Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem.


Więcej o sprawie piszemy tutaj

 

Zobacz więcej ....


11 kwietnia 2018 - Ile będzie potrzeba pielęgniarek na grafiku w przypadku 30 łóżkowego oddziału, kiedy będą obowiązywały normy zatrudnienia: 0,6 – dla oddziałów zachowawczych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych, 0,8 dla oddziałów dziecięcych?

10 kwietnia 2018 roku - Jajcarze z ministerstwa zdrowia... Ministerstwo przygotowało projekt norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. 0,6 – dla oddziałów niezabiegowych, 0,7 – dla oddziałów zabiegowych. Chociaż już w maju 2017 roku policzyło ile pielęgniarek zabraknie w przypadku wprowadzenia tych norm.  Czy to jest odpowiedzialne postępowanie? Normy mają wejść w życie za rok, a sytuacja w kwestii braku pielęgniarek się nie polepszy a zdecydowanie pogorszy!


5 kwietnia 2018 roku - Telewizja rządowa:  "Udało nam się porozmawiać z lekarką pracującą w szpitalu ze Złotoryji. Kobieta potwierdza wersję zwolnionej pielęgniarki, ale prosi o anonimowość...".

5 kwietnia 2018 roku - Wideo - wywiad z zwolnioną pielęgniarką ze złotoryjskiego szpitala: nie czuje, żebym działała na szkodę spółki! Ja działałam w imieniu i na rzecz pacjentów. Ich bezpieczeństwa i bezpieczeństwa personelu...

Więcej o sprawie pielęgniarki ze szpitala w Złotoryji

DOŁĄCZ do grupy:

My pielęgniarki i pielęgniarze jesteśmy OBURZENI!

https://web.facebook.com/groups/1736775269711907/

Komentarze użytkowników

#1  2018.04.25 18:35:41 ~a_

Byłoby śmieszne, gdyby nie straszne:d Pozdrawiam Autorów:d

#2  2018.04.25 21:19:22 ~Bianka

A może jeszcze piórko w .

#3  2018.04.25 23:42:30 ~piel. dypl

A humaniorki będą leżały brzuszkami do góry na łatwym chlebie(zasiłki)? Z drugiej strony jest to sygnał, że emerytki dostaną 'zębalowe '(4x400), a my 5x400

#4  2018.04.26 05:35:15 ~ja

Do 3 pisz jaśniej zembalowe a nie przez "ę" Co za humaniorki?

#5  2018.04.26 06:05:41 ~Piel.

Do 4 Popieram. Wczoraj w TVP POLSAT ok.godz.22 w wiadomościach powiedziano o braku pielegniarek a w tym o bardzo dużym braku pielegniarek z medycyny szkolnej. Na 800 szkół w woj. warminsko-mazurskim jest tylko 200 pielegniark.Informacja była krótka, ale była - jeszcze Polsat cokolwiek mówi na temat pielegniarek ale też nie za często.Szczurek obiecała promocję zawodu pielęgniarki i gdzie ona jest ? Pokazano też sluchaczki w sali demonstracyjniej z fantomem, jak podawały wode przez sondę, ale takie - jak by zalęknione.Pewnie to osoby pochodzące z biedniejszych obszarów. Nawet i w woj.warminsko- mazurskim pielegniarek brakuje - to o czym to świadczy ! Jedna ze słuchaczek powiedziała tylko, że chciała by pracować na bloku z lekarzami. No niech zobaczy jak smakują te niby "wyżyny" pielęgniarstwa.

#6  2018.04.26 06:08:41 ~do 3

Co ty wypisujesz jakie 4x400 czy 4x500 A do 5 zgadza się

#7  2018.04.26 07:15:03 ~ccc

Do 5 dobrze napisane

#8  2018.04.26 22:11:26 ~do #4

A ja lubię pisać ten wyraz przez "ę". I co?

#9  2018.04.27 05:22:17 ~Do#8

Masz całkowitą rację. Każdy lubi to co ma. Jeden wiedzę, drugi jej brak.

#10  2018.04.27 09:06:56 ~do#9

Przeczytaj jeszcze raz co jest napisane w #8.

#11  2018.04.30 20:13:48 ~motyl

Bardzo podoba mi się WPIS PANI Z nr 2 a może lepiej taki przyrząd jak z piosenki CLEO - do ubijania śmiatany , to ZA JEDNYM ZAMACHEM TEŻ I MASEŁKO SIĘ WYPRODUKUJE . To co się WYPRAWIA - TO AŻ GŁOWA PUCHNIE .A wszystko WINNY JEST PAN MIELCAREK - BO JĄTRZY . A gdyby nie jątrzył to by było SUPER . POZDRAWIAM PANA MIELCARKA i WYTRWAŁOŚCI W PRAWDZIE .

#12  2018.05.01 18:48:19 ~Ja

Pielegniarki same garnely sie zeby za lekarzy pisac recepty,L4,robia kosztowne kursy bo mysla ze bycie dlugopisem pana doktora to wiekszy prestiz ich zawodu. Niestety,swoja nadgorliwoscia ukrecily same na siebie bat.

#13  2018.05.16 09:58:39 ~Ela

Do 12- ja kurs wypisywania recept zrobię aby sobie i rodzinie wypisywać leki. Nie mam zamiaru nikomu innemu wypisywać.