Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4.

Pielęgniarski mem.

Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4. 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Pielęgniarki na zwolnieniach

Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (9) - à propos działalności wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko. Prosimy o propozycje dokończenia memu...

Pielęgniarski mem (8) - à propos znacznej liczby pielęgniarek i położnych przebywających na zwolnieniach L4. Dyrektorzy nie wiedzą czemu... My wiemy!

Pielęgniarski mem (7) à propos wyemitowania przez rządową telewizję reportażu o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarski mem (6) - à propos Dnia Pielęgniarki i Położnej. Niech nikt nie mówi, że w Polsce pielęgniarek i położnych nie cenią!

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko......

Komentarze użytkowników

#1  2018.05.29 18:18:15 ~Anna p

Zabrać pensje poselska posłowi , który będąc na L4 wykonuje prace! Potracić z dodatków, zabrać nagrody i wysłać w kolejkę do rehabilitacji!

#2  2018.05.30 06:49:26 ~Piel.

Pielęgniarki dostają nędzne emerytury żeby dalej je zaprzęgnąć w pielęgniarski kierat a urzędnicy ZUS też nagrody dostali nie tylko rządowy - zwrócą te nagrody ? A jakie nagrody dostaje pielęgniarka nawet 13 tki nie ma. Ponadto jest w sejmie dużo posłów z PIS co biorą wysokie emerytury i nadal pracują jako posłowie a to kolejne wysokie wynagrodzenia - to skandal !

#3  2018.05.30 06:53:41 ~Ja

I nie mamy żadnych przywilejów jak mają np.nauczyciele - żeby nawet nie mieć prawa do szybkiej rehabilitacji po latach dźwiagnia pacjentów bez podnośników - to też ogromny skandal ! Popieram 1,2

#4  2018.05.30 08:18:06 ~Do 3 i in.

Prawda przed chwilą kupowałam pełnopłatny bilet PKP a za mną słyszę głos : poproszę nauczycielski czyli ze zniżką a dlaczego ja nie mogłam kupić pielegniarskiego ? A muszę dokładać jeszcze nauczycielom z moich podatków? Nauczyciele potrafią o swoje walczyć i swoje utrzymać a ich przewodniczący to prawdziwy związkowiec a ponadto nauczyciele są aktywni politycznie, zasiadają w ławach sejmowych w licznej grupie podobnie jak i lekarze a przecież sejm jest dla wszystkich. Gro pielegniarek nie interesuje polityką- a po co nam? Tak mówią i tu piszą np. a po co nam ogólnopolskie media by społeczeństwo miało wiedzieć o naszych problemach - cóż za brak myślenia i co dalej śmieci pod dywan, że w pielegniarstwie wszystko ok? A pacjenci będą i już są coraz bardziej spretensjonowani byle jaką opieka - no bo skąd jak się mają dowiedzieć o braku norm zatrudnienia i braku kadry pielegniarskieJ jak nie z ogólnopolskich mediów ? Czy o tym trzeba aż tu pisać ? Najlepiej L-4 i do domku ? A gdzie wspólna i głośna walka o warunki płacy i pracy? Ostatni moment na takie zachowania bo lada moment wejda ukrainki w większej grupie (a już są) I zmniejszenie budżetu unijnego do 40 procent też swoje zrobi - bo zawsze uderza się w pielęgniarki.

#5  2018.05.30 08:23:27 ~SZOK

Zgodnie ze zmianami, do końca 2019 r. salowa będzie zarabiać co najmniej 2067 zł brutto, a od 2020 r. - 2605 zł. Nowela, w której określono 11 grup zawodowych zależnie od wykształcenia i specjalizacji, zakłada także wyższą płacę minimalną dla pielęgniarek z wykształceniem wyższym i specjalizacją. Przeniesiono je z grupy 9, w której współczynnik pracy wynosi 0,64, do grupy 8 ze współczynnikiem 0,73.

#6  2018.05.30 08:23:41 ~SZOK

Zgodnie ze zmianami, do końca 2019 r. salowa będzie zarabiać co najmniej 2067 zł brutto, a od 2020 r. - 2605 zł. Nowela, w której określono 11 grup zawodowych zależnie od wykształcenia i specjalizacji, zakłada także wyższą płacę minimalną dla pielęgniarek z wykształceniem wyższym i specjalizacją. Przeniesiono je z grupy 9, w której współczynnik pracy wynosi 0,64, do grupy 8 ze współczynnikiem 0,73.

#7  2018.05.30 08:24:57 ~piel.

Do 4 super napisane i dodam jeszcze jak szczurek może promować absolwentów zdrowia publicznego a deprecjonowac uznane wykształcenie podyplomowe ( kierunki mające zastosowanie w ochronie zdrowia) specjalistów z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia ?

#8  2018.05.30 08:24:58 ~piel.

Do 4 super napisane i dodam jeszcze jak szczurek może promować absolwentów zdrowia publicznego a deprecjonowac uznane wykształcenie podyplomowe ( kierunki mające zastosowanie w ochronie zdrowia) specjalistów z zakresu edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia ?

#9  2018.05.30 08:44:14 ~My

Do 6,7,8 bardzo merytoryczne i słuszne uwagi -na co my czekamy - na dalszą promocję punktowych L4? TO TYLKO NA KRÓTKO DORAŹNE DZIAŁANIA A JAKIE BĘDĄ SKUTKI TYCH DZIAŁAŃ TO SIĘ DOPIERO OKAŻE ! KIEDY W KOŃCU WYSTĄPI SZCZUREK W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH I ZWRÓCI SIĘ DO PIELĘGNIAREK A SAMA NIĄ JEST !

#10  2018.05.30 12:32:59 ~#

Do 3. To największy skandal.

#11  2018.05.30 16:18:24 ~do 4

Nic dodać i nic ująć

#12  2018.05.30 21:06:18 ~,,,,,,,

W europie są tendencje do obniżania pensji pielęgniarskich,i zmniejszania ilości personelu w oddziałach,więc nasz rząd będzie nieugięty.A jest to ciężki zawód,kto chce harować jak wół za marne grosze całe życie,niech wybiera.

#13  2018.05.31 08:21:43 ~do#

Co wam daje to lamentowanie?

#14  2018.05.31 10:19:12 ~Piel.

Do 12 w europejskich krajach zawód kiepsko wybierany - maja też pomoce pielęgniarskie - może tak zgodnie z prawdą a poza tym relatywnie zarabiają więcej i mają godny socjal, urlopy dłuższe - nie pisz bzdur - troll ?

#15  2018.05.31 10:20:58 ~do 14

Popieram - to Polska właśnie jest w ogonie Europy jeśli chodzi o liczbę pielęgniarek!

#16  2018.05.31 10:26:05 ~Ja

Do 2 zgadza się bardzo dużo emerytek pielęgniarek pracuje bo mają nędzne emerytury!

#17  2018.05.31 12:01:11 ~do 12

Z 28 państw UE tylko w Grecji i na Łotwie jest mniej pielęgniarek. W wiekszości pozostałych 2-3 krotnie więcej co oznacza ,że jedna , polska pielęgniarka pracuje za 2-3 pielęgniarki plus ma do wykonania zadania opiekuna (pomocy)- którego w Polsce nie ma. Jest też sprzątaczką, transporterem,gońcem,wynieś przynieś pozamiataj czyli chłopcem na posyłki i do bicia.

#18  2018.05.31 12:23:28 ~Asia

Do 4 zgadza się b.dobry komentarz dla nauczycieli wszystko a dla nas NIC

#19  2018.05.31 12:24:27 ~?

Do 13 nic nie robić?

#20  2018.05.31 12:29:00 ~do 17

Super napisane - transparent gotowy - na co więc czekamy ?

#21  2018.05.31 12:42:18 ~JA

Do 13 a czy to jest lamentowanie ? Bardzo tu dużo mądrych komentarzy

#22  2018.05.31 20:27:41 ~ważne !

Szykuje się krajowy protest pielęgniarek czytajcie na Onecie z dn. 25 maja 2018 art. Magdaleny Gałczyńskiej

#23  2018.05.31 20:35:59 ~_fago

Nie rozumiem, dlaczego wykonujecie prace gonca, sprzątaczki, kelnerki, pomywaczki itp! Macie to w zakresie obowiązków? Płacą Wam za to? Jeśli nie to po co to robicie! Sobie chcecie udowodnić, że dacie ze wszystkim radę, czy zyskujecie uznanie w oczach przełożonych? NIE! Jedynie politowanie i chęć dołożenia kolejnych obowiązków? Dlaczego się nie cenicie,pozwalacie na takie wykorzystywanie? Nie macie same szacunku do siebie, do ZAWODU PIELĘGNIARKI_ludzie/pacjenci to widzą, pracodawcy/przełożeni tym bardziej! Otrzasnijcie się w końcu!

#24  2018.05.31 21:27:53 ~Piel.

Do 22-23 aż się chce czytać i podobne