"Był chwilowy problem z materiałami opatrunkowymi, ale to już przeszłość". Tak mówi rzecznik szpitala, który chce w przyszłym tygodniu zwolnić pielęgniarkę (zarzut zniesławienia), która przekazała do publicznej wiadomości informację na temat poziomu udzielania świadczeń zdrowotnych.

Akcja Społeczna portalu i gazety branżowej pielegniarki.info.pl

Bezpłatny miesięcznik dla pielęgniarek i położnych

Nakład 30 tysięcy egzemplarzy...

Poniżej okładka wydania marcowego...


23 lutego 2018 roku - Darmowe kursy języka niemieckiego dla dyplomowanych pielęgniarek i położnych - zobacz więcej informacji...


Zobacz także:

Aktualności według działów:

dodatki brutto brutto dla pielęgniarek i położnych po nowemu 

nowa ustawa o wynagrodzeniach zasadniczych pielęgniarek i położnych

24 lutego 2018 roku - Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje szpitale. Przedmiot kontroli: czy dyrektorzy postępują właściwie realizując ustawowy wzrost wynagrodzeń zasadniczych, poprzez włączanie dodatków brutto brutto do pensji zasadniczych pielęgniarek i położnych.


25 lutego 2018 roku - Związki zawodowe pielęgniarek twierdzą, w piśmie do Głównego Inspektora Pracy, że ustawa o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych "opisuje grupę zawodową pielęgniarek i położnych nie w trzech, ale w pięciu grupach". Zobacz argumentację za tym punktem widzenia...

26 lutego 2018 roku - Pielęgniarce z wynagrodzeniem zasadniczym w wysokości 1 800 zł, podstawa powinna, zgodnie z ustawą, wzrosnąć o co najmniej o 69,60 zł. Pracodawca w swojej ocenie spełnił wymogi ustawy podnosząc jej wynagrodzenia zasadnicze o... złoty 2,70. Jakim cudem?

27 lutego 2017 roku - Dyrektor - Pan i Władca? "Część pracodawców próbuje bezpodstawnie nie uwzględniać posiadanego przez pielęgniarki i położne wykształcenia lub specjalizacji twierdząc, że pracodawca nie wymaga tak wysokich kwalifikacji na danym stanowisku pracy". 

28 lutego 2018 roku - Pielęgniarka podwyższyła swoje kwalifikacje zawodowe. Zgodnie z ustawą o najniższych wynagrodzeniach w ochronie zdrowia, powinno się to wiązać z przypisaniem jej przez pracodawcę nowego, wyższego "współczynnika pracy". Kiedy powinien pracodawca dokonać? Natychmiast czy  od 1 lipca 2018 roku.      


14 marca 2018 - Zobacz materiał telewizyjny - "Jedna na 40 pacjentów". Szpital zaprzecza wersji pielęgniarki i zapowiada, że ją zwolni

17 marca 2018 roku - zobacz artykuł prasowy - Szpital w Złotoryi. Jest nieźle, bo… tak samo źle, jak było Rzecznik przyznaje, że "Był chwilowy problem z materiałami opatrunkowymi, ale to już przeszłość". 


UWAGA!!! Zagłosuj w sondzie 

W związku z argumentacją rządu za wprowadzeniem zakazu handlu w niedziele, podejmujemy działania w celu doprowadzenia do zwiększenia stawki godzinowej wynagrodzenia zasadniczego z 45 do 200%, za pracę w niedziele z dniem 1 stycznia 2019 roku. 

Komentarze użytkowników

#1  2018.03.17 12:20:23 ~Piel.

Jak można tak traktować pielęgniarki w Polsce? Nawet pielęgniarki ukraińskie dziwią się, że pielęgniarka polska jest i salowa i pielęgniarką w jednym, na Ukrainie pielęgniarka wykonuje tylko swoje obowiązki! Włoskie pielęgniarki właśnie rozpoczynają protest , który będzie trwał aż do skutku - szukajcie w internecie info tego rodzaju - bo TVP KURSKI NIE PODA TAKIEGO INFO !

#2  2018.03.17 12:21:18 ~do 1

Konkretnie i na temat a nie tam bla, bla- dzięki!

#3  2018.03.17 12:22:48 ~ania

Prawda w oczy kole?

#4  2018.03.17 12:23:35 ~Piel.

Wkrótce okrągły stół z szumowskim - podobno z cyfrowymi ale niech się pospieszą bo krzesła zajmą te w czepkach ! ha,ha, ha

#5  2018.03.17 12:28:50 ~Piel.

Do 3 wiadomo, że kole ale nie o to" kole " tu chodzi - ale czy polecą głowy? Piszmy merytorycznie, szerzej. A ile jest takich Złotoryji W Polsce a 1 pielęgniarko-opiekunka bo u nas pielęgniarka wykonuje swoją pracę za siebie i opiekunkę - to na 10 pacjentów jedna to też nie jest norma! KIEDY W KOŃCU ZAFUNKCJONUJĄ NORMY ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK - ILE TO JUŻ MOŻNA O TYM PISAĆ ?

#6  2018.03.17 12:29:15 ~ja

Do 4,5 prawda

#7  2018.03.17 14:53:14 ~do 1

A co nas obchodzą włoskie pielęgniarki ?

#8  2018.03.17 14:56:25 ~Anna

Żadnych norm nie będzie,to jest wyzysk ! Dziś też jestem wykończona po dyżurze, trzeba zrobić strajk generalny i już, bo nic nie wywalczymy, tak jest w naszej grupie zawiodowej. Ciągle obiecanki i nic i zawsze pielęgniarka winna, za nieudolna władze.

#9  2018.03.17 15:02:27 ~Do 1

Pojedyńcze, wyjątkowo zdesperowne pielęgniarki z Ukrainy pracują w Polsce glownie właśnie dlatego ze wiedza ze pielegniarki pracują za trzech i za salowe i sprzątaczki. Wiem to od ukraińskiej pielęgniarki opiekujacej się starszą osobą w Polsce.

#10  2018.03.17 16:10:23 ~EWA

Tuż po nocnym uchwaleniu kulawego 4 x 400 brutto brutto nasze związki obiecały zająć się minimalnymi normami zatrudnienia , ale na przeszkodzie stanął im wyjazd do Francji -pilnie śledziłam wiec pamiętam .

#11  2018.03.17 21:11:22 ~piel.

Świetnie jest napisać ustawę o samorządzie, uznać ją za prawo, zbierać składki i mieć dwie i pół średnie krajowe jako przewodnicząca, rozdawać karty w izbach, przetrwać dwie kadencje, najpierw być sekretarzem, potem przewodniczącą i znowu sekretarzem i nigdy nie mieć dylematów pielęgniarki. To świetny układ rodem z komuny. Tylko kto to zrozumie. Panie i panowie jesteśmy tanią siłą roboczą ( niezwykle mądrą, pełną szacunku dla cierpiena i potrzeb innych) nie szanowaną i uzależnioną od naszej mentalności i systemu- władzy. Tylko co z tym zrobić. Życzę wszystkim odwagi i przestania wchodzenia w dupę lekarzom, oddziałowym i innym osobą, życzę odwagi a wiem, że to nie jest łatwe. Pozdrawiam wszystkich pracujących w systemie zmianowym. Emilia

#12  2018.03.18 07:43:02 ~toja

Tyle w ostatnim czasie mówi się o szkodliwości pracy w niedzielę, współczując innym grupom zawodowym ,a my pracujemy nie tylko w niedzielę ale i święta,noce za najniższą krajową.35 lat pracy w zawodzie,ostatnia wypłata 2 tys na rękę z wszelkimi dodatkami + zembalowe. Zgroza. Najgorsza decyzja w moim życiu to decyzja o wyborze zawodu pielęgniarki.Przestrzegam młode panie.

#13  2018.03.18 14:44:12 ~do 7

Ale pytanie - dają przykład jak zwyciężać mamy - nas łatwo przełamać w zacofanym jeszcze kraju w którym pokorne pielęgniarecki dygają przed wszystkimi i nie potrafią się zorganizować mając do dyspozycji portal internetowy ! pazerstwo ważniejsze - te co pracują na kilka etatach to ciemne baby nie kochające swoich rodzin, nie szanujące siebie i innych !

#14  2018.03.18 14:45:08 ~do 13

Masz rację ale my jesteśmy mało rozgarnięte!

#15  2018.03.18 14:45:50 ~Piel.

Może 7 zrozumiała kontekst ?

#16  2018.03.19 00:15:13 ~piel

Pani ze Złotoryi nic nie zrobią :) Ma już 40 lat pracy. Pan rzecznik wyglądana mało rozwiniętego , W y tez tak uważacie ?

#17  2018.03.19 08:30:24 ~do13

Racja,popieram!