Jak dać pielęgniarkom i położnym podwyżki, których nie damy?

Wirtualne podwyżki dla pielęgniarek i położnych


Jak dać pielęgniarkom i położnym podwyżki, których nie damy?

Ministerstwo podzieliło pielęgniarki na trzy grupy. Dlaczego akurat na takie?
Odpowiedź jest prosta. Bo tak pasowało do koncepcji: jak dać podwyżki, których nie damy? Ministerstwo podzieliło pielęgniarki i położne na trzy grupy:
- bez specjalizacji,
- ze specjalizacją,
- z tytułem magistra pielęgniarstwa i specjalizacją.

Taki podział jest kompletnie niezgodny z obecną praktyką zawodową pielęgniarek i położnych. Będę się starał powyższą tezę udowodnić w kolejnych artykułach na portalu.

Ten podział został dokonany na potrzeby tzw. "ustawy podwyżkowej", czyli ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pielęgniarek i położnych.

Jakie to potrzeby? Otóż wyjaśnienia dostarcza nam informacja dotycząca liczby pielęgniarek i położnych w poszczególnych grupach (podawana na posiedzeniach sejmowej komisji zdrowia przez wiceministra zdrowia, panią Józefę Szczurek-Żelazko), i tak: |
- do pierwszej grupy zalicza się 70 procent pielęgniarek i położnych,
- do drugiej - ponad 30 tysięcy pielęgniarek i położnych,
- do trzeciej - 11 tysięcy pielęgniarek i położnych.

I tutaj dochodzimy do sedna sprawy. Pani wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko wszem i wobec, czyli w sejmie, senacie i mediach ogólnopolskich ogłaszała "dobrą nowinę", że pielęgniarka i położna z tytułem magistra i specjalizacją będzie miała podstawowe wynagrodzenia zasadnicze, zgodnie z ustawą podwyżkową, w wysokości 5251 złotych. Tak będzie miała. W 2021 roku. 


REKLAMA

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Z powyższych danych wynika, że wynagrodzenie zasadnicze w kwocie 5251 złotych może dotyczyć... znikomego odsetka naszej grupy zawodowej.

Ale w świadomości społecznej zakorzenił się pogląd, że pielęgniarki i położne będą zarabiać około 5 tysięcy złotych.

Jeszcze raz podkreślam: powyższy podział nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia i został stworzony na potrzeby socjotechniki związanej z ustawą podwyżkową. I samo ministerstwo nie respektuje zapisów ustawy... Ale o tym w kolejnych artykułach na portalu.

Mariusz Mielcarek


Komentarze na pielegniarki.info.pl


• Redakcja Portalu w interesujący sposób i – niestety - zgodnie z prawdą podaje przyczyny podziału pielęgniarek na trzy grupy w ustawie o minimalnych wynagrodzeniach. Podział ten stał się przyczyną konfliktów w środowisku pielęgniarek, co ustawodawca winien przewidzieć. Później w ramach interpretacji MZ zaleca powiązanie tej ustawy z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 20 lipca 2011 r. w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz.U. Nr 151, poz. 896). Wynika z tego, że wykształcenie wykształceniem, ale należy je powiązać ze stanowiskiem pracy, co sprowadza się do prostego wniosku – najpierw niby dać to, co się należy zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu, a następnie zabrać zgodnie z ww. rozporządzeniem. Moim skromnym zdaniem można było zrobić to inaczej. Zamiast dokonywać podziału pracowników na kolejne grupy, wystarczyło do rozporządzenia o kwalifikacjach dopisać współczynniki do wynagrodzeń. Należało również uwzględnić dodatki za wykształcenie – magisterium i specjalizację. To jednak chyba zbyt proste, aby mogło być zrealizowane. Zniknąłby poruszany w komentarzach problem – pani po liceum medycznym i pani mgr na stanowisku pielęgniarki odcinkowej robią to samo, otrzymując bardzo różne wynagrodzenia. Wynagrodzenie różnicowałby dodatek za wykształcenie. Wykształcenie umożliwiałoby awans na wyższe stanowiska (w miarę potrzeb pracodawcy i chęci pracownika) i uzyskanie wyższego, powiązanego ze stanowiskiem wynagrodzenia. Oczywiście taka ustawa byłaby trudniejsza (kilkaset grup pracowników) do opracowania, bardziej czaso- i pracochłonna, możemy jednak tego oczekiwać od jej twórców wysoko wynagradzanych z naszych podatków. Co Redakcja, Panie i Panowie sądzicie o takiej propozycji? Pozostaje jednak jeszcze inny problem – „z próżnego i Salomon nie naleje"...


REKLAMA

23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


 

• Bardzo fajnie i konkretnie napisane. Po co my tak się poświęcamy? Wszyscy mają nas gdzieś. Przepychamy się, ile wlezie, konkurujemy między sobą o stanowiska  i  wykształcenie. Dalej nie możecie pojąć, że guzik nam da ta ustawa? Takie podwyżki w 2021 r. to dobre bajki dla naiwnych, żeby się wszystko kręciło, a uczelnie zdobywały studentów. Obudźcie się ze snu! Tytuł magistra nie jest wymagany w naszym zawodzie (żałuję, że go zrobiłam) - raptem 200 zł różnicy w poborach. Po co się uczyć? Już nie raz przekonałyśmy się, że nie warto.

• Nigdzie w całej Europie nie ma takiego podziału pielęgniarek. Magistrzy mogą pracować tylko na określonych stanowiskach i właściwie do tych stanowisk zarabiać. A nam na tych samych stanowiskach pracy, z tymi samymi obowiązkami, oferuje się różne wynagrodzenia wg wykształcenia. To jest chore.
Wielu moich znajomych pracuje w różnych krajach Europy, mają różne tytuły i nikogo nie interesuje, że ktoś ma magistra np. z chemii, a pracuje jako pakowacz kremów na taśmie. Płacone ma tak, jak inni pracownicy produkcji, a nie jak magister chemii. Polska
naprodukowała sobie tych magistrów, nie ma dla nich właściwych stanowisk pracy, więc idioci wymyślają podziały finansowe, żeby jakoś pewne grupy zadowolić i docenić.
Pielęgniarstwo to trudny i ciężki kawałek chleba i każda pielęgniarka powinna godnie zarabiać. Mam już dosyć wmawiania nam, że nie jesteśmy dobrze wykształcone i nie wolno nam z tego tytułu prosić pracodawców o godne wynagrodzenie. Magistrzy ze specjalizacją powinni walczyć o tworzenie dla nich nowych stanowisk pracy, jak mają pielęgniarki w Anglii, Francji itp. Chodzi o funkcje pomiędzy lekarzem a pielęgniarką.
Za kilka dni Święta, kolejny raz część tych świąt spędzę z chorymi w szpitalu. Kolację wigilijną - zamiast z dziećmi i rodziną - zjem z koleżanką w pokoju socjalnym. Zastanawiam się, po co to wszystko, po co ja poświęcam siebie i dzieci, kto to doceni, za jakie pieniądze. Dorastam coraz bardziej do decyzji, że chyba lepiej wyjechać i pakować kremy w papierowe pudełka gdzieś w świecie. Lepiej będę zarabiać, święta spędzę z rodziną i będę miała święty spokój.

• Pielegniarką jest każda, która ma prawo wykonywania zawodu! Bez podziału na grupy i współczynniki! Związek i izby zaakceptowały to, że możemy różnić się wykształceniem i tym samym podzieliły nasze środowisko! I właśnie teraz rząd, izby i związek żywią się naszymi kłótniami, kombinują, odwlekają, proponują, debatują! A my pokornie czekamy na kolejną komisję, kolejny komitet, kolejną konferencję, kolejny rząd, żeby wysłuchać od naszych przedstawicieli: dajmy im czas! Tylko strajk generalny i wyjście na ulicę nam pomoże! Wszystkich pielęgniarek w jednym czasie! Mamy dość!

• Też mam tytuł magistra, ale ten podział jest bez sensu. Na tym samym odcinku wykonuję taką samą pracę, co moja koleżanka bez tytułu. I na pewno nie lepiej, jak chwalą się niektóre magisterki. Za to na pewno mam mniej doświadczenia, jeśli chodzi o obserwację pacjenta (oddział neonatologiczny), niż moje koleżanki, które tak naprawdę nauczyły mnie wszystkiego, co potrzebne poza teorią.

Czytaj więcej i zobacz aktualne wydanie lutowe (2018) miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych - pielegniarki.info.pl

Zobacz inne wydania miesięcznika branżowego Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

Komentarze użytkowników

#1  2018.02.26 21:45:55 ~Tomek

Dobrze napisane.

#2  2018.02.26 22:33:38 ~a_

„Jak dać podwyżki, których nie damy&rdquo:d da się? da! Prawda koleżanki pielęgniarki !

#3  2018.02.27 07:01:24 ~Pikuś

Magister czy nie i tak jest obsługą

#4  2018.02.27 08:21:13 ~Krysia

Oby tylko obsługą. Ja to odczuwam jakbym była szmatą. Jestem odpowiedzialna za salową jak myje podłogę bo jak umyje źle to jest moja wina. Odpowiedzialna za opiekunkę bo jak cos zrobi źle to również moja wina. Oczywiście za siebie to jest zrozumiałe. I odpowiedzialna za lekarza bo jak głupoty napisze w zleceniach a ja te głupoty bym przyjęła to jestem za to odpowiedzialna ostatnio ordynator powiedziała że mamy zwracać uwagę lekarzowi że źle napisał. Pytam to po co oni są jak nie wiedzą co piszą i co zlecają a zlecają te same leki tylko w innych nazwach np zamiennik. Nie znają się na leczeniu na lekach a dostają podwyżki. Pielegniarka to taka miotła która nakarmić umyje przyjmie zlecenia poda te zlecenia porozmawia z pacjentem a sama nie ma czasu po d. się podrapac. Bo wszystkich musi pilnować nawet najwyższych. ChorROR.

#5  2018.02.27 11:02:33 ~?

Jak to taki podział nie ma sensu? Chyba nie chcecie powiedzieć, że wykształcenie i umiejętności pielęgniarki (z takim samym stażem) bez specjalizacji a ze specjalizacją są takie same?

#6  2018.02.27 12:05:53 ~Pielegniar

W zadnym zawodzie nie ma gratyfikacji za wyksztalcenie w sytuacji jesli wykonuje sie ta sama prace Mgr powinny pracowac na odpowiednich stanowiskach- oddzialowa przelozona epudemiologia np. W takim razie jesli mgr dostanie 5500 i robi to co licencjat to ja moge tylko zmieniac pampersy.

#7  2018.02.27 12:13:57 ~toja

Do#5 Naprawdę nie przeżyła byś gdyby pielęgniarka z tytułem np licencjata zarabiałaby tyle co i ta z tytułem magistra? A zakres obowiązków i odpowiedzialności ma być taki sam? Na to byś się oczywiście zgodziła.Wszystkie mamy dyplomy.Zawisc i tyle.Moze zjedzmy się nawzajem.

#8  2018.02.27 14:34:24 ~Pielęgniar

Mój przepis na dobry zarobek @język obcy na poziomieB2to trochę trwała ale się [email protected] oszczędzać ile się da nawet po 100-150 miesięcznie. @znaleźć dobre ogłoszenie w zagranicznych placówkach @złożyć podanie w izbach o wydanie zaświadczenia o przebiegu pracy i nostryfikacja [email protected] wysłać przetłumaczone do [email protected]ść cierpliwosc @5 miesięcy praktyk [email protected] wyplata☺mi z 5 dzieci się udało wam też się uda macie nie tylko pracę,pieniądze ale przede wszystkim czas i szacunek za prace którą kochacie

#9  2018.02.27 18:55:30 ~?

Po pierwsze - czemu ktoś gorzej wykształcony w tym samym kierunku ma zarabiać więcej niż osoba lepiej wykształcona? Po drugie - nigdzie nie było mowy o magistrze, a o specjalizacji, z której jest ciężki egzamin państwowy - serio bolało by Was jakby pielęgniarka ze specjalizacją zarabiała więcej od tej tylko po licencjacie?

#10  2018.02.27 19:17:38 ~?

Ps. Magister pielęgniarstwa ma dwa dyplomy

#11  2018.02.27 19:36:10 ~Pielęgniar

Zapraszam do pracy w Grupie Nowy Szpital np.w Olkuszu , gdzie za 1650 + włączone pieniądze Zębali pielęgniarka jest salową, sprzątaczką , kelnerką , gońcem , firmą przewozową ,a jak starczy czasu to pielęgniarką ,a mówią, że nie ma Obozów Pracy!

#12  2018.02.27 19:54:05 ~?

Po co w ogóle brać taką pracę, skoro pielęgniarek jest jak na lekarstwo i przyjmują do pracy z pocałowaniem ręki? Serio praca za najniższą krajową kogoś satysfakcjonuje?

#13  2018.02.27 19:55:07 ~do 11

W większości polskich szpitali obecnie jest taki Olkusz.Te wszystkie czynności i wiele więcej podobnych dzięki zwierzchnikom i reprezentantom pielegniarek.Kiedyś nie było izb piel. i pielegniarka nie była scierką do podłogi na taką skalę.

#14  2018.02.27 21:58:26 ~SeSe

A może już czas przestać dawać się upadlac i wykorzystywać? W zakresie czynności pielęgniarki nie ma tych "prac", więc nie należy ich wykonywać. Jeśli się godzimy na to, to zwierzchnicy zawsze by się "wykazac"coś dorzuca i tak do nieskończoności. Czas się ocknac koleżanki

#15  2018.02.27 22:18:28 ~Maja

Ok, mogę zrozumieć za mgr zgodnie z zawodem czyli pielęgniarstwo lub położnictwo ale są szpitale, że za magistra np z podagogiki też dają wyższe pobory. Tego już nie rozumiem? Co ma piernik do wiatraka. Mam nadzieję, że jeśli ustawa wejdzie nie będzie to brane pod uwagę. Lepszy chyba licencjat z pielęgniarstwa czy specjalizacja niż mgr z matematyki :) na oddziale chirurgi.

#16  2018.02.28 05:21:01 ~Do#15

Przy czytaniu ustawy zwróć uwagę na jedno kluczowe, zawarte w nie słowo - MINIMALNE. Pielęgniarki ( czyli osoby z prawem wykonywania zawodu ) bez specjalizacji z magisterium z pedagogiki ( matematyki też ) nie można zakwalifikować do grupy wyższe niż 7. Nie oznacza to jednak, że jej wynagrodzenie nie może być wyższe niż tej z gr. 7. Pracodawca musi przestrzegać ustawy, a wynagrodzenia ustala według potrzeb, możliwości przy dokonaniu własnej oceny poszczególnych pracowników. A Twoje nadzieje związane ze zmianami ("Mam nadzieję, że jeśli ustawa wejdzie" ) są nieuzasadnione. Jesteś mocno spóźniona, ustawa obowiązuje już od ponad pół roku.

#17  2018.02.28 07:13:23 ~kkk

Widzę, że dużo tu ignorantek/ignorantów chcących zarabiać jak najwięcej bez żadnego wysiłku. Za leniwe na magistra albo specjalizacje?

#18  2018.02.28 07:33:12 ~Do#17

A może by tak - dużo tu magistrów i specjalistek chcących zarabiać jak najwięcej bez większego wysiłku. Za leniwe do pracy ?

#19  2018.02.28 14:01:17 ~piel55

Należy odmówić wykonania pracy salowej czy gonca przeciez jeżeli na oddziale są lekarze może oni coś pomoga dlaczego im nie wolno pomóc pielęgniarce -jestesmy na tym samym poziomie wyksztalcenia ale czasami same pielegniarki chcą być nadgorliwe i robią to co do nich nie należy.

#20  2018.02.28 16:48:26 ~ja

Każdy chciałby za machanie dyplomami dużo zarabiać

#21  2018.03.01 10:27:52 ~Do#20

A niektóre chciałyby machać dyplomami a tu nie ma czym.

#22  2018.03.02 06:25:11 ~h

Powinien być podział na tępe muły i pielęgniarki chcące być jak najlepiej wyszkolone w swoim fachu

#23  2018.03.02 08:02:07 ~Aga

Serio? Skoro juz jest ustawa jaka jest, to moze zamiast marudzic ze po studium pokrzywdzone, to jaki problem studia zrobic? Najlatwiej to suasc i narzekac. Nie mowie ze jest to do konca sprawiedliwe ale skoro jest mozliwosc to dlaczego z niej nie skorzystac? Biorac pod uwage planowany wzrost wynagrodzen, w niektorych przypadkach ponad sto proc. to nawet platne studia zaoczne sa opłacalne i sie szybko zwroca. Wiec chyba warto. To jest minimalne wynagrodzenie zwiazane z wyksztalceniem. Za doswiadczenie i lata pracy przeciez jest osobny dodatek.

#24  2018.03.02 09:56:20 ~do23

Bardzo słusznie piszesz,że jest to "planowany wzrost wynagrodzeń".Od planów do realizacji może być droga baaaaardzo daleka,ale nikt się tym drobnym szczegółem nie przejmuje.

#25  2018.03.02 11:52:29 ~piel

W tym zawodzie już dawno te zmiany powinny być wprowadzone! Bo panuje jeden wielki bałagan. Osoby po bibliotekoznawstwie piszą sobie na tabliczkch "mgr" wprowadzając otoczenie w błąd, do specjalizacji dopuszczene są osoby bez matury, osoby z gołym dyplomem bez zadnych kursów czy specjalizacji mają podstawy wynagrodzenia o 100% wyższe niż osoby po studiach pielęgniarskich ze specjalizacjami. Do czego to podobne! Za to, że ktoś się zasiedział w zawodzie dostaje się premię i wysługę lat, ale wynarodzenie powinno się wreszcie powiązać z kwalifikacjami, bo tak jest w każdym innym zawodzie. Nikt nie ma pretensji do lekarza specjalisty że zarabia więcej niż jego kolega bez specjalizacji. Nikt nikomu nie broni się uczyć, jak Boga kocham !

#26  2018.03.02 12:04:30 ~do25

Czarno na białym jest pokazane,że awans finansowy na podstawie zdobywanych dodatkowych kwalifikacji to w tym zawodzie fikcja.

#27  2018.03.03 04:59:40 ~Do#23

Prawie dobrze - "To jest minimalne wynagrodzenie związane z wykształceniem", ale niestety i związane ze stanowiskiem. A to spora różnica. Niestety, prawda jest zawarta #26.

#28  2018.03.11 16:07:36 ~siostra

Jestem po SM niedługo na emeryture,staram sie godnie pracować. zgadzam się że koleżanki po studiach powinny być wynagradzane jak lekarze po studiach .bo po co te studia? walczcie koleżanki dla siebie ! Chciałabym lepiej zarabiać , dożyć tej emerytury. I wiedzieć, że ten zawód przyniesie radość nowym pokoleniom ,nie tylko dziewcząt ale i chłopców.Też wpadłam w tą pułapkę robienia wszystkiego za wszystkich taki syndrom Matki Polki a dzięki temu portalowi ,widzę że to szkodzi mnie ,bo już siły nie te, ale i młodym następcom.Przypomina mi się wypowiedż pielęgniarki z Ukrainy -jak to? .to u was pielęgniarki robią to co sanitariusz?

#29  2018.03.16 16:24:22 ~Piel

Te komentarze to wstyd. Jak można tak się obrażać i ubliżać sobie. W głowie się nie mieści. Pan Mielcarka zmiażdżył tego prawnego gniota a pielęgniarki dalej za kudły. Czy pani po LM czy studiach tak samo zmieni pampersa i gonią tak samo z jęzorem po oddziale bez przerw na śniadanie i siku. Kobiety trudno żeby to zmienili skoro połowie ta ustawa się podoba. Myślę że tych zarabiających dużo i tak nie będzie ale z wytatuowanym magistrem na czole będziecie baseny podsuwać aż miło. Wchodzę w ten sam co większość tu ton bo zwyczajnie nie da się przejść do porządku dziennego nad małostkowością i głupotą .

#30  2018.04.15 14:34:57 ~ewa67

Ta ustawa to karanie pielęgniarek,które mają wykształcenie odpowiednie do czasów kiedy zdobywały uprawnienia.Prawo nie powinno działać wstecz.Te zasady powinny obowiązywać dla osób zatrudnionych od np.2017 roku.Ale za tym muszą pójść zróżnicowane kompetencje.Dajmy doczekać w spokoju emerytury pielęgniarką, które pracują 20 i więcej lat.

#31  2018.05.01 14:08:45 ~Piel

Zgadzam się z koleżanką 25. Jeżeli ktoś się zasiedział w tym zawodzie i nie robi nić żeby podnieść swoje kwalifikacje, chociaż taki ma obowiązek, to niech nie robi wielkich oczu że mogą być różnice w wynagrodzeniach. Praktyka praktyką ale proszę zapytać koleżanki które kończą kursy, studia, czy żałują, czy był to stracony czas, czy nie czują się pewniej jako partner w pracy z lekarzem. Pielęgniarstwo jest dyscypliną która ciągle idzie na przód i aby za nią nadążyć trzeba i należy ustawicznie się kształcić. Oczywiście różnice jakie proponują się niedopuszczalne! Wszystkie ciężko pracujemy i wszystkim nam nalężą się godziwe pieniądze za tak ciężką harówkę. Ale kto ma się tym zająć ? Jężeli przedstawicielki naszej korporacji siędzą cicho, bo tak im pasuje, a my same skaczemy sobie do oczu, to będzie tak jak wymyśliła to sobie pani minister. Koleżanki bądźmy chociaż raz solidarne i zróbmy coś dla siebie! Nie dajmy się podzielić! Razem jesteśmy SIŁĄ z którą będą musieli się liczyć! Pozdrawiam wszystkie koleżanki pielęgniarki bo taki właśnie WSZYSTKIE nosimy tytuł.

#32  2018.05.10 20:41:09 ~Pieleg

Jak to jest z naliczaniem wypłaty za dyżury nocne? Im wiecej nocy tym mniej pieniędzy bo jak tłumaczy kadrowa to jest związane no właśnie z czym? Nie rozumiem tego.

#33  2018.05.14 10:14:07 ~ewa67

Do pań 25 i 31, naprawdę tak myślicie? Te leniwe, niektóre bez matury wprowadzały was do pracy wykonują te same czynności i mają mniej zarabiać. Jeśli mają płacić za skończenie studiów to jednak powinno być uwzględnione gdzie te studia były kończone i w jakim trybie.Bo czym innym jest dyplom renomowanej uczelni w trybie dziennym a czym innym prowincjonalne studia.

#34  2018.05.22 21:12:32 ~Kate

U nas w kraju studia ogólnie są traktowane jako hobby i zapełnienie czasu wolnego, Pan Czesiek po podstawówce często ma lepszą pensję lub równą niż magister. Wszyscy udają że nie dostrzegają że są wrzucani do jednego worka. Ma to oczywiście swoje zalety wszyscy bez względu na inteligencję powinni być traktowani na tym samym poziomie. Pytanie tylko dlaczego mądry ma mieć mniej środków finansowych, bo jednak studia wymagają czasu, nakładu energii itp.

#35  2018.05.28 06:36:59 ~Do 34

Bo Pan Czesiek ma szacunek dla siebie i się ceni, a Ty nadal będziesz gibać po 300h i pisać na fejsie, że jesteś szczęśliwa bo jesteś z Panem dr. Na Ty

#36  2018.06.28 21:59:42 ~!!anka*

Mam 50 lat,30 lat pracy.Ciągle kształcę się w zawodzie na tyle,na ile mogę-ale pamięć już nie taka,jak u 20,30-latki.Młodsze panie pielęgniarki tego nie rozumieją! Czyli co? mnie już NIC się nie należy? bo jestem stara? Zobaczymy co pomyślicie za 20,30 lat.Życzę wam młodym pielęgniarkom lepszego traktowania przez pacjentów,lekarzy,mniej pracy,lepszego wynagrodzenia.POZDRAWIAM.

#37  2018.06.28 22:22:30 ~!!anka*

Nie moja wina,że jestem starą pielęgniarką bez MAGISTRA.Nie w takich realiach byłam kształcona.Stare pielęgniarki do odstrzału?

#38  2018.08.02 12:31:32 ~Marta

Do 37. Też jestem "starą" pielęgniarką, właśnie przechodzę na emeryturę po 40 latach pracy. Ale studia i specjalizację zdążyłam zrobić i to wiele lat temu! Tak więc nie tłumacz się "starością" lecz napisz otwarcie, że jesteś zwykłym leniem z pretensjami do tych, co coś ze swoim życiem zrobiły, podczas gdy ty NIC!

#39  2018.08.02 12:34:21 ~Marta

Do 36. Nie pozostaniesz bez poborów! A to, że zarobisz nieco mniej, chyba jest sprawiedliwe? Ja mam 60 lat, 40 lat pracy, ale studia zrobiłam! Mogłaś i Ty! A jeśli Ci się z tych czy innych powodów nie udało, porzuć myśl, że inni będą równać do Ciebie, bo równać trzeba zawsze do góry, a nie do dołu!

#40  2018.09.09 21:10:38 ~a lekarze

Docenci ,dr nauk mają różne podstawy a praca ta sama

#41  2018.09.27 07:32:21 ~do 38,39

Dzięki takim idiotkom jesteśmy traktowane jak naiwne,głupiutkie,które można orżnąć z każdej strony.

#42  2018.12.28 12:14:35 ~Goska

Dzięki studia nasz zawód nabierze prestiżu a do nas już nie będą mogli powiedzieć średni personel medyczny

#43  2019.01.04 19:07:32 ~do 19

Ty chyba z księżyca upadłaś!

#44  2019.01.04 19:10:31 ~An

Koleżanki, co Wy wypisujecie? OPAMIĘTAJCIE SIĘ!

#45  2019.02.08 20:30:50 ~#do40

Tylko docenci,profesorowie itp. mają trochę wiecej w glowie niż zwykly lek.med. co widać i czuć w ich profesjonalizmie ,wiedzy,umiejetnosciach,bo u nich wiedza idzie w parze z umiejetnosciami i taki zwykly lek.med. nie zrowna sie nigdy z profesorem,a jesli chodzi o pielegniarki ich wiedzy,profesjonalizmu,umiejetnosci wraz z podniesieniem kwalifikacji nie widac przykre to ale prawdziwe,co jest rowniez powodem frustracji tych lepiej wyksztalconych,co na to poradzic nie wiem,osmieszanie kolezanek poLM,ze sa glupie nie jest sposobem,odebranie im dyplomu pielegniarki też nic nie zmieni i nie jest sposobem na podniesienie prestiżu pielegniarki magistra.Wiec jak podniesc ptestiz i splendor pielegniarce z tyt. mgr? Nie mam pomyslu,moze wy cos na to poradzicie.

#46  2019.03.01 20:46:12 ~kaja

Czytając wasze wypociny to się śmiać chce./ przynajmniej niektórych/.Domagacie się panie Magisterki wyższych pensji z racji waszych zaocznych studiów.Podziwiacie jak to u lekarzy jest jeśli chodzi o hierarchię wynagrodzenia ale zapominacie że oni nie pokończyli studiów zaocznie tylko dziennie.A jak to na studiach zaocznych raz się jest a 20 razy mnie niema.Przychodzi się tylko wtedy kiedy są zaliczenia i sprawdzanie nieobecności. Więc ile te studia są warte i jakie po nich wielkie umiejętności.NIE JESTEM PRZECIWNA zdobywaniu wiedzy bo trzeba się uczyć,uzupełniać wiadomości ale bądzmy ludżmi i się szanujmy wzajemnie .Pani z mgr. chce zarobić i pani po licenciacie czy po SM ,LM też.Ale nikt nie będżie niczyim sługą .Są panie które po mgr nawet nie chcą wychoďżić na dzwonki z dyżurki . I to ma tak wyglądać no chyba raczej nie .

#47  2019.03.01 20:48:21 ~kaja

Możecie sobie na mnie poużwać mam to w dupie.

#48  2019.04.30 22:38:24 ~Do Marty

Twój czas minął,siedz na tej emeryturze i nie mieszaj na tym portalu.Napisz nam jeszcze jaką masz emeryture i jak ci się z tej emeryturki żyje.

#49  2019.12.11 08:26:53 ~ERIC

I am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address [email protected] have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: [email protected] or call/whatsapp:+2349057261346 i am ERIC BRUNT by name. Greetings to every one that is reading this testimony. I have been rejected by my wife after three(3) years of marriage just because another Man had a spell on her and she left me and the kid to suffer. one day when i was reading through the web, i saw a post on how this spell caster on this address [email protected] have help a woman to get back her husband and i gave him a reply to his address and he told me that a man had a spell on my wife and he told me that he will help me and after 3 days that i will have my wife back. i believed him and today i am glad to let you all know that this spell caster have the power to bring lovers back. because i am now happy with my wife. Thanks for helping me Dr Akhere contact him on email: [email protected] or call/whatsapp:+2349057261346

Dodaj komentarz