i mój syn cierpieliśmy przez ponad 21 lat, aż do ostatniego miesiąca, kiedy zobaczyłem postę pani online mówiącą o rzucającym zaklęcie o nazwisku Dr Ogundele, który pomógł jej z jej problemami, więc ja Muszę skontaktować się z tym człowiekiem, po rzuceniu zaklęcia powiedział mi, że moje problemy się skończyły, właśnie w niecałe 24 godziny mój mąż, który opuścił mnie przez 21 lat, zadzwonił do mnie z prośbą, bym mu wybaczył, a teraz żyjemy razem szczęśliwie, jestem mówiąc to, ponieważ powiedziałem mu, że podzielę się wiadomościami o towarach online, aby ludzie mogli się o tym dowiedzieć, a także przyszli do niego po pomoc, więc jeśli masz jakiekolwiek problemy, związek lub jakikolwiek problem ludzki, skontaktuj się teraz z dr Ogundele i poproś o rozwiązanie, tutaj są jego dane kontaktowe. Email: ogundeletempleofsolution@gmail.com Whats-App Number: +2349065101630. Numer Viber: +27638836445.

#59  2018.06.13 20:51:32 ~Cheif Odud

Mogę rzucić w twoim imieniu zaklęcie dotyczące związku, Twojej sytuacji finansowej, przyszłych wydarzeń lub cokolwiek jest dla ciebie ważne. Mam moc i używam mocy. Mogę zmienić bieg twojego przeznaczenia. Skontaktuj się ze mną, a rzucę na ciebie zaklęcie. Powiedz mi, czego chcesz, a ja przejdę do mojej pracy. Czy to ktoś lub coś, co chcesz mieć? Czy chcesz bogactwa, szczęścia, czy partnera E.T.C. +918 147 834 968. Email: cheifoduduwa@hotmail.com Cheif Oduduwa https://cheifoduduwa.wixsite.com/spell