Skandaliczny sojusz pań w czepkach i ministra zdrowia... Zobacz co uzgodniły z ministrem!

Działalność pań w czepkach.

 

Pielęgniarski mem (11) - à propos wspólnego zobowiązania pań w czepkach i ministra zdrowia o "nie ujawnianiu szczegółów będących przedmiotem rozmów."

                                                                               Zobacz cały mem pielęgniarski (11) 

Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4.

Pielęgniarski mem (9) - à propos działalności wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko. Prosimy o propozycje dokończenia memu...

Pielęgniarski mem (8) - à propos znacznej liczby pielęgniarek i położnych przebywających na zwolnieniach L4. Dyrektorzy nie wiedzą czemu... My wiemy!

Pielęgniarski mem (7) à propos wyemitowania przez rządową telewizję reportażu o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarski mem (6) - à propos Dnia Pielęgniarki i Położnej. Niech nikt nie mówi, że w Polsce pielęgniarek i położnych nie cenią!

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko.......
1 czerwca 2018 - godz. 09.00

Komunikat ze spotkania w Ministerstwie Zdrowia w dniu 29 maja 2018 r.

Rozmowy trwają, atmosfera jest konstruktywna i widać dobrą wolę po obu stronach. Strona Rządowa przedstawiła propozycję, którą strona społeczna rekomendować będzie swoim organom kolegialnym. Jako, że rozmowy są w trakcie, strony zobowiązały się nie ujawniać szczegółów będących przedmiotem rozmów.

Komentarze na facebooku zamieszczone pod powyższym postem:

Jestem ciekawa co Naczelna Rada tam ustala jak ponoć tylko "OPINIOWAĆ MOŻE" Gdy jest potrzebny "RZECZNIK PRAW PIELĘGNIARKI" aby był ktoś kto nam pomaga, to nie wyraziła na to zgody... I za plecami środowiska... No cóż. To wszystko idzie w złym kierunku drogie Panie.

Ale to nie są prywatne rozmowy i dotyczą setek tysięcy osób, pielęgniarek i położnych. Żądamy więc ujawnienia rozmów, które dotyczą naszej przyszłości, ponieważ istnieje ewentualność i ryzyko, że podjęte decyzje i stanowiska nie będą zgodne z naszymi żądaniami, postulatom,stanowiskami i oczekiwaniami. A co za tym idzie, nie będą adekwatne do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska Ochrona Zdrowia i placówki medyczne.

Skoro rozmowy dotyczą środowiska, to dlaczego objęto je tajemnicą ? To zakrawa na knucie jak znowu zrobić środowisko w konia. Mam 5 lat do emerytury i obiecanki miodu za 10-15 lat mnie nie interesują, a i bacząc na wiek pracujących pielęgniarek to takich jak ja jest większość.

Na forum NIPIP raczej chciałabym zobaczyć jakieś konstruktywne propozycje rozwiązań problemów w pielęgniarstwie. Nie ma się czym chwalić, że strony zobowiązały się by nie ujawniać szczegółów bo to jeszcze bardziej rozwścieka środowisko. Tylko panie w czepkach wiedzą jak położyć czerwoną płachtę na byka. Brawo!!! Do tej pory na rzecz pielęgniarstwa nie zadziało się nic dobrego, wręcz przeciwnie wciąż jesteśmy na szarym końcu, mając tzw. Ochłapy a nie pensje! To żenujące, że wciąż decydenci szukają marnych, groszowych oszczędności kosztem pielęgniarek i samych pacjentów! To podłe i upokarzające, bo wciąż swoimi propozycjami robią z nas IDIOTÓW! Czyżby tym razem miało być inaczej?! W czasach kryzysu mądry buduje mosty, zaś nierozsądny stawia bariery! Zatem wciąż mamy do czynienia z nieudolnością rządzących! Panie Ministrze chce doczekać się na dniach spełnienia Pana słów: "Chciałbym, żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni!" Media połkną każdy bełkot, kartka przyjmie wiele, a środowisko pielęgniarskie już jest zmęczone pustymi i fałszywymi obietnicami! Jesteśmy deficytowe tu w Polsce nas brakuje a przez brak zainteresowania i poważnym spojrzeniem na kłopoty, braki finansowe w pielegniarstwie będziecie Państwo świadkami, wymarcia zawodu pielęgniarki. NIKT dłużej nie zgodzi się pracować na niewolniczych warunkach. Pielęgniarstwo to samodzielny zawód, kierujący się etyką zawodową, to jeden z ważniejszych głosów w zespole terapeutycznym wciąż niedoceniany w Polsce! Stłamszone, sponiewierane, zchorowane mówimy DOŚĆ!!! Czekam na odsłonę tejże tajemnicy posiedzenia!!!

31 maj i co... Coś ustaliliście ? Pochwalcie się! Coś... cokolwiek? .... Mam przeogromną ochotę zacząć was rozliczać z pracy na rzecz calego środowiska pielęgniarek i położnych bo to co "robicie" to jakaś kpina !

Co to znaczy, że strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów rozmów? Przecież to chodzi o naszą przyszłość ?????? Czyżby wasz konsensus nie miał nic wspólnego z działaniem na naszą korzyść?

Chyba Minister sie troche spocil....czyzby ogladal obrazki z Lodzi i Lublina?? a moze wykresy odnosnie wieku pielegniarek i poloznych??

Nie! Przekonywał do swojej przyszłościowej wizji - za 10-15 lat będzie DUUUŻO pielęgniarek i będą DUUUUŻO zarabiać

Atmosfera i dobra wola...brawo brawo, mamy prawo do rzetelnej informacji tu i teraz. Tragifarsy ciąg dalszy? Powtórka "zembalowa" ? Są tam jacyś myślący kompetentni ludzie?

Drogie Panie z NIPiP. Jesteście naszymi przedstawicielkami, Wasze pensje pochodzą z naszych składek i uważam, że macie moralny obowiązek informować nas na bieżąco o wynikach wszystkich rozmów, o propozycjach ministerialnych i pytać nas o opinię. Nie jesteśmy Waszymi niewolnikami. Może nadszedł w końcu czas zacząć słuchać " głosu ludu" ? Skąd w Was wzięło się przekonanie o własnej nieomylności? Poza tym , nadszedł czas by przestać przymilać się Rządowi , być cichymi i skromnymi , a zacząć twardo stawiać na swoim.

Dlaczego robią tajemnice z obrad? powinny mieć głos wszystkie pielęgniarki A tak to wyjdzie jak zwykle już nie dobrze się robi jak widzę to pańcie co nas reprezentują wrócicie do łóżek i zobaczcie jak teraz się pracuje gdzie nas coraz mniej najważniejsze papiery i gdzie tylko można chcą nas wydymać!!!

I co? Drogie Izby? Koniec miesiąca nadszedł. Żadnych wiadomości z tych wielomiesięcznych pozorowanych działań?
Będziecie próbować nam wciskać kit, że ministerek właśnie zrozumiał, obawia się, rozważa ? itd?Miały być konkrety. 
Nie tajemnice.

I będzie jak z Rezydentami. Oni też zachowali się taktownie, zaufali stronie rządowej i nie ujawniali treści rozmów.. Muszę mówić, czym to się dla nich skończyło? Naiwność naszych przedstawicieli jest żenująca.

Znowu po cichu coś ustalą dla naszego "dobra". Nadejdzie dzien że wszystkie PiP w calym kraju nie przyjda do pracy i skonczy sue to mataczenie.

I oby te słowa ciałem się stały 

Co znaczą te tajemnice? Nic o nas, bez nas!!! Jesteście naszymi przedstawicielami a my mamy prawo wiedzieć o czym o Nas rozmawiacie!!! Znowu nas sprzedacie... Koniec tych tajemnic!!

Dobrze Ala ! Kto ich wybrał tych „ przedstawicieli” Jak PIS to już daliście dupy..

Konstruktywna atmosfera? Hmm...a cóz za twór? Az starch się bać jakie wyjdą z tego konstruktywne wnioski...moze zamiast Ukrainek zastąpia nas małe krasne ludki...i ten sen w którym nie ma problemów tylko punktowe braki będzie trwać nadal...

Jest tak jak zakładałem. Gracie na zwłokę. Oby przeczekać kolejne kilka miesięcy.

Konstruktywnie doszli do wspólnego wniosku , że lepiej będzie za 10-15 lat

Tajemnica??
Oby z tej konstruktywnej atmosfery i dobrej woli,nie urodził się kolejny bubel tj. 4×400 brutto brutto

Stroną w tych rozmowach jest każda pracującą pielęgniarka w Polsce! Mamy prawo wiedzieć jakie są ustalenia!

Mam nadzieje, ze chociaz pomarancze smakowaly i kawka dobra.

Ustalajcie tak dalej bez nas w tajemnicy a ciekawe czym to się skończy. Panie jesteście naszymi przedstawicielami wiec wiecie do czego jesteście zobowiązane. Pojęcie z nimi kawkę a wam się śmieją w oczy ze was wykiwali.ale nam nie jest do śmiechu co wy dla nas zrobiliście? Czas chyba pokazać jak szanujecie nasze środowisko

Dlaczego informacje ze spotkania są taką tajemnicą. Panie czy czasem nie macie działać na naszą korzyść.

Za zamkniętymi drzwiami to było za komuny! Cofamy się jak widać.. Potajemnie to znaczy jedno : komu dać by czarne owce siedziały cicho...

Czy plebs pielegniarski jest zbyt ograniczony sby poznać temat rozmów ?

Nie rozumiem co szkodzi rozmowom ujawnienie propozycji przedstawianych przez obie strony? Dlaczego znów mamy zostać postawieni przed faktem dokonanym? Co za tajemnice? Czyżby NIPiP wstydziła się proponowanych rozwiązań?

Najwyższy czas zająć się tymi paniami i podziękować im. To nie są nasze reprezentantki.

NIPiP jak można rozmawiać i podejmować decyzję w ważnych kwestiach dotyczących polskiego pielęgniarstwa nie ujawniając tematu rozmów najbardziej zainteresowanym? Czyimi przedstawicielami jesteście?

Czyli jak zwykle d... i to czarna...niemoc wszędzie, zero .... premie dla pań minister

Kolejna tajemnica po utajnieniu pytan ze specjalizacji które juz nie wiem czy są tajne bo widziało je z 400 osób ale dla za zasady nowej kto rządzącemu zabroni moze na złość pielęgniarkom by potwierdzic ogólnie panujący pogląd ze nie ma tak rozbitej grupy zawodowej jak pielęgniarki. To jest przykre ze kazdy kto stoi wyżej zapomina ze kiedyś zaczynał tak jak każda z nas.

Znów nasze panie nad załatwia na szaro

Nie ujawniać szczegółów? Poważnie? NRPiP jest prywatną firmą chroniącą tajemnice handlowe czy reprezentuje poważną profesję?

Kiedy strajk?!

A kto tam jest z naszej , pielęgniarskiej strony?

Ustalili, że szyny były złe i podwozie też było złe

A dlaczego my pielegniarki i położne nic nie wiemy ?

Strajk strajk to jest kpina 

Atmosfera jest konstruktywna cóż za ulga .

Przynajmniej atmosfera jest konstruktywna bo na konstruktywne wnioski raczej nie mamy co liczyć

Obudzcie się! Znowu nas robią na szaro!!!

W tajemnicy to prywatne sprawy się załatwia !


30 maja 2018 - godz. 19.00

Zwolnienie lekarskie wzięło jednocześnie 30 z 37 pielęgniarek instrumentariuszek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Trzeba było ograniczyć niektóre zabiegi - informuje reporter TOK FM.

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 11.00

(2) Uczmy się od pielęgniarek z Lublina! Co wywalczyły oprócz pieniędzy? "Umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział".

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 07.00

Jest porozumienie między pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zakłada ono podwyżki płac o 1000 zł netto w dwóch transzach i wprowadzenie miesięcznego rozliczenia czasu pracy białego personelu. Negocjacje trwały do późnych godzin nocnych. Ostateczne porozumienie obie strony podpisały o godz. 23:00.

Zobacz reportaż telewizyjny...

28 maja 2018 - godz. 18.30

 

28 maja 2018 - godz. 17.15 

Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie informują: Jest jak na razie oficjalny komunikat z urzędu marszałkowskiego, że mamy 500 netto od 1maja, a nieoficjalnie jak na razie jest drugie 500 od stycznia. Zmieniamy też okres rozliczeniowy z 3 na jedno miesięczny. 

Więcej informacji wkrótce...

28 maja 2018 roku 

Bardzo serdecznie dziękujemy koleżankom z Jaczewskiego, z gastrologii, które skorzystały z oferty Pani Naczelnej i przyszły na dyżur. 

W sumie 35 zł za godzinę to niezła stawka, a i przy okazji wielka pomoc w sytuacji chorobowej. 

Dziękujemy Wam koleżanki!

Jesteście super, ale dobrze że tylko dwie. 

Koleżanki! Koledzy! Proszę, wyraźmy naszymi komentarzami "wdzięczność i doceńmy ich cywilną odwagę".

"Piękny gest"!

Dane autora korepondencji do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 


22 maja 2018

 

25 maja 2018:

NOWE! Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze

25 maja 2018:

OPINIA - od paru dni w mediach emitowana jest informacja, że jeden ze szpitali w Lublinie stanął od poniedziałku, bo do pracy nie przyszły pielęgniarki. Nie przyszły, bo wszystkie „wzięły” zwolnienia lekarskie.

Zobacz także: Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie dziwię się moim koleżankom, że wzięły zwolnienia lekarskie. Na moim oddziale pracują też chore, przepracowane koleżanki. Ja jestem już po jednej operacji kręgosłupa. Nie domaga mi kolejny poziom. Podudzie mam jak z waty. Nie domaga mi staw barkowy. W domu budzi mnie wielokrotnie ból.

25 maja 2018:

W czwartek na kilku oddziałach nie było pełnej obsady pielęgniarskiej. – Ta sytuacja już zaczyna zagrażać bezpieczeństwu pacjentów. Na zmianę przychodzi oddziałowa i jej zastępczyni. Reszta jest na zwolnieniach. Jak długo te dziewczyny tak pociągną? – usłyszeliśmy na jednym z oddziałów szpitalnych. Zobacz wypowiedź dyrektora na konferencji prasowej...

24 maja 2018:

Reportaż telewizyjny: Pielęgniarki na zwolnieniach, a nieliczne obecne pielęgniarki, stworzyły nowe kadrowe rozwiązanie: "pielęgniarkę między oddziałową, bo krąży pomiędzy oddziałami". Pielęgniarki: jesteśmy przepracowane. Co raz starsze, co raz słabsze. Nękają nas choroby...

23 maja 2018 roku

Reportaż telewizyjny: Nadal trudna sytuacja w szpitalu przy al.Kraśnickiej w Lublinie. Od wczoraj odwołane są planowe zabiegi, wstrzymane przyjęcia pacjentów na poszczególne oddziały. Wszystko przez braki kadrowe - ponad 70 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie.

Artykuł prasowy: 

W tej chwili nie istnieje zagrożenie dla pracy szpitala, tym bardziej dla życia i zdrowia pacjentów. Operacje w trybie pilnym się odbywają. SOR działa. W poniedziałek przyjęliśmy ok. 100 pacjentów. Na chwilę obecną obsada pielęgniarska jest zapewniona w stopniu wystarczającym...


We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Pielęgniarki szpitala przy Kraśnickiej na masowym zwolnieniu. "Sytuacja jest dramatyczna"

Lubelski szpital wstrzymał operacje i przyjmowanie pacjentów. Pielęgniarki mają dosyć


O sprawie mobbingu piszą media:

Artykuł pierwszy: Mobbing na sali operacyjnej. Ordynator wyżywa się na pielęgniarkach...

Artykuł drugi: Ordynator do pielęgniarek: Pier...one piz...y. Rzuca w nie narzędziami i łożyskiem wyjętym z brzucha rodzącej. Prezes szpitala: Mobbingu nie ma

Zobacz także:

#stopmobbingowiwochroniezdrowia

#krzyczeniejesttwojąsłabością


Komentarze użytkowników

#1  2018.06.01 09:39:36 ~Pielegniar

Znowu.teatrzyk. Niedobrze robi się od tego wszystkiego. Żeby nie rzec. ."Siostro".szybko DA miskę nerkowatą .będę rzygać! ! Jestem pielęgniarką z trzydziestoletnim stażem i.płakać mi się chce! Co za debile i debilki.

#2  2018.06.01 10:20:27 ~anna p

Tylko strajk!

#3  2018.06.01 10:35:40 ~a_

Coś tam cichaczem nasze pańcie upichciły. Pewnie jest to tak postępowe, odkrywcze i mające zasadniczy wpływ na rozwój polskiego pielęgniarstwa /płaca i warunki pracy/, że aż wstyd informować zainteresowane PiP i media. Moje pytanie brzmi: jak długo jeszcze damy się grillować /wykorzystywać, harować i poniżać/?

#4  2018.06.01 11:27:06 ~piel

W obecnej dobie gdzie internet, telefony są u każdego i na porządku dziennym. W takiej dobie i żeby pielęgniarki nie umiały się zsolidaryzować i nawołać do ogólnopolskiego ruszenia? Nie piszcie, nie płaczcie bo koleżanki wstyd.

#5  2018.06.01 11:51:34 ~#

Grupa Trzymająca Władzę.

#6  2018.06.01 11:59:03 ~piel-ka

Wróg wyhodowany na własnej piersi.

#7  2018.06.01 12:54:54 ~Funia

Bajki z mchu i paproci-odcinek 1pt.Jak dać coś pielegniarkom ,aby nic nie dać.Serial trwa,za pieniądze pielegniarek i położnych izbowe i związkowe okradają je nadal do spólki z rządem!

#8  2018.06.01 13:45:10 ~ja

Jestem przekonana ,że Nasza pielęgniarska władza przymierza się do wyrażenia zgody na zatrudnienie pielęgniarek za wschodniej granicy.

#9  2018.06.01 13:50:05 ~PIEL>

Tylko strajk i pierwszym postulatem wypierniczyć nasz wszystkie reprezentantki i koniec! nie rozmawiać o następnych żądaniach póki ten postulat nie będzie spełniony!

#10  2018.06.01 14:04:13 ~Ja

Będzie jak z rezydentami .Praca w jednym zakładzie.Skoro są pielęgniarki zatrudnione ze średnim to i pielęgniarki ze Wschodu też mogą pracować . W ten sposób polska pielęgniarka straci atut w rękawie i niepowtórzy się Lublin.

#11  2018.06.01 14:32:40 ~Żenada pan

Artykuł żenujący, drzeć d. zza klawiatury każdy/a głupi/a potrafi ale poza tym. dno! Same sobie na takie traktowanie pozwalamy, nikt za nas nie podpisuje takich warunków pracy i płacy a pretensje do kogo? Jaki ku.wa strajk! Kto? Z kim?

#12  2018.06.01 14:54:49 ~oliwka

W dniu dzisiejszym parlament europejski ustalił że w całej UE na tym samym stanowisku pracy takie same stawki płac, czyli pielęgniarki w całej unii powinny zarabiać tyle samo i nie ma nad czym debatować .

#13  2018.06.01 14:59:52 ~Do 10

Czyli pielęgniarka po LM to jakiś gorszy sort? Nie denerwuj mnie kobieto!

#14  2018.06.01 15:02:56 ~Kasia

Dlaczego panie " w czapkach" ? To nowy zawod?

#15  2018.06.01 15:08:11 ~Do#12

Ten wpis jest trochę spóźniony - powinien ukazać się 1 kwietnia.

#16  2018.06.01 15:19:51 ~Piel

Do12 I o tym trzeba glosno krzyczec by rzad a przedewszystkim nasze przedstawicielki ktore nas reprezentuja o tym pamietaly w rozmowach A poza tym to co to ma byc tajne rozmowy To jest kpina z nas I to przez kogo pielegniarki ktore reprezentuja nasza strone ROZMOWY POWINNY BYC JAWNE NIC BEZ NAS O NAS

#17  2018.06.01 15:27:24 ~Albi

No cóż drogie panie z ministrem same doprowadzicie do tego że pracy dla was nie będzie ,ponieważ minister złożył sprawy leczenia w ręce Najświętrzej Marii panny zawsze dziewicy.

#18  2018.06.01 17:58:01 ~Dana

A co z pielęgniarkami pracującymi w Dps? Nic nas nie obowiązuje, żadne podwyżki, bo płaci starosta.Do starosty kutnowskiego nie dochodzą żadne argumenty. Gdzie dzwonić dalej? Pracujemy za najniższą krajową, tak jak opiekunowie nikt nikt nam nie pomaga, ale mimo wszystko lubimy tą pracę. Chyba trzeba poszukać innej.

#19  2018.06.01 19:11:10 ~Piel.

Wielokrotnie tu pisałam, że pazerna harówka nie, L- 4 nie, punktowe protesty nie! Czy tak trudno jest to zrozumieć? To tylko są działania doraźne, uzaleźniacie się od dyrektorów i nikt tego nie bierze na poważnie.Inne bardziej pazerne koleżanki was zastąpią, dyrektor zastraszy a minister zabroni wystawiania L4 pielegniarkom. POWTARZAM PO RAZ KOLEJNY TYLKO OGÓLNOPOLSKI PROTEST W CAŁYM KRAJU DŁUGOTRWAŁY MĄDRY MOŻE COKOLWIEK ZMIENIĆ. NAJPIERW POWINNA ODEJŚĆ : MAŁAS, PTOK I SZCZUREK !

#20  2018.06.01 19:13:03 ~piel.

Do 19 super - brawo !

#21  2018.06.01 19:20:08 ~do 19

Bardzo dobrze i dodam od siebie że zawsze pis. ,że nasze związki są prorządowe - to jedna sitwa - odrazu się sami wybrali bo spodziewali się że pielęgniarki będą się upominać o swoje za tyle lat oszustwa ! NIE POZWÓLMY NA DALSZY CIĄG OSZUSTWA !

#22  2018.06.01 19:23:48 ~Do#12

Pracownicy delegowania czasowo do pracy w innym państwie UE otrzymają takie same wynagrodzenia za tą samą pracę w tym samym miejscu - taką uchwałę podjął Parlament Europejski. Oznacza to, że jeśli Twój szpital oddeleguje Cię do pracy w innym kraju unijnym musi zapłacić Ci tyle samo co pielęgniarkom miejscowym. I nic poza tym. Nie pisz zatem bzdur o równych płacach w "w całej unii".

#23  2018.06.01 21:05:35 ~Maja

Czy możecie powiedzieć o których 400 pytaniach niejawnych ! jest mowa. Proszę o odpowiedż.

#24  2018.06.01 21:24:58 ~M.

Porażka.

#25  2018.06.01 21:43:58 ~do 22

Prawda jest to że polskich pielęgniarek nikt nie musi delegować do pracy w szpitalach w UE ponieważ są tak zaradne i zorganizowane że potrafią sobie same pracy poszukać . W szpitalach w Polsce jest tylko możliwe że na jedną piel przypada 40 pacjentów , w którym szpitalu i którym kraju UE obowiązują takie normy . Gdyby polska piel zarabiała by połowę tego co zarabia piel w UE nie byłyby potrzebne jakieś szemrane obrady .a pielęgniarek w Polsce byłoby więcej bo pracowały by w Polsce . Równe płace to tylko taka ironia błędnie zrozumiana &hellip.

#26  2018.06.01 22:35:59 ~Piel

O jakim strajku a pielęgniarki kontraktowego gładzczą lekarzy i rzucają kłody pod nogi swoim koleżanką i jeszcze szpitale małe wykupione przez spółkę gdzie kompetencje pielęgniarki ocenia ordynator stosując mobing i robi to za plecami. a naczelną w takim szpitaliku nie ma nic do powiedzenia i jaki strajk

#27  2018.06.02 08:01:56 ~Do#18

"A co z pielęgniarkami pracującymi w Dps" ? Kiedyś, dawno temu , pisałam co można zrobić. Zmiana formy zatrudnienia z etatu w DPS na grupową praktykę pielęgniarską i bezpośredni kontrakt z NFZ na pielęgniarską opiekę długoterminową. Nikt w tym temacie nie odezwał się. To naprawdę w wielu DPS-ach bardzo dobrze działa. W pozostałych tylko narzekania - „A, ja myśle, ze panowie duza by juz mogli mieć, ino oni nie chcom chcieć! ”

#28  2018.06.03 12:46:34 ~piel.

Do 18 a co ? nic nie spadnie samo - organizujcie się !

#29  2018.06.03 12:47:54 ~ja

Do 26 tym bardziej strajk

#30  2018.06.03 12:51:15 ~do 26

Kto pozwala na kontrakty w służbie zdrowia - niedopuszczalne - pierwsza sprawa do walki - kontrakty to początek naszej klęski a za kontraktami kiedyś opowiadał się bardzo redaktor tego portalu - pamiętamy. Nie oszczędzajcie kontraktowych !

#31  2018.06.03 12:51:38 ~do 30

Zgadza się

#32  2018.06.03 13:06:55 ~do 30

Popieram - wiadomo kto wymyślił kontrakty - cwana Kopacz - zamiast zachęcanie do zawodu pielęgniarki odpowiednimi pensjami i praca na 1 etacie a i obecny rząd też kontrakty uznaje ale pani z sieciówki ma mieć już niedziele wolne do kościoła z rodziną musi póść ale pielegniarka robot-niewolnica na kontraktach i innych formach pazerstwa już nie ! SZCZEGÓLNIE PODŁE - KAŻDY RZĄD PLUJE NAM W TWARZ A MY TYLKO LATAMI TU PISZEMY I UPAJAMY SIĘ PAZERNĄ HARÓWKĄ - CO TO PISANIE TU DAJE ? NA CO MY CZEKAMY ? Tak pamiętam jak redakcja portalu pisała o związkowm zakazie kontraktów - wygoglujcie - obłuda !

Dodaj komentarz