Artykuł z miesięcznika branżowego, który dociera do 600 szpitali. Grupy zawodowe w zakładach pracy są oburzone i prawdopodobnie dalej będą oburzone, jeżeli bowiem dostały pielęgniarki, dostali ratownicy medyczni, którzy nadal są niezadowoleni, bo chcą mieć tak, jak pielęgniarki...

Tak działa ustawa o najniższych wynagrodzeniach.


UWAGA!!! Nowa grupa na Facebooku:

Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Grupa utworzona w celu integracji pielęgniarek absolwentów: Liceum Medycznego oraz Medycznego Studium Zawodowego. Może odżyją dawne znajomości? Grupa  ma także na celu przeciwdziałanie deprecjacji absolwentów ww. szkół w regulacjach prawnych dotyczących wynagradzania oraz kompetencji zawodowych pielęgniarek. Mamy swoje lata ale bezcenne doświadczenie oraz umiejętności!

Zapraszamy do członkowstwa w grupie: Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

 


 


 

Dyskusja w Sejmie: Grupy zawodowe w zakładach pracy są oburzone i prawdopodobnie dalej będą oburzone, jeżeli bowiem dostały pielęgniarki, dostali ratownicy medyczni, którzy nadal są niezadowoleni, bo chcą mieć tak, jak pielęgniarki, jeżeli dostali rezydenci, i to jest tak bardzo duży wzrost…

Posiedzenie sejmowej komisji zdrowia w dniu 7 czerwca 2018 roku

Poseł Elżbieta Gelert (PO):

Grupy zawodowe w zakładach pracy są oburzone i prawdopodobnie dalej będą oburzone, jeżeli bowiem dostały pielęgniarki, dostali ratownicy medyczni, którzy nadal są niezadowoleni, bo chcą mieć tak, jak pielęgniarki, jeżeli dostali rezydenci, i to jest tak bardzo duży wzrost… Przepraszam, bo nie mogę się skupić.

Jeżeli – jak mówię – dostają poszczególne grupy zawodowe, a inne pozostają, to powiem państwu, że to niezadowolenie na pewno będzie narastać.
Uważam, że tą sprawą należałoby się zająć osobno. I nie może minister zajmować się wyłącznie jedną grupą zawodową. Zresztą nie podpisał nadal porozumienia z rezydentami, ale jeśli podpisze z rezydentami, to za chwilę będą specjaliści, którzy w tej chwili zarabiają mniej niż rezydenci. Rezydent ma zarabiać 5 tys. zł w przyszłym roku – od 2019 r. – w trzecim roku specjalizacji, a według najniższych grup lekarz specjalista zarabia 4959 zł, czy ileś. To chyba przede wszystkim nie trzyma się żadnej logiki.

A odnośnie do tych korekt, o których państwo już tu mówili, to owszem, następują korekty waszego myślenia o sieci szpitali i o szpitalach różnych poziomów, i rozpoczyna się od tego, że tu damy 1,2 za to, tu damy 1,2 za to, temu poziomowi szpitali damy 1,2, a temu, kto wykonuje takie usługi, też damy 1,2. Szpitale onkologiczne dostają wskaźnik przeliczeniowy 1,2, ale te, które wykonują część tych samych usług, już nie dostają tego wskaźnika 1,2. I tak jest w każdym momencie. To wszystko jest więc dalej rozchwiane, bo na początku trzeba powiedzieć, że to ma być tak finansowane, a nie zmienia się tego ciągle w trakcie, chyba w zależności od tego, który akurat z konsultantów ma u państwa większe przebicie. 

Dziękuję bardzo.

źródło: stenogram posiedzenia komisji


 

UWAGA!!! Wszystkich zapraszam do członkowstwa w nowej grupie na facebooku o nazwie: 

Jestem pielęgniarką/rzem po Liceum Medycznym i MSZ. Jestem z tego dumna/y!

Bez jakieś spinki wspominamy dobre stare czasy... Szukamy starych znajomości...

Zamieszczmy zdjęcia, które są dla nas ogromną pamiątką...

W tej grupie czuje się bardzo dobrze... Zdjęcie profilowe grupy, to klasa z Liceum Medycznego w Poznaniu na ulicy Szamarzeskiego. Rocznik 78-83. Na schodach przed szkołą. Stoję tam jako pierwszy od prawej... Mogę na to zdjęcie patrzeć godzinami... Myśleć co los przyniósł naszej klasie... 

Bardzo dziękuje za zamieszczone zdjęcia. Wielu myśli z nas tak samo... 

Zapraszam...

Mariusz Mielcarek 

Komentarze użytkowników

#1  2018.08.06 16:45:44 ~Iza

A salowe i sanitariusze to co! ¡! ¡! A rejestratorki kierowcy w transportach!

#2  2018.08.06 17:47:34 ~W

To my pielęgniarki mamy o was walczyć? Czy przy okazji chcecie mieć. Takie czasy każdy dba o siebie. MY przy podwyżkach dla lekarzy nie dostałyśmy nic.

#3  2018.08.06 18:26:12 ~Piel.

W rzeczy samej, niech kazdy dba o siebie .

#4  2018.08.06 18:33:25 ~P.B.

Dosyć jazdy na cudzych plecach!

#5  2018.08.07 00:49:57 ~etna

A ja pytam setny chyba już raz.-Gdzie są pielęgniarki z DPS? tam też mamy ciężko. pojedyncze dyżury za najniższą krajową. po 150zl za 6nocy.Praca z chorymi psychicznie.Gdzie po wprowadzeniu nowych rozporządzeń mieszkańcy mają same prawa A my obowiązki.nie mamy żadnych dodatków za pracę w warunkach szczególnych. Pracują właściwie same kobiety,które muszą dźwigać bardzo ciężkich chorych.same- bo odpowiedniego sprzętu brak.Są też Chile grozy i niebezpieczeństwa.nigdy nie można przewidzieć co się za chwilę zadzieje. Nie mamy zembalowego ani innych dodatków. Ludzie z pra y odchodzą za lepszą płaca. Ale są jeszcze takie-już niewiele,które pragną do emerytury dotrwać i uciekać. Tylko z czego żyć na tej emeryturze-jak w ogóle dozyjemy.Gdzie są procedury dla nas? ile powinno być pielęgniarek na dyżurze przy 100chorych psychicznie? za takie pieniądze to już jest żałosne.bije w naszą godność. A starostwo obiecuje podwyżki i nie dają. A ponoć była spora pula dla pielęgniarek Dps-ow.I gdzie poszla kasa? Brak słów ba te rządy tam na górze. jak można nie brać nas pod uwagę? Przecież tu też pracują dziewczyny wykwalifikowane. I nikt tego nie zauważa. może niech Panie rusza w Polskę ,odwiedza niektóre placówki,pojadą z nami dyżur dzienny i nocny.to zobaczę jaka to jest ciężka praca. chyba te Panie w Czapkach pojęcia nie mają o pracy w DPS.W sumie życzę im ,żeby tam trafiły na dłużej.może zrozumieją jaka nam krzywdę czynią.Z naszych obowiązkowych-niestety składek mają ładna pensję i się nie martwią o życie na eneryturze.A my -całe życie wegetacja,kombinacja jak dotrwać id 1go do 1go.I nikogo to nie obchodzi.każdy dba o swoją kieszeń.Nie dość,że grosze zarabiamy mamy przymus oddawać na izby.Mądrze to ktoś wymyślił! a tylko pytam -jakim prawem chcący się wycofać że składek ja muszę im oddać mój dyplom! Przecież ha nic złego nie zrobiłam,nikogo nie skrzywdxilam,nie zabiłem. I nie zamierzam.Zaczynam liczyć ile wynosi w roku i szlak mnie trafia .bo żeby Ci rok tyle podwyżki dali co im oddajemy to by był wilk syty i owca cała. netto oczywiście. Zróbmy cis z tym dziewczyny.Bo panie w czapkach będą miały z naszej kasy na prywatną opiekę w domu a my kątem u dzieci będziemy siedzieć za szklankę wody i marny talerz zupy.nie wspomnę o lekach.prywatnych wizytach czy jakim wyjeździe do Spa.żeby nam jeszcze może trochę plecy pomasowali żeby samemu jak najdłużej być samodzielnym.O ile nas rak nie zezre lub zawał na stanowisku pracy.Żal serce ściska hak się nas traktuje. Gdybym była 10 lat młodsza i zdrowsza to bez wahania bym z tego kraju wiala jak najdalej.teraz już za późno dla niejednej z nas.dadzą nam 1500zl i żyj se z tego.bo kogo to obchodzi? Taka prawda.kogo my obchodzimy tak naprawdę? Nikogo.Robią tylko dobre miny do złej gry.Idę spać bo jutro mnie czeka ciężki pojedynczy dyżur że 100mueszkancami chorymi psychicznie.Pozdrawiam Was serdecznie Koleżanki.Nie Dajmy się! !

#6  2018.08.07 23:47:57 ~Do etna

Moja koleżanka pracowała w DPS,a teraz pracuje w hospicjum ,są wakaty w szpitalach.Na co wy czekacie?

#7  2018.08.08 10:37:52 ~Do#6

Z koleżankami pracującymi w DPS znalazłyśmy inne rozwiązanie - założyłyśmy grupową praktykę pielęgniarską i zawarłyśmy umowę z NFZ na pielęgniarską opiekę długoterminową domową. Nie jesteśmy pracownikami DPS, za wykonaną pracę płaci nam NFZ. Podziału otrzymanych kwot dokonujemy same - po równo. Oczywiście mamy "zembalowe". Początki były trochę trudne - wiele spraw formalnych, ale było i jest warto.

#8  2018.08.08 15:43:36 ~Do 7

Ale teraz trzeba kilka lat czekać

#9  2018.08.08 17:00:27 ~Do#8

Niestety tak - umowy są zawarte do końca czerwca 2022 roku. Na dodatkowe kontrakty nie ma co liczyć.

Dodaj komentarz