W strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa zapisano, że od I kwartału 2018 roku będzie prowadzona ogólnopolska "kampania w mediach ukazująca pozytywny wizerunek zawodów i różnorodność pracy pielęgniarki i położnej oraz zachęcającej do wyboru tych zawodów". Po co wydawać pieniądze na nowe spoty? Mamy 4 propozycje i na deser dobre słowo od autorki "strategii" pani Józefy Szczurek-Żelazko.

Promocja zawodu pielęgniarki

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Najbliższe wydanie w poniedziałek... 5 marca 2018 

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.                            


W przedmiotowej STRATEGII NA RZECZ ROZWOJU PIELĘGNIARSTWA I POŁOŻNICTWA W POLSCE zapisano: 

Działanie 5. Prowadzenie kampanii w mediach ukazującej pozytywny wizerunek zawodów i różnorodność pracy pielęgniarki i położnej oraz zachęcającej do wyboru tych zawodów W ramach realizacji Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce Ministerstwo Zdrowia planuje przeprowadzenie kampanii społecznej, której celem będzie:

1. poinformowanie społeczeństwa, dlaczego warto zostać pielęgniarką lub położną,
2. pokazanie atrakcyjności i wieloprofilowości zawodu pielęgniarki lub położnej,
3. promocja Dnia Pielęgniarki i Dnia Położnej w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki/Położnej,
4. przedstawienie pielęgniarki/położnej jako profesjonalistki wykształconej na poziomie wyższym, dobrze przygotowanej do szeroko rozumianego pielęgnowania, obejmującego osoby w różnym wieku, stanie zdrowia, miejscu zamieszkania, pracy lub nauki,
5. zaprezentowanie samodzielności zawodowej pielęgniarek i położnych w zakresie udzielania świadczeń zdrowotnych (m.in. samodzielne zlecanie i kontynuowanie leków oraz wyrobów medycznych, kierowanie na badania diagnostyczne),
6. wzmocnienie prestiżu zawodów pielęgniarki i położnej,
7. zachęcenie młodych obywateli do wybrania zawodów pielęgniarki i położnej,
8. przedstawienie informacji o działaniach Ministerstwa Zdrowia podejmowanych w ramach Strategii na rzecz rozwoju pielęgniarstwa i położnictwa w Polsce.

Kampania powinna mieć zasięg ogólnopolski.

Termin realizacji: od I kwartału 2018 r. – cyklicznie w miarę potrzeb do 2021 r. z możliwością kontynuacji w latach kolejnych.
Podmiot odpowiedzialny: MZ we współpracy z NRPIP, OZZPiP, PTP, PTPoł, podmiotami leczniczymi oraz innymi zainteresowanymi podmiotami


Po co wydawać pieniądze na spoty? Mamy 3 propozycje i na deser dobre słowo od autorki "strategii" pani Józefy Szczurek-Żelazko.

Wybrał: Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.03 11:42:32 ~a_

Papier jak widać jest cierpliwy- my jakby mniej. Tak na marginesie: został niecały m-c do końca I kwartału. Słuszne pytanie: po co wydawać pieniądze /olbrzymie/ na spoty? Lepiej jest promować nasz zawód poprzez poprawę warunków płacy i pracy. No ale żelazna szczurek nie będzie szla na takie kompromisy, co to to nie! I nie będzie słuchała pielęgniarek, ani panc z izb i związków! Ona wie kogo słuchać. Podsumowując: działań pozorowanych ciąg dalszy i gra na czasie. Niczego więcej po tzw. strategii się nie spodziewałam.

#2  2018.03.03 11:51:10 ~B

Też się zgadzam z koleżanką jakby w tym zawodzie można było godnie zarobić nie robiąc na bóg wie ilu etatach to znalazło by się wiele chętnych osób do pracy.

#3  2018.03.03 13:53:32 ~piel

Nie dadzą godnych warunków płacy i pracy tylko uparcie szukają naiwnych do niewolnictwa.STRATEGIA dla pielegniarstwa czyli JAK UPUDROWAĆ GÓWNO ,PRZEKONAĆ ŻE NIE ŚMIERDZI I SPRZEDAĆ ,KITUJĄC ,ŻE TO COŚ WARTOŚCIOWEGO.

#4  2018.03.03 14:07:59 ~Kol piel

Koleżanko piel dobrze napisałaś że to próba koloryzacji złych warunków pracy i płac pielęgniarek i położnych.Wszystko robią aby nie dać godnych zarobków śmiech .

#5  2018.03.03 15:38:44 ~Jan

Jeśli obecnie salowa przychodząca do pracy ma wyższą podstawę niż pielegniarka , to faktycznie zachęcą do zawodu

#6  2018.03.03 15:55:22 ~Powiatowy

Beznadzieja.promocja powinna polegać na poprawie warunków pracy, płacy pielęgniarek, edukację społeczeństwa (np. nie używanie określenia służba zdrowia) poprzez to automatycznie wzrósłby prestiż zawodu. Młodzież nie ma zielonego pojęcia od czego jest pielęgniarka. Boją się wejść do gabinetu i rozmawiać z lekarzem o stanie chorego. Porażka.

#7  2018.03.03 21:47:47 ~Piel.

A ja napiszę tak . Nie owijając. KASY DAJCIE NAM ZAROBIĆ I POPRAWCIE NASZE WARUNKI PRACY. Dwie rzeczy. Takie proste. A chętni do zawodu sami się znajdą. Bez spotów.

#8  2018.03.04 10:51:10 ~Piel.

Szczurek napisała i nagrodę dostała Pio co to pisała nawet obiecanych spotów brak bo szkoda na spoty nawet pieniedzy! Było do przewidzenia ze tak to będzie i dalej śmieci pod dywan ! Tym razem tak nie będzie! kobieto lekarzom sowite i szybkie podwyżki a nam dodatki a dlaczego to tak? za co nas maszcie jak wam nie wstyd żeby pielęgniarka nawet bez żadnych specjalizacji i studiów zarabiajala jak sprzątaczka lub mniej od pracowników sieciowek ? bez premii bez trzynastek praca odpowiedzialna i w szkodliwych warunkach ! NA TO SIE NIE GODZIMY !

#9  2018.03.04 13:13:41 ~piel.

Winno być : W strategii na rzecz rozwoju zapisano, że od I kwartału 2018 roku będzie prowadzona ogólnopolska "kampania w mediach ukazująca pozytywny wizerunek zawodów". Z uwagi na brak pozytywów nie dotyczy zawodu pielęgniarki .

#10  2018.03.04 13:13:41 ~piel.

Winno być : W strategii na rzecz rozwoju zapisano, że od I kwartału 2018 roku będzie prowadzona ogólnopolska "kampania w mediach ukazująca pozytywny wizerunek zawodów". Z uwagi na brak pozytywów nie dotyczy zawodu pielęgniarki .

#11  2018.03.04 14:14:23 ~Piel

KAMPANIA= REKLAMA = OSZUSTWO. NIE IDDŹCIE NA PIELĘGNIARSTWO BO ZŁAMIĄ WAM ŻYCIE ! ,ZMARNUJECIE ŻYCIE, STRACICIE JE! . PIELĘGNIARSTWO TO NIEBEZPIECZEŃSTWO ! .

#12  2018.03.04 23:40:48 ~Anna p

Związek zgodził sie na strategie Szczurkowej bo czym innym by zajmował sie ? A tak to wciska nam kit ze ciagle coś dla nas robi! I forsa na etatach związkowych leci! A poza tym jeszcze układy w środowisku, izbach, wydziałach zdrowia i tak nami kręcą od 15 lat! A my łykamy jak pelikany to ze jeszcze mamy czekać bo trwają rozmowy! Ozzpip jest od tego zeby dbał o nasze interesy, godność i wynagrodzenia! Jak zaczniemy wypisywać sie ze zwiazku i zarządzamy decyzji o strajku ogólnokrajowym to regiony i krajowka bedą musiały uszanować decyzje całej grupy zawodowej!

#13  2018.03.06 15:59:59 ~ad. 12

To może zacznijcie się wypisać.

#14  2018.03.07 06:18:49 ~Do#13

Krótko. Konkretnie. Popieram.

Dodaj komentarz