Zobacz nową siatkę płac pielęgniarek i położnych z konkretnymi kwotami najniższego wynagrodzenia (po przeszeregowaniu magistrów bez specjalizacji do grupy 8) w grupach: pielęgniarka, magister pielęgniarstwa, magister pielęgniarstwa ze specjalizacją.

Nowa siatka płac pielęgniarek i położnych.

Pielęgniarski mem (13) - à propos zapowiedzi, że kampania rządowa promująca zawód pielęgniarki będzie prowadzona wśród przedszkolaków...

Rząd rozpoczął kampanię promującą zawód pielęgniarki... "Zaczynamy już od przedszkola, zaczniemy już od przedszkola, przyjdziemy już do przedszkoli i będziemy pokazywać pielęgniarki jako zawód wyjątkowy, pielęgniarzy jako zawód naprawdę dający satysfakcję, pójdziemy do szkół podstawowych, pójdziemy do szkół średnich...". Zobacz reportaż telewizyjny o tych frapujących działaniach...

Zobacz cały mem pielęgniarki (13) 

Zobacz więcej informacji w aktualnościach w dziale: Rząd promuje zawód pielęgniarki...


Zobacz inne pielęgniarskie memy:

Pielęgniarski mem (12) -  à propos udziału pani Małas w rządowej kampanii promującej zawód pielęgniarki i położnej...

Pielęgniarski mem (11) - à propos wspólnego zobowiązania pań w czepkach i ministra zdrowia o "nie ujawnianiu szczegółów będących przedmiotem rozmów."

Pielęgniarski mem (10) - à propos wynagrodzeń pielęgniarek i położnych w kontekście zwolnień L4.

Pielęgniarski mem (9) - à propos działalności wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko. Prosimy o propozycje dokończenia memu...

Pielęgniarski mem (8) - à propos znacznej liczby pielęgniarek i położnych przebywających na zwolnieniach L4. Dyrektorzy nie wiedzą czemu... My wiemy!

Pielęgniarski mem (7) à propos wyemitowania przez rządową telewizję reportażu o "epidemii" wśród pielęgniarek anestezjologicznych i instrumentariuszek. W sumie to nic się nie dzieje. Poinformowano tylko ZUS, wojewodę, NFZ. A dyrektor mówi, że sytuacja dotyczy tylko 5% pielęgniarek. Pozostałe pracują normalnie...

Pielęgniarski mem (6) - à propos Dnia Pielęgniarki i Położnej. Niech nikt nie mówi, że w Polsce pielęgniarek i położnych nie cenią!

Pielęgniarski mem (5) - à propos ustawowego zmuszenia pielęgniarek i położnych do wypisywania druków L4. Cel? Optymalne wykorzystani czasu lekarza.

Pielęgniarski mem (4) - à propos zapowiedzi rządu, że dyrektor szpitala będzie mógł wziąć pod opiekę pielęgniarkę z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (3) - à propos pielęgniarek z Ukrainy...

Pielęgniarski mem (2) - à propos rozpoczynającej się w dniu dzisiejszym (18 kwietnia) "debacie o zdrowiu" ministra Szumowskiego w kontekście obecnej sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych...

Pielęgniarski mem (1) - à propos "sytuacji punktowych" wiceministra zdrowia pani Józefy Szczurek-Żelazko......

9 czerwca 2018 roku 

Obowiązująca siatka płac:

Siatka płac, która będzie obowiązywać po nowelizacji ustawy:


8 czerwca 2018 roku 

Komentarze na pielęgniarki.info.pl 

- W ramach promocji zawodu proponuję p.Violetcie Porowskiej podać wynagrodzenie p. Małas i szefostwa izb wszelkich szczebli. To powinno zachęcić przyszłe pielęgniarki i położne do zawodu. Wszak "każdy żołnierz nosi buławę w tornistrze", jak mawiał Napoléon Bonaparte .

- O tak pokażcie pracę pielęgniarek na oddziałach wtedy nawet te , które byłyby chętne szybko zmienią zdanie o tym zawodzie. Na dzień dzisiejszy to jest orka ,a nie praca, odpowiedzialność bardzo duża ,a zapłata byle jaka. Czym chcecie zachęcić młodych ludzi ? etos pielęgniarki? atrakcyjny zawód? a co to jest? tak mogą pisać osoby, które dawno, albo w ogóle nie pracowały w tym zawodzie.

- To jest maskarada a nie promocja. Następna z czepkiem z uposażeniem kilkadziesiąt tyś. bawi się naszym kosztem.

- Taka "promocja" to "doprowadzenie do niewłaściwego rozporządzenia własnym życiem" - powinna być zakazana i z urzędu ścigana!

- Żenada roku,wstyd na to patrzeć.

- Może pani w czepku spojrzy w lustro i zostanie pielęgniarką.Bo jaki ma w tym cel.Może pokazywać się np.w koronie, ale małym dziewczynkom,które chętnie będą to naśladować,bo chcą być księżniczkami. Naprawdę,mało inteligentne.

- Czy pani wojewoda polecałaby zawód pielęgniarki swojej córce / synowi ?

- "Trzeba od nowa zbudować etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu" -czuję jakbym cofnęła się jakieś 30 lat. Bareja by tego lepiej nie wymyślił. Czy te panie liczą na rzesze naiwnych dziewcząt, które wystarczy napaś ideałami, hasłami o powołaniu i służbie drugiemu człowiekowi żeby zrobić z nich pokorne, ciche, niczego nie domagające się wyrobnice? Co prawda historia kołem się toczy ale w tym wypadku to się nie uda. Jaka atrakcyjność, jaki prestiż? Toż to agonia pielęgniarstwa. Wstyd, że nasze przedstawicielki wygadują takie rzeczy, wstyd, że pozwalają na wykorzystywanie symbolu pielęgniarstwa do odstawienia cyrku.

- Wmawianie małym dzieciom w przedszkolu ,ze czarne jest białe jest głęboko nieetyczne. Rodzice nie powinni wyrazić zgody na pranie mózgu kilkuletnich dzieci . Ogromnm błędem było istnienie LM , gdzie indoktrynowano 15 letnie dziewczyny, mówiono o misji,powołaniu i poświęceniu swojego życia dla innych, formowano postawy uległe , służebne , rozwijano mentalność niewolnika co było i jest wielką krzywdą i stratą dla tych osób. Zawód pielęgniarki jest totalnie niebezpieczny. To gwarancja szybkiej utraty zdrowia i harówki za pensję niewolnika , to status pogardzanego służącego z trudem dożywającego głodowej emerytury. Zachęcanie nieletnich do wybieranie takiego losu to niemoralna propozycja a nie promocja zawodu.

- To oczywiście kompletna parodia o czym świadczy również uśmiech "od ucha do ucha" w wykonaniu wspomnianej "baby". A jeszcze w tle niebieska ( ? ) flaga, dobrana pewnie do koloru bluzki "baby", z czymś co może przypominać godło Rzeczpospolitej w niepoprawnych barwach. I taka to promocja w pełni popierana przez p. Małas , która zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie oraz, że będzie budować od nowa etos pielęgniarki i położnej i akcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu. Tu jednak nie jest potrzebna budowa a generalny remont w wykonaniu osób kompetentnych. "Bo dobry Bóg już zrobił, co mógł, teraz trzeba zawołać fachowca".

- Czepek na głowie Pani Wojewody to policzek dla pielęgniarek. Niezależnie od naszego podejścia do czepka jest to symbol zawodu. Dla mnie to kolejne przedstawienie. Nikt nie wkłada nakryć głowy np. biskupów, ale dla promocji przed wyborami czepek pielęgniarki warto nałożyć. A nuż durny ludek jeszcze raz uwierzy. Nie jest ważne, że pielęgniarki się nie szanuje, nie płaci im w należyty sposób. Można się promować jako dobry wojewoda, ludzki pan. Pani Prezes Małas powinna podziękować i odejść. Przekroczyła wszelkie granice. Etosu nie trzeba budować na nowo, on jest wpisany w zawód. Trzeba szanować pielęgniarkę jak każdego człowieka, a nie robić przedstawienie. Należyte wynagrodzenie a nie durne wypowiedzi i gesty. Żadnych informacji, pozorowane działania, brak wiedzy, beznadziejne wypowiedzi o "dinozaurach pielęgniarskich" i "starych pielęgniarkach". Powtarzanie i cytowanie poprzedniczek jako własnych wypowiedzi. Tylko Pani Prezes trzeba wiedzieć w jakich sytuacjach wypowiadała się Tułodziecka, czy Rogala-Pawelczyk. Zawsze po stronie pielęgniarek, nigdy po stronie rządzącej. Nie ważne czy w telewizji czy w prasie. Mogłaby się Pani Małas dużo od nich nauczyć. Proszę poszukać w mediach a zobaczycie jaka jest różnica pomiędzy kampanią Ostatni dyżur a tym co teraz prezentuje NIPiP. Pani Prezes Małas, co Pani zrobiła z efektami tamtej kampanii? Czas się żegnać i odejść, niestety w niesławie jako najgorszy Prezes NRPiP w historii samorządu pielęgniarek położnych.

Zachowano oryginalną pisownię


6 czerwca 2018 roku 

Wicewojewoda rusza z kampanią promocyjną pielęgniarstwa i położnictwa

Musimy zaproponować młodym ludziom wejście do tego zawodu. Rozpoczynamy pozytywną kampanię bo praca w tym obszarze, dzięki propozycjom Ministerstwa Zdrowia oraz Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, staje się jeszcze bardziej stabilna finansowo – zauważa Violetta Porowska, wicewojewoda opolski, która zapowiada promocję pielęgniarstwa i położnictwa. To pierwsza inicjatywa w Polsce, podjęta przez wojewodę.

(...)

Aby odwrócić niekorzystny trend, Violetta Porowska zapowiedziała start pozytywnej kampanii promocyjnej oba ww. zawody.- Zaczynamy pozytywną promocję już w przedszkolu, szkole średniej, ale też szkole podstawowej. Musimy rozmawiać z tymi młodymi ludźmi, którzy kiedyś będą decydowali o swojej przyszłości, że to jest piękny zawód - dodaje wicewojewoda Porowska.

- To pierwszy tego typu pomysł w Polsce! Musimy społeczeństwo zaprogramować na pielęgniarstwo – zauważa Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Prezes zauważa, że to co na co dzień widzą pacjenci jest jedynie wycinkiem zawodowych obowiązków pielęgniarek i położnych. – Musimy pokazać prace pielęgniarek na oddziałach takich jak interna, pediatria czy chirurgia – zauważa Małas.

Prezes Małas, podczas dzisiejszego briefingu prasowego wicewojewody opolskiego, zadeklarowała, że będzie rekomendować ideę promocji autorstwa Violetty Porowskiej, także w Warszawie. – Trzeba zbudować od nowa etos pielęgniarki i położnej i zaakcentować atrakcyjność i prestiż tego zawodu.

5 czerwca wicewojewoda opolski spotkała się z pielęgniarkami i położnymi, podczas konferencji pn. „Zdarzenia niepożądane w pielęgniarstwie i położnictwie, prawa pacjenta” w PMWSZ w Opolu.

O szczegółach akcji już niebawem na stronie OUW!

źródło (tekst + zdjęcie): strona internetowa Urzędu Wojewódzkiego w Opolu 


5 czerwca 2018 godz. 13.29 

Informacja z fanpage samorządu izby pip

"Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych jest organem samorządu zawodowego, której celem jest reprezentowanie pielęgniarek i położnych tak by jak najlepiej dbać o interesy zawodowe, społeczne i gospodarcze tej grupy. Prowadzone z Ministerstwem Zdrowia trójstronne rozmowy z udziałem Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych wynikają ze statutowego obowiązku Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych dotyczącego opiniowania aktów prawnych i dbania o zapewnienie środowisku godziwych warunków pracy i płacy.

Decyzja o nieujawnianiu obecnego stanu rozmów została ustalona trójstronnie i wynika z tego, że negocjacje wciąż trwają. Wyniki rozmów zostaną przedstawione całemu środowisku, a efekty prac rzetelnie zaprezentowane jeszcze w tym miesiącu. Naczelnej Radzie Pielęgniarek i Położnych zależy na tym, żeby nie przedstawiać wyników fragmentarycznych, które przez brak pełnego kontekstu i szczegółowych ustaleń mogą powodować dezinformację i utrwalanie przekonań niezgodnych z prawdą.

Jednocześnie NRPiP nieustannie podtrzymuje stanowisko dotyczące ustawy z dnia 8 czerwca 2017 r. o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego pracowników wykonujących zawody medyczne zatrudnionych w podmiotach leczniczych (Dz. U. poz. 1473). Pielęgniarki i położne stały się na mocy przywołanej ustawy personelem medycznym gorszej kategorii – nie zgadzamy się na zawarte w ustawie zapisy i postulujemy m.in. o zwiększenie wynagrodzeń w służbie zdrowia oraz takie ustalenie ich wysokości, aby wynagrodzenia pielęgniarek i położnych odpowiadały zakresowi ich zadań i odpowiedzialności oraz poziomowi wymaganego wykształcenia i oczekiwanego zaangażowania w procesie leczenia i pielęgnowania pacjentów.

Podtrzymujemy także stanowisko o konieczności wyeliminowania jednoosobowych dyżurów, które są zagrożeniem zarówno dla bezpieczeństwa naszego zawodowego środowiska jak i zdrowia pacjentów. Konieczne jest ustalenie norm zatrudnienia adekwatnych do charakteru placówki.

Prowadzenie rozmów z Ministerstwem Zdrowia jest elementem szerszych prac i postulatów NRPiP i OZZPiP, a o jego efektach – wraz z pozostałymi zaangażowanymi stronami – będziemy informować tak szybko jak to możliwe".


5 czerwca 2018 - godz. 09.00

"Otrzymaliśmy nową propozycję, jeśli chodzi o płace i kontynuację „4 razy 400 zł”. Jest kilka rozwiązań. Jesteśmy w trakcie mediacji z ministerstwem zdrowia. Musimy przedyskutować nowe propozycje na prezydium Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych i Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, które liczy 18 osób – mówi Zofia Małas, prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. -  Zwołaliśmy nadzwyczajne posiedzenie prezydium na 11 czerwca i tam będziemy omawiać te nowe propozycje".

Więcej informacji w sprawie znajdziesz tutaj...

1 czerwca 2018 - godz. 09.00

Komunikat ze spotkania w Ministerstwie Zdrowia w dniu 29 maja 2018 r.

Rozmowy trwają, atmosfera jest konstruktywna i widać dobrą wolę po obu stronach. Strona Rządowa przedstawiła propozycję, którą strona społeczna rekomendować będzie swoim organom kolegialnym. Jako, że rozmowy są w trakcie, strony zobowiązały się nie ujawniać szczegółów będących przedmiotem rozmów.

Komentarz: 

Na forum NIPIP raczej chciałabym zobaczyć jakieś konstruktywne propozycje rozwiązań problemów w pielęgniarstwie. Nie ma się czym chwalić, że strony zobowiązały się by nie ujawniać szczegółów bo to jeszcze bardziej rozwścieka środowisko. Tylko panie w czepkach wiedzą jak położyć czerwoną płachtę na byka. Brawo!!! Do tej pory na rzecz pielęgniarstwa nie zadziało się nic dobrego, wręcz przeciwnie wciąż jesteśmy na szarym końcu, mając tzw. Ochłapy a nie pensje! To żenujące, że wciąż decydenci szukają marnych, groszowych oszczędności kosztem pielęgniarek i samych pacjentów! To podłe i upokarzające, bo wciąż swoimi propozycjami robią z nas IDIOTÓW! Czyżby tym razem miało być inaczej?! W czasach kryzysu mądry buduje mosty, zaś nierozsądny stawia bariery! Zatem wciąż mamy do czynienia z nieudolnością rządzących! Panie Ministrze chce doczekać się na dniach spełnienia Pana słów: "Chciałbym, żeby w Polsce za lat 10, 15 pielęgniarstwo było silne, mocne i rozwijało się w sposób ciągły, żeby ten zawód – który jest pięknym zawodem, najbliższym pacjentowi – był doceniany w sposób adekwatny i odpowiedni!" Media połkną każdy bełkot, kartka przyjmie wiele, a środowisko pielęgniarskie już jest zmęczone pustymi i fałszywymi obietnicami! Jesteśmy deficytowe tu w Polsce nas brakuje a przez brak zainteresowania i poważnym spojrzeniem na kłopoty, braki finansowe w pielegniarstwie będziecie Państwo świadkami, wymarcia zawodu pielęgniarki. NIKT dłużej nie zgodzi się pracować na niewolniczych warunkach. Pielęgniarstwo to samodzielny zawód, kierujący się etyką zawodową, to jeden z ważniejszych głosów w zespole terapeutycznym wciąż niedoceniany w Polsce! Stłamszone, sponiewierane, zchorowane mówimy DOŚĆ!!! Czekam na odsłonę tejże tajemnicy posiedzenia!!!

Komentarze na facebooku zamieszczone pod powyższym postem:

Jestem ciekawa co Naczelna Rada tam ustala jak ponoć tylko "OPINIOWAĆ MOŻE" Gdy jest potrzebny "RZECZNIK PRAW PIELĘGNIARKI" aby był ktoś kto nam pomaga, to nie wyraziła na to zgody... I za plecami środowiska... No cóż. To wszystko idzie w złym kierunku drogie Panie.

Ale to nie są prywatne rozmowy i dotyczą setek tysięcy osób, pielęgniarek i położnych. Żądamy więc ujawnienia rozmów, które dotyczą naszej przyszłości, ponieważ istnieje ewentualność i ryzyko, że podjęte decyzje i stanowiska nie będą zgodne z naszymi żądaniami, postulatom,stanowiskami i oczekiwaniami. A co za tym idzie, nie będą adekwatne do obecnej sytuacji, w jakiej znajduje się Polska Ochrona Zdrowia i placówki medyczne.

Skoro rozmowy dotyczą środowiska, to dlaczego objęto je tajemnicą ? To zakrawa na knucie jak znowu zrobić środowisko w konia. Mam 5 lat do emerytury i obiecanki miodu za 10-15 lat mnie nie interesują, a i bacząc na wiek pracujących pielęgniarek to takich jak ja jest większość.

31 maj i co... Coś ustaliliście ? Pochwalcie się! Coś... cokolwiek? .... Mam przeogromną ochotę zacząć was rozliczać z pracy na rzecz calego środowiska pielęgniarek i położnych bo to co "robicie" to jakaś kpina !

Co to znaczy, że strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów rozmów? Przecież to chodzi o naszą przyszłość ?????? Czyżby wasz konsensus nie miał nic wspólnego z działaniem na naszą korzyść?

Chyba Minister sie troche spocil....czyzby ogladal obrazki z Lodzi i Lublina?? a moze wykresy odnosnie wieku pielegniarek i poloznych??

Nie! Przekonywał do swojej przyszłościowej wizji - za 10-15 lat będzie DUUUŻO pielęgniarek i będą DUUUUŻO zarabiać

Atmosfera i dobra wola...brawo brawo, mamy prawo do rzetelnej informacji tu i teraz. Tragifarsy ciąg dalszy? Powtórka "zembalowa" ? Są tam jacyś myślący kompetentni ludzie?

Drogie Panie z NIPiP. Jesteście naszymi przedstawicielkami, Wasze pensje pochodzą z naszych składek i uważam, że macie moralny obowiązek informować nas na bieżąco o wynikach wszystkich rozmów, o propozycjach ministerialnych i pytać nas o opinię. Nie jesteśmy Waszymi niewolnikami. Może nadszedł w końcu czas zacząć słuchać " głosu ludu" ? Skąd w Was wzięło się przekonanie o własnej nieomylności? Poza tym , nadszedł czas by przestać przymilać się Rządowi , być cichymi i skromnymi , a zacząć twardo stawiać na swoim.

Dlaczego robią tajemnice z obrad? powinny mieć głos wszystkie pielęgniarki A tak to wyjdzie jak zwykle już nie dobrze się robi jak widzę to pańcie co nas reprezentują wrócicie do łóżek i zobaczcie jak teraz się pracuje gdzie nas coraz mniej najważniejsze papiery i gdzie tylko można chcą nas wydymać!!!

I co? Drogie Izby? Koniec miesiąca nadszedł. Żadnych wiadomości z tych wielomiesięcznych pozorowanych działań?
Będziecie próbować nam wciskać kit, że ministerek właśnie zrozumiał, obawia się, rozważa ? itd?Miały być konkrety. 
Nie tajemnice.

I będzie jak z Rezydentami. Oni też zachowali się taktownie, zaufali stronie rządowej i nie ujawniali treści rozmów.. Muszę mówić, czym to się dla nich skończyło? Naiwność naszych przedstawicieli jest żenująca.

Znowu po cichu coś ustalą dla naszego "dobra". Nadejdzie dzien że wszystkie PiP w calym kraju nie przyjda do pracy i skonczy sue to mataczenie.

I oby te słowa ciałem się stały 

Co znaczą te tajemnice? Nic o nas, bez nas!!! Jesteście naszymi przedstawicielami a my mamy prawo wiedzieć o czym o Nas rozmawiacie!!! Znowu nas sprzedacie... Koniec tych tajemnic!!

Dobrze Ala ! Kto ich wybrał tych „ przedstawicieli” Jak PIS to już daliście dupy..

Konstruktywna atmosfera? Hmm...a cóz za twór? Az starch się bać jakie wyjdą z tego konstruktywne wnioski...moze zamiast Ukrainek zastąpia nas małe krasne ludki...i ten sen w którym nie ma problemów tylko punktowe braki będzie trwać nadal...

Jest tak jak zakładałem. Gracie na zwłokę. Oby przeczekać kolejne kilka miesięcy.

Konstruktywnie doszli do wspólnego wniosku , że lepiej będzie za 10-15 lat

Tajemnica??
Oby z tej konstruktywnej atmosfery i dobrej woli,nie urodził się kolejny bubel tj. 4×400 brutto brutto

Stroną w tych rozmowach jest każda pracującą pielęgniarka w Polsce! Mamy prawo wiedzieć jakie są ustalenia!

Mam nadzieje, ze chociaz pomarancze smakowaly i kawka dobra.

Ustalajcie tak dalej bez nas w tajemnicy a ciekawe czym to się skończy. Panie jesteście naszymi przedstawicielami wiec wiecie do czego jesteście zobowiązane. Pojęcie z nimi kawkę a wam się śmieją w oczy ze was wykiwali.ale nam nie jest do śmiechu co wy dla nas zrobiliście? Czas chyba pokazać jak szanujecie nasze środowisko

Dlaczego informacje ze spotkania są taką tajemnicą. Panie czy czasem nie macie działać na naszą korzyść.

Za zamkniętymi drzwiami to było za komuny! Cofamy się jak widać.. Potajemnie to znaczy jedno : komu dać by czarne owce siedziały cicho...

Czy plebs pielegniarski jest zbyt ograniczony sby poznać temat rozmów?

Nie rozumiem co szkodzi rozmowom ujawnienie propozycji przedstawianych przez obie strony? Dlaczego znów mamy zostać postawieni przed faktem dokonanym? Co za tajemnice? Czyżby NIPiP wstydziła się proponowanych rozwiązań?

Najwyższy czas zająć się tymi paniami i podziękować im. To nie są nasze reprezentantki.

NIPiP jak można rozmawiać i podejmować decyzję w ważnych kwestiach dotyczących polskiego pielęgniarstwa nie ujawniając tematu rozmów najbardziej zainteresowanym? Czyimi przedstawicielami jesteście?

Czyli jak zwykle d... i to czarna...niemoc wszędzie, zero .... premie dla pań minister

Kolejna tajemnica po utajnieniu pytan ze specjalizacji które juz nie wiem czy są tajne bo widziało je z 400 osób ale dla za zasady nowej kto rządzącemu zabroni moze na złość pielęgniarkom by potwierdzic ogólnie panujący pogląd ze nie ma tak rozbitej grupy zawodowej jak pielęgniarki. To jest przykre ze kazdy kto stoi wyżej zapomina ze kiedyś zaczynał tak jak każda z nas.

Znów nasze panie nad załatwia na szaro

Nie ujawniać szczegółów? Poważnie? NRPiP jest prywatną firmą chroniącą tajemnice handlowe czy reprezentuje poważną profesję?

Kiedy strajk?!

A kto tam jest z naszej , pielęgniarskiej strony?

Ustalili, że szyny były złe i podwozie też było złe

A dlaczego my pielegniarki i położne nic nie wiemy ?

Strajk strajk to jest kpina 

Atmosfera jest konstruktywna cóż za ulga .

Przynajmniej atmosfera jest konstruktywna bo na konstruktywne wnioski raczej nie mamy co liczyć

Obudzcie się! Znowu nas robią na szaro!!!

W tajemnicy to prywatne sprawy się załatwia !


30 maja 2018 - godz. 19.00

Zwolnienie lekarskie wzięło jednocześnie 30 z 37 pielęgniarek instrumentariuszek z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Łodzi. Trzeba było ograniczyć niektóre zabiegi - informuje reporter TOK FM.

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 11.00

(2) Uczmy się od pielęgniarek z Lublina! Co wywalczyły oprócz pieniędzy? "Umowy mają być zawierane na oddział, a nie na szpital, dzięki czemu pielęgniarka nie będzie mogła być „przerzucana” z oddziału na oddział".

Zobacz szczegóły...

30 maja 2018 - godz. 07.00

Jest porozumienie między pielęgniarkami i położnymi a dyrekcją Szpitala Wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Zakłada ono podwyżki płac o 1000 zł netto w dwóch transzach i wprowadzenie miesięcznego rozliczenia czasu pracy białego personelu. Negocjacje trwały do późnych godzin nocnych. Ostateczne porozumienie obie strony podpisały o godz. 23:00.

Zobacz reportaż telewizyjny...

28 maja 2018 - godz. 18.30

 

28 maja 2018 - godz. 17.15 

Pielęgniarki ze szpitala w Lublinie informują: Jest jak na razie oficjalny komunikat z urzędu marszałkowskiego, że mamy 500 netto od 1maja, a nieoficjalnie jak na razie jest drugie 500 od stycznia. Zmieniamy też okres rozliczeniowy z 3 na jedno miesięczny. 

Więcej informacji wkrótce...

28 maja 2018 roku 

Bardzo serdecznie dziękujemy koleżankom z Jaczewskiego, z gastrologii, które skorzystały z oferty Pani Naczelnej i przyszły na dyżur. 

W sumie 35 zł za godzinę to niezła stawka, a i przy okazji wielka pomoc w sytuacji chorobowej. 

Dziękujemy Wam koleżanki!

Jesteście super, ale dobrze że tylko dwie. 

Koleżanki! Koledzy! Proszę, wyraźmy naszymi komentarzami "wdzięczność i doceńmy ich cywilną odwagę".

"Piękny gest"!

Dane autora korepondencji do wiadomości redakcji pielegniarki.info.pl 


22 maja 2018

 

25 maja 2018:

NOWE! Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze

25 maja 2018:

OPINIA - od paru dni w mediach emitowana jest informacja, że jeden ze szpitali w Lublinie stanął od poniedziałku, bo do pracy nie przyszły pielęgniarki. Nie przyszły, bo wszystkie „wzięły” zwolnienia lekarskie.

Zobacz także: Komentarz na pielegniarki.info.pl: Nie dziwię się moim koleżankom, że wzięły zwolnienia lekarskie. Na moim oddziale pracują też chore, przepracowane koleżanki. Ja jestem już po jednej operacji kręgosłupa. Nie domaga mi kolejny poziom. Podudzie mam jak z waty. Nie domaga mi staw barkowy. W domu budzi mnie wielokrotnie ból.

25 maja 2018:

W czwartek na kilku oddziałach nie było pełnej obsady pielęgniarskiej. – Ta sytuacja już zaczyna zagrażać bezpieczeństwu pacjentów. Na zmianę przychodzi oddziałowa i jej zastępczyni. Reszta jest na zwolnieniach. Jak długo te dziewczyny tak pociągną? – usłyszeliśmy na jednym z oddziałów szpitalnych. Zobacz wypowiedź dyrektora na konferencji prasowej...

24 maja 2018:

Reportaż telewizyjny: Pielęgniarki na zwolnieniach, a nieliczne obecne pielęgniarki, stworzyły nowe kadrowe rozwiązanie: "pielęgniarkę między oddziałową, bo krąży pomiędzy oddziałami". Pielęgniarki: jesteśmy przepracowane. Co raz starsze, co raz słabsze. Nękają nas choroby...

23 maja 2018 roku

Reportaż telewizyjny: Nadal trudna sytuacja w szpitalu przy al.Kraśnickiej w Lublinie. Od wczoraj odwołane są planowe zabiegi, wstrzymane przyjęcia pacjentów na poszczególne oddziały. Wszystko przez braki kadrowe - ponad 70 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie.

Artykuł prasowy: 

W tej chwili nie istnieje zagrożenie dla pracy szpitala, tym bardziej dla życia i zdrowia pacjentów. Operacje w trybie pilnym się odbywają. SOR działa. W poniedziałek przyjęliśmy ok. 100 pacjentów. Na chwilę obecną obsada pielęgniarska jest zapewniona w stopniu wystarczającym...


We wtorek zwołano konferencję prasową w związku z sytuacją.

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Pielęgniarki szpitala przy Kraśnickiej na masowym zwolnieniu. "Sytuacja jest dramatyczna"

Lubelski szpital wstrzymał operacje i przyjmowanie pacjentów. Pielęgniarki mają dosyć


O sprawie mobbingu piszą media:

Artykuł pierwszy: Mobbing na sali operacyjnej. Ordynator wyżywa się na pielęgniarkach...

Artykuł drugi: Ordynator do pielęgniarek: Pier...one piz...y. Rzuca w nie narzędziami i łożyskiem wyjętym z brzucha rodzącej. Prezes szpitala: Mobbingu nie ma

Zobacz także:

#stopmobbingowiwochroniezdrowia

#krzyczeniejesttwojąsłabością 

Komentarze użytkowników

#1  2018.06.09 11:51:02 ~Piel

Jeśli to rzeczywiście wejdzie w życie to np u mnie już na Dzień dzisiejszy 3 Koleżanki powiedziały że zrezygnują z zawodu.Wieksze pieniądze zarobią w byle butiku .Doskonała droga do zmniejszenia i tak tragicznie niskiej ilości pielęgniarek! Grupa 9 niecałe 2500 brutto to jakieś 1800 na rękę! Powiem tak.To sk.yństwo! Koleżanki mają rację! A Wy tam na górze puknijcie się dobrze w wasze zakute łby!

#2  2018.06.09 11:59:01 ~Ja

Wedlu tej tabelki jestem grupa 9, podstawę mam ciut wyższą niż w tabelce czyli żadnej podwyżki mogę sie nie spodziewać przez dwa lata. Pogięło chyba kogoś. Pensji minimalna ma być 220 od nowego roku a oni chcą pielęgniarce 2500 płacić? Zwieje z zawodu szybciej niż do niego przyszłam.

#3  2018.06.09 12:27:17 ~piel

Kpiny z polskiej pielegniarki cały czas maja nas za gowno; tylko strajk moze cos zmienic do walki

#4  2018.06.09 12:31:03 ~Elo

5 tys neto do reki min inaczej nie rozwaze pracy w zawodzie pielegniarki

#5  2018.06.09 12:31:20 ~Piel

E życiu nie można dopuścić do tego żeby ten gowniany bubel wszedł w życie! Roz.ìć to towarzystwo , które to wymyślilo w pył!

#6  2018.06.09 12:33:28 ~Do 4

Bez żadnej łaski 5.000 netto powinna zarabiać KAŻDA pielęgniarka i dodatki za spec.i mgr

#7  2018.06.09 12:39:50 ~Piel

5000 na rękę i wracają kolezanki zza granicy! Braki kadrowe uzupelnione! Proste! Trafia do pustych łbów?

#8  2018.06.09 13:40:10 ~Piel. anes

I bardzo dobrze ! W końcu moje lata nauki będą docenione. Mam mgr i specjalizację; kiedy ja przez lata poświęcałam swój wolny czas i pieniądze na naukę inne koleżanki śmiały się ze mnie, że jestem frajerka. Teraz domagają się równej płacy dla wszystkich a przecież w każdym cywilizowanym kraju promuje się wykształcenie a nie staż pracy !

#9  2018.06.09 13:54:38 ~Do 8

Uderz w stół! Możesz sobie pomarzyć, że będziesz tyle zarabiać ile Ci szczur obiecuje.Jestes frajerką!

#10  2018.06.09 14:03:37 ~ola

Szału nie ma przecież teraz koleżanki z dużym stażem mają wysokie podstawy więc im nic to nie zmieni a młode biegusiem do szkół wykładowcy czekają!

#11  2018.06.09 14:17:49 ~Hmmm

Już to widzę jak pracodawca zatrudniając 2 pielęgniarki na tym samym oddziale jeden zapłaci 2500 A drugiej np 4000 haha.albo ta pierwsza się nie zgodzi na taką stawkę i będzie musiał dorzucić albo nie zatrudni tej drugiej bo będzie mu szkoda kasy .Dlatego też nie dzielcie skóry na niedźwiedziu! Poza tym takie różnicowanie jest niezgodne z Prawem Pracy!

#12  2018.06.09 14:21:09 ~Piel. anes

Do # 8. Już dostałam 4 095,zł podstawy, czekam na 2021 rok

#13  2018.06.09 14:51:48 ~piel.

Do 8 nie bądź taka pewna bo po 1 idą złe czasy podwyżki się kończą budżet unijny będzie okrojony to jak zwykle po 4 literach dostaną pielęgniarki a poza tym jeśli jeszcze spełniasz wymóg na swoim STANOWISKU czy jest ten mgr czy specjalizacja konieczna a poza tym bedzie juz po wyborach a nie przed a to też ma znaczenie - myśleć i interesować się info i polityka !

#14  2018.06.09 15:18:16 ~Nurse

Brawo panie decydentki! Minimalna krajowa wzrasta do 2200 a piel. dyplomowane, bez mgr lub specj. (których jest zdecydowana większość) parę zł więcej! I to od kiedy? Za rok.gdy minimalna krajowa wyniesie pewnie więcej. Myślę, że najlepiej zrobić pranie mózgu już od żłobka, promując nasz zawód, bo może ten wiek jest poziomem inteligencji, który zachwyci się czepkiem.godny partner do rozmów.bo starsze dzieci już trochę myślą. I oczywiście znajomi królika znowu zarobią na programach

#15  2018.06.09 15:34:23 ~Majka

Ale nowelizacja hahahaha

#16  2018.06.09 16:41:19 ~Ja

Coś czuję że wymagania pracodawców spadną i najbardziej poszukiwana będzie pielęgniarka z licencjatem. magister i specjalizacja będaą wymagane dla oddziałowej. Dyplomy trzeba będzie pochować do szuflady ;)

#17  2018.06.09 16:42:36 ~€

Chamstwo! Zrobić taką ogromną różnicę w podstawie pensji, ja mam tylko licencjat i jestem w grupie bez studiów. Te stare krowy i cała reszta co tak nas podzielili to niech ich szlag trafi!

#18  2018.06.09 16:50:16 ~Ja

I jeszcze jedno, ciekawi mnie komu zależy na zaoraniu pielęgniarstwa, bo w chwili obecnej to przygotowanie do orki.

#19  2018.06.09 17:16:51 ~szpitale

Do~~ 2020: 9 grup ~~ 2400podstawy, 8~~ 2900podstawy to ma być dużo? płaca minimalna pewnie wzrośnie do 2500+ do tego czasu. W niektórych miastach już teraz [Połowa 2018] płaca tyle lub więcej podstawy w dużym szpitalu. Wydaje mi się ze spokojnie można dodać po 1000brutto do każdej grupy na rok 2020. Czyli grupy: [9] -3496brutto, [8]- 3847 brutto, no i magiczna [7]tka - 5095 brutto. Wiem, że chciałyście 5 tysięcy netto dla każdej ale wydaje mi się ze ten pomysł to minimum by ustawa nie była po prostu pustą ustawą która na rok 2020 będzie w zasadzie bez znaczenia.

#20  2018.06.09 17:27:21 ~PIEL

Ta siatka jest dla pielęgniarek pracujacych w pipidówkach, gdzie jest kompletna żenada w pensjach, ja w dużym mieście nie przyjmuję do wiadomości , bo kompletnie nie przysługuje mi podwyżka. Słyszałam, że związki walczą o włączenie 1200 zl do podstawy , jak nie to strajk, typu szykujcie się na rotacyjne L4. Mogą nam skoczyć, bo po 50 tce wystarczy, się przebadać lub wyciągnąć dokumentację z szuflady.

#21  2018.06.09 17:56:18 ~do 16

Już tak jest.

#22  2018.06.09 18:16:31 ~Piel.

Zawód pielęgniarki w Polsce jest nieatrakcyjny, trudny. Do tego stresujący. Zarobki beznadziejne i czym oni chcą zachęcić.

#23  2018.06.09 18:44:35 ~do 22

Odpowiadam: spotami tv oraz indoktrynacją od przedszkola jaki to zacny zawód jest i potrzebny

#24  2018.06.09 18:54:51 ~do 8

Nie bedą docenione. Nadal będą się śmiać ,nie tylko koleżanki. Już dzisiaj mgr nie jest mile widziane jeśli szukasz pracy na odcinku. Niedługo tak będzie ze specjalizacją , nawet kierunkową.

#25  2018.06.09 18:56:53 ~Do#20

Jeśli nie znasz bajki o paście, przeczytaj - " Z miasta ście, a dupa ście". To o tobie.

#26  2018.06.09 19:01:18 ~Gość

Do 8. Masz rację. Ja jestem 50 latka. Mam mgr, specjalizacje i uważam, że powinno być to docenione, też się że mnie nabiału, dokuczali. Moje studia to ich święta i weekendy w domu. Pieniądze też niemałe poszły. Coś za coś. Najgorzej jak się ktoś zatrzyma w rozwoju i jeszcze pretensje.

#27  2018.06.09 19:05:49 ~Do 26

To że ktoś nie ma mgr przed nazwiskiem to nie znaczy, że się zatrzymał w rozwoju .Boże żal czytać tego typu posty!

#28  2018.06.09 19:19:28 ~Do 25

To w powiatowych pracują do tej pory za 1800, to skąd ten sarkazm ? Same koleżanki udostępniają paski wypłat w internecie.

#29  2018.06.09 19:24:39 ~Do 26

Za tę samą pracę porównywalne pieniądze, będziesz mieć bardziej odpowiedzialną pracę, więcej zarobisz. Niedobrze mi się robi od gadania, że ktoś kosztem rodziny się uczył. To jest powód do dumy ?

#30  2018.06.09 20:01:32 ~Ja do 26

Większość magistrów robiona z przymusu, większość prac magisterskich to makulatura. Teraz uczelnie zapchane kandydatkami na magistrów bo fama poszła że za magistra będą płacić. Pielęgniarki to jednak łatwa do dojenia finansowego grupa, a poziom tych magistrów żenujący. Doceniana powinna byc specjalizacja i doświadczenie. Magister to na kierownicze stanowiska

#31  2018.06.09 21:10:03 ~Mgr spec

Do 20 po co piszesz te bzdury? Masz kompleksy , ze nie masz mgr przed nazwiskiem? Czy to jest powod twojej krytyki kolezanek , ktore ukonczyly studia? Odpowiedz sobie sama na to pytanie.Warto sie raczej zastanowic nad uposazeniem wszystkich piel czy jest adekwatne do wykonywanej pracy?

#32  2018.06.09 21:14:57 ~Mgr spec

Komentarz 31do 30

#33  2018.06.09 21:57:34 ~do 28

Nawet za 1600 podstawy

#34  2018.06.09 22:06:50 ~do31

Po co piszesz te bzdury?

#35  2018.06.09 22:29:06 ~Piel.

Ale jazgot .Skąd tyle zawiści .

#36  2018.06.09 22:55:26 ~Piel m

Do 30 mądra koleżanka,to tak jakby lekarz robil mgr,przeciez mamy dyplom i trzeba robic kursy i spec.zeby nie byc zielonym,umiec wiedziec jak wyglada migotanie przedsionkow albo co polozyc na rane a nie konczyc mgr. Taki tytul powinien byc dla kierownikow or

#37  2018.06.09 22:57:34 ~#

Słowo klucz WYMAGANE na danym stanowisku czyli niewymagane .Przyjdzie walec i wyrówna.

#38  2018.06.09 23:09:57 ~pielegniar

Niech rzad wsadzi sobie w du*e te stawki. Dziewczyna ktora robi mi paznokcie i skonczyla liceum ma w tej chwili 5 tys na reke za robienie samych paznokci. Za 2 lata rzucam ten zawod i zamierzam robic magisterke z kosmetologii nie z pielegniarstwa. Jako mloda dziewczyna nie chce pracowac w tym zawodzie bo to nic dobrego nie wnosi.

#39  2018.06.09 23:23:32 ~Piel.dyp.

A ta pani w tym krzywym plastiku to Kto? Wygląda jak maszkara obwieszona jak choinka i takie Coś pokazuje jak wygląda Polska pieleg? Jeszcze tylko mopa brakuje hehe

#40  2018.06.10 01:09:19 ~PIEL

Koleżanki , przestańmy z tym wykształceniem , przecież im o to chodzi, musimy wszystkie dostać solidne podwyżki. Powinniśmy walczyć o jednakowy wzrost do podstawy. Jak będziemy mieć min. 5 tys. zasadniczej, wtedy możemy się zróżnicować. Inaczej wszystkie przegramy.

#41  2018.06.10 03:36:44 ~do 38

Kosmetologia ma prestiż coraz większy a pielegniarstwo nigdy go nie miało a teraz wielka żenada powiedzieć, kim sie jest z zawodu i " mgr ze specjalizacją " nic tu nie zmienia. Robienie paznokci zawsze będzie wyżej od mycia pośladków. Rób mgr z kosmetologii. Nie będziesz tanim slużącym ,pomiotłem, tylko Panią kosmetolog .

#42  2018.06.10 05:44:45 ~Do 40

DOKŁADNIE TAK JAK KOLEŻANKA PISZE! Zacznijmy w końcu grać do jednej bramki!

#43  2018.06.10 08:45:03 ~Piel.

Do 42 oby to się spełniło i krytykujcie i nie zazdroście sobie wykształcenia - każdy może się kształcić.A koszty się ponosi - nie tylko finansowe. Kultury więcej i normalności bo to naprawde wielki wstyd wg innych grup zawodowych ! A do 25 : jakże prymitywne i to pisała pielęgniarka ?

#44  2018.06.10 08:59:40 ~do 40 i in

Zgadza sie a ile to razy ja ostrzegałam mlodych przed wyborem zawodu pielęgniarki - ale młodzi nie słuchają i lecą jak te ćmy ! Ale w dzisiejszych czasach można to jeszcze naprawić ! Nawet jako sprzątaczka w prywatnych firmach np.informatycznych - może zarobić 3000 zł pracując kilka godzin dziennie! Zarobki pielegniarek sa skandalicznie niskie biorąc pod uwagę charakter pracy i ogromny deficyt kadrowy w tym zawodzie ! We wszystkich zawodach stałe podwyżki a u nas nadal dodatki zembalowe - a jakim to prawem ? ZAWACZMY O WSZYSTKO W JEDNEJ DRUŻYNIE ! TYM BARDZIEJ ŻE NIE MAMY TRZYNASTEK NAGRÓD PŁACOWEJ SZKODLIWOŚCI URLOPÓW ZDROWOTNYCH A PRACA BARDZO OBCIĄŻAJĄCA PSYCHICZNIE I FIZYCZNIE PONADTO W ZADUCHU I FETORZE ! PISAŁ BY JESZCZE I PISAŁ !

#45  2018.06.10 09:12:50 ~piel.

Tylko patrzeć jak wrócą Licea Medyczne - 2019/2020 akurat będą już pełni absolwenci podstawówek - 8 klas ukończonych i do LM można pójść. Szczurek nastawia się na szybkie kształcenie tanich pielęgniarek.I mniej problemu bo po studiach za mądre i dużo zadają. Tak więc nic dziwnego że już w przedszkolach zaczyna się promocja zawodu.Właściwie to by już i w żłobkach by przeszła bo jak dziś dwulatkowie posługują się telefonem. Tak więc dlatego też Szczurek nie uznaje licencjata - w końcu odebrano jej liceum medyczne - to była nauczycielka zawodu. Poczatekdeprecjacji i degradacji przed nami !

#46  2018.06.10 10:08:11 ~Ja do 45

Jesli wrócą LM to zablokują młodym wyjazd na Zachód. Tania siła robocza.

#47  2018.06.10 10:11:01 ~Piel

Koleżanki czy wy już całkiem rozumy przepracowałyście! Jaka siatka płac. Niech każdy sobie sam logicznie odpowie czy przyjmie się do takiej pracy gdzie koleżanka wykonująca to samo dostanie dwa razy więcej. Tylko bez wywodów ile poświęciłyście. Praca jest pracą a nie dyskryminacją człowieka. Nie życzę nikomu aby musiał zgadzać się na takie warunki. Przykre to do czego dopuszczamy w naszym zawodzie.

#48  2018.06.10 11:35:45 ~piel

Zleceniówki,kontraktówki i podwójne etaty to samo dla wszystkich oprócz dyrektorów i rządu.

#49  2018.06.10 12:19:16 ~do48

Chyba samo zło?

#50  2018.06.10 13:49:03 ~Piel.

Do 49 bez tego" chyba" Kończcie to pazerstwo na kontraktach i kilku etatach - to tylko od nas i walczmy z takimi koleżankami i kolegami - utrudniajmy im pazerną harówke i wygrana nasza ! A my nadal tylko tu rozprawiamy nawet i panie w czepkach - te wysoko postawione pewnie zadowolone, ze tylko tu ! I nadal cicho sza w mediach ogólnopolskich. SpodziewaJmy się, że jeśli wrócą Licea M to i czepeczki na główki też !

#51  2018.06.10 13:52:47 ~Ja

Do 20, 50 popieram i podobne

#52  2018.06.10 14:18:22 ~piel

Pazerne,nieprzytomne,niedomyte to gwóźdź do trumny normalnego,odpowiedzialnego,szanowanego i dobrze opłacanego pielęgniarstwa!

#53  2018.06.10 14:46:40 ~anda

Odnośnie pazerstwa nie każdy może czekać na miód za parę lat jak mu komornik w progu stoi.Nie znam takiej osoby która za.la w tym zawodzie dodatkowo z czystej masochistycznej przyjemności,ale syty głodnego nie zrozumie.

#54  2018.06.10 14:57:26 ~do53

Zagrożenie komornikiem występuje moim zdaniem głównie u osób,które nabrały kredytów na życie ponad stan,albo inwestycje niekoniecznie niezbędne do życia.Trzeba się czasem puknąć w główkę jak leci się do banku po kolejny kredyt.Sytuacji losowych jest niewiele.Znam osoby,które miały dramatyczne sytuacje i nie wzięły kredytu.

#55  2018.06.10 15:18:53 ~Jan

W jednym ze szpitali psychiatrycznych na mazowszu pielęgniarki od kilku lat nie dostały podwyżki. Obecnie wyższą podstawę od pielęgniarek mają salowe

#56  2018.06.10 16:07:32 ~piel

To dlaczego się na to zgadzają? . To porażka co panie w czepkach wymyślają, Nie dajmy się i zawalczmy o swoje bo skłóconym środowiskiem się lepiej rzadzi. Minimalna pensja znowu w górę a u nas ciągle bez normalności. Dziwię się młodym ze idą do tego zawodu.A ponoć miały być urlopy zdrowotne i co, gdzie to umknęło?

#57  2018.06.10 23:30:33 ~Położna, 2

Hahaha, dwa tys roznicy w płacy, wykonujac dokladnie te same czynnosci, mając ten sam zakres obowiazkow? Wg mnie niezgodne z prawem pracy, konstytucją, sytuacja prowadzaca do konfliktow miedzy personelem, ludzie co z nami robia? Wstyd, a my tu skaczemy sobie nawzajem do gardeł, bo ta mgr, specjalizacje itd. O to im chodzi, sklocic, i najlepiej się wtedy rządzi. Przykro to wszystko czytac. Uwazam, iz powinny byc dodatki za wyksztalcenie, a nie taka roznica, to zenujace, dla starszych dosiwadczonych kolezanek, i teraz napisze jedno jeszcze, nie lubie porownywac, ale czy pracownik z wyksztalceniem wyszym na kasie zarabia wiecej od tego co takowego nie posiada? Placi się za wykonywana pracę,ZA TAKĄ SAMĄ PRACĘ.

#58  2018.06.11 06:04:00 ~ja

Do 53 a ja znam i to dużo takich - komornik to twoja wina - łatwo się bierze a gdzie odpowiedzialność ? Każdy wytrzyma miesiąc na 1 etacie - proste a braki w zawodzie spowodują odpowiednie rozwiązania a pazerna harówka braki te ukrywa - czy to tak ciężko zrozumieć ?

#59  2018.06.11 06:05:04 ~Janina

Do 55 na co czekacie ?

#60  2018.06.11 06:07:16 ~Piel.

Wczoraj w info w godzinach dobrej oglądalności promowano zawód kolejarza a o pielęgniarkach w mediach ogólnopolskich nadal - cicho sza !

#61  2018.06.11 09:52:13 ~Do57

Gdzie płaca takie same pieniądze za te sama prace bo nie znam a te starsze doświadczone gdzie były przez te wszystkie lata ze dzisiaj pielęgniarki są na dnie płacowym

#62  2018.06.11 10:31:29 ~do61

Starych przez lata było za dużo i realne bezrobocie,więc nie można było za bardzo podskoczyć,bo zostawało się bez środków do przeżycia.Teraz sytuacja zmieniła się diametralnie,a młodzież zamiast ją wykorzystać to czepia się starych,zgadza na kontrakty po 15 zł zadowolona,że dostąpiła zaszczytu pracy w wybitnie zaszczytnym i szanowanym zawodzie.

#63  2018.06.11 11:00:15 ~Do 62

No tak a teraz młodzież ma starszym wywalczyć godne emerytury niestety tak jak sobie wypracowały takie będą brać emerytury

#64  2018.06.11 11:02:47 ~Do 61

No właśnie w którym szpitalu pielęgniarki biorą takie same pieniądze za te sama prace?

#65  2018.06.11 11:17:31 ~do 54

Czasem wystarczy zgubic dowód a czasem tylko podżyrować w dobrej wierze a czasem pomóc rodzicomi daruj sobie komentarz ;jakby człowiek wiedział że się przewróci to by sie sam polożył i mądry polak po szkodzie a spłacać trzeba a żeby kasę odzyskać w sądzie też trzeba mieć kasę.I wcale nie jest to tak rzadkie zjawisko a chwalić sie nie ma czym

#66  2018.06.11 11:45:43 ~realista

Do 65 -Biedny,bo głupi!

#67  2018.06.25 12:54:57 ~motyl

Dawno się nie odzywałem ALE o tym co słyszę - NOSI MNIE ZE ZŁOŚCI . A dlatego że MACIE PANIE TAKICH SUKINSYNÓW ( sprzedawczyków co to NIBY , działają na Waszą korzyść " a tak naprawdę SPRZEDAJĄ NA PRAWO I LEWO a NAJGORSZE jest TO : Ze Szargaja Wami i robia Zla opinie podczas GDY WAM NALEZY SIE OGROMNY SZACUNEK . ROBCIE STRAJK OGOLNOPOLSKI - bo inaczej NIC NIE ZDZIALACIE a te SKUR>>>>>>>SYNY chocby plul im w oczy powiedza ze pada deszcz i dalej na tych cieplych posadkach z Waszej krzywdy beda siedziec i NAWET LOMEM ICH NIE WYKURZYCIE . Bo napija sie dobrej kawki z ministrem , bez zmeczenia , w cieplym krzesle z lakierem na pazurach i super ciuchach ( bo place ich a Wasze to kosmos ). Dlatego musicie SAME DZIALAC ! A to co robicie z tymi zwolnieniami - TO SUPER .A naczelnym jak brakuje pracownikow - to niech zakasuja rekawy i do dziela ! a te z izb ( Rzeszow - skorwiele) tez na oddzialy i te z Naczelnej Izby tez BO TO JEDNA I TA SAMA SWOLOCZ . Nie warte aby na nie SPLUNAC . !

#68  2018.07.29 16:30:23 ~Do 8

Jak ty robiłaś swoje mgr i spec inne musiały zapieprzać za Ciebie na oddziale więc trochę szacunku do starszych i innych koleżanek . Kiedyś gdy kobiety decydowały się np na zawód położnej nie było studiów położnictwa a jedynie Medyczne Studium z wydziałem "położna" - odpowiednik dzisiejszych licencjatów . Potem powstało położnictwo w Lublinie - w jednym mieście na cały kraj. Jak zaczęli otwierać wydziały położnictwa w innych miastach to położne po Studium zakładały rodziny , rodziły kolejne dzieci, pracowały potem na dwa etaty żeby związać koniec z końcem bo rodzinę trzeba utrzymać , spłacać kredyt na mieszkanie itp; inne po prostu zdążyły się zestarzec. Nie było jak i kiedy i za co decydować się na studia. Często zaczęło zawodzić zdrowie itp. Gdybym żyła sobie w ciepelku przy rodzicach,mogąc liczyć na ich pomoc jakakolwiek i w tamtych czasach mogłabym zrobić mgr bo w ogóle istniałby taki wydział to bym go zrobiła. A tak przy okazji to nasi decydenci dali d.y że przy wchodzeniu do unii nie zadbali o to by nasza szkoła położnych -prawie trzyletnia została zaliczona nam z automatu jako studia pierwszego stopnia czyli licencjat. Wymyślili pomostowe które początkowo miały trwać dwa lata ale po burzy zmniejszono do roku. To żenujące ,że nasza odbyta porzadna (jak się dziś okazuje porównując studia) szkoła została potraktowana jak g.o.

#69  2018.07.29 16:42:31 ~Położna

Takich kobiet bez mgr jest dużo choć próbowały robić te nieszczęsne licencjaty, które jak widać nic nie dały. To rzesza kobiet bliżej emerytury które już swoje temu krajowi oddały łącznie ze zdrowiem i potomstwem - w tzw służbie zdrowia za marne latami pensje. A każdą marną podwyżkę musiały sobie wywalczyć na ulicy! I to dzięki nim zwłaszcza młode panie mgr itp mogą wreszcie liczyć na super pensje bo one to wywalczyły. A teraz siatka gwarantuje im żenujące zarobki.

#70  2018.07.29 16:48:21 ~Położna

#16 - masz rację

#71  2018.08.11 21:49:39 ~A

Kształcenie kierunkowe nas rozwija magisterka ogólna wiedza Wykonując tą samą pracę z tym samym zakresem obowiązków z taką różnicą w wynagrodzeniu to chore Panie które za nas decydują i reprezentują muszą poszukać rozumu w swoich głowach

#72  2018.09.12 22:09:03 ~PILĘGNIARK

Bez matur chcą litości ,pielęgniarki nie chciały się dokształcać ,po liceum to powinny zająć się inną pracą niż takie magisterki wykształcone!

#73  2018.10.17 08:41:54 ~magister p

Bez dodatku za wykształcenie ,a po liceum bez matury mają więcej

#74  2018.11.04 17:17:57 ~Święta B.

Krzywdzone pielęgniarki na umowie o pracę,a pielęgniarki co mają kilka prac nie pokazują grafików świątecznych z poprzedniego miejsca pracy i mają często wszędzie wolne święta

#75  2018.11.23 03:33:35 ~Powodzenia

Komentuję, jestem z Polski. W czerwcu wyjeżdżam do Niemiec, aby założyć firmę z pożyczką w wysokości 38 000 euro, którą otrzymuję od Jameson finance Inc. Moje pytanie dotyczy osób, które potrzebują pieniędzy na swoje potrzeby biznesowe lub osobiste. Czy potrzebujesz pilnej i zabezpieczonej pożyczki? następnie skontaktuj się z Jameson Finance teraz e-mailem: ([email protected]), ponieważ pomagają tak wielu ludziom z pożyczkami. Powodzenia wszystkim.

#76  2018.12.01 08:45:15 ~jak

Z kąpielą wielo- etatówek ,w którym miejscu się myją ,o której wyjeżdżają do drugiej pracy czy oddziałowe odliczają im godziny wyjścia i przyjścia z pracy do pracy? Na studia iść nie chcą ,bo zarabiają w kilku miejscach -to jest dopiero dobre

#77  2018.12.01 08:51:23 ~ 60 lat

Też można iść na studia pielęgniarskie ,ja skończyłam w wieku 56 lat i teraz jeszcze specjalizacja ,skończę będę miała 60 lat i cieszę się ,że w wieku 61 lat załapię się do tej lepszej grupy popracują jeszcze 4 lata do 65 lat i będę miała godziwa emeryturę można -można .60 lat to jeszcze młoda w średnim wieku pielęgniarka,która jeszcze może pić w przyszłości szampana bezalkoholowego na emeryturze pod palmami.Więc emerytura pod palmami w wieku 67 lat -jakie to piękne.Spełniona z magistrem i specjalizacją.

#78  2018.12.01 08:53:57 ~do piel po

W wieku 58 lat można iść na specjalizację ,są bezpłatne i płatne ,można jeszcze wiele osiągnąć.

#79  2019.01.01 20:55:26 ~Do 77

Wszystko zależy od tego jakie się ma zdrowie. W tym wieku różnie bywa.

#80  2019.01.01 23:50:26 ~Do 76

Co tak naprawdę chciałaś powiedzieć ?

#81  2019.01.01 23:52:50 ~Do innych

Jak pracodawca zdecyduje, że na wielu stanowiskach nie potrzebuje mgr ze spec to te panie mgr ze spec co tam pracują wcale nie dostaną oczekiwanej pensji , niestety. Tak nas zrobili.

#82  2019.01.23 21:20:56 ~Tony Silve

Uwaga: Szukasz PRAWDZIWEJ SPÓŁKI KREDYTU FINANSOWEGO, aby udzielić Ci pożyczki w wysokości 5.000 euro do 5.000.000 euro (w przypadku pożyczki biznesowej lub firmy, pożyczki osobistej, pożyczki hipotecznej, pożyczki na samochód, pożyczki konsolidacyjnej, kapitału podwyższonego ryzyka pożyczka, pożyczka zdrowotna itp.). RE.) Czy może z jakiegoś powodu odmówiono Ci pożyczki od banku lub instytucji finansowej? Jesteśmy pożyczkodawcą posiadającym międzynarodową akredytację, który zapewnia PRAWDZIWE KREDYTY FINANSOWE osobom i firmom o niskim oprocentowaniu 2%, przy użyciu ważnego dokumentu tożsamości lub paszportu międzynarodowego w Twoim kraju w celu weryfikacji. Termin zapadalności naszej pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a termin zapadalności wynosi od 3 do 35 lat. DO NATYCHMIASTOWEGO ODPOWIEDZI ORAZ PRZETWARZANIA WNIOSKÓW O KREDYT W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH, Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje: PEŁNE IMIĘ I NAZWISKO:____________________________ Kwota potrzebna jako pożyczka: ________________ Termin płatności: _________________________ Cel pożyczki: ______________________ Data urodzenia:___________________________ Podłoga:_______________________________ Status rodziny:__________________________ Adres kontaktowy: _______________________ Miasto / Kod pocztowy: __________________________ Kraj:_______________________________ Zajęcie:____________________________ Telefon komórkowy:__________________________ Czekamy na odpowiedź, aby otrzymać wypełniony formularz wniosku o pożyczkę. podziękować Tony SILVER TONE SILVER FINANCIAL CREDIT FIRM Gmail: [email protected]

#83  2019.12.09 08:03:32 ~Zeta

Większość pielęgniarek ma tylko wykształcenie średnie po jakimś studium 2-3 letnim a czujecie się takie ważne i niezastąpione a tu chodzi głównie o podanie zleconych leków co nie jest wielka filozofia, brudna robotę oddalają za was opiekunki i salowe bo wy umiecie tylko o kasę wrzeszczeć. Za robotę się weźcie bo pacjenci się was boją.

#84  2019.12.13 06:55:34 ~Iw

Ludzie to czysta forma obłąkania umysłowego! Nie dość że przez ostatnich kilka lat pracujemy za koleżankę bo studiuje (mąż pracuje za granicą to ja stać) to teraz za tą samą pracę (w zasadzie za obijanie się i odesłanie tzw fuszerki) ona ma zarabiać ponad 2 tys więcej? To chore! Już się z nas śmieje że ona w życiu za takie grosze by nie pracowała tylko robić studia i na ciepłej posadce siedzieć. Dramat 100 lecia

#85  2019.12.13 23:16:52 ~Piel

Do 84. Moja droga. Tytuł mgr zdobyłam swoją własną, ciężką pracą. Ani Ty ani żadna z moich koleżanek nie pracowała za mnie w tym czasie, kiedy ja miałam wykłady na studiach. Pracowałyście za siebie w ramach własnych dyżurów. Ja studiowałam w dni wolne lub w czasie urlopu. Nie chodziłam na imprezy, nie wyjeżdżałam na wczasy, bo brakowało mi wolnych dni. Moje koleżanki i Ty śmiałyście się ze mnie, że do pampersów nie jest potrzebny mgr. Miałyście czas dla rodziny, spotkania towarzyskie, dla rodziny. Mnie to wszystko omijało. Dziś zazdościcie mi wyższych poborów. Każda z nas mogła skończyć studia pomostowe. Mgr broniłam mając 44 lata. Specjalizację zrobiłam w wieku 34 lat. Wtedy miałam jeszcze małe dzieci. Nikt nie dokładał mi pieniędzy na studia i nikt nie ma prawa w tej chwili zabierać mi ich. Nareszcie jest szansa na zmianę kompetencji zpawodowych i zróżnicowanie płac. Pozdrawiam koleżanki.

#86  2019.12.13 23:19:01 ~Piel

Przepraszam za lierówki. Jestem na nocnym dużurze.

Dodaj komentarz